Suicide Squad (2016) - DCEU Film 3

Başlatan dean, 15 Ekim, 2014, 23:06:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Batman v Superman'i ben de beğendim. Mevcut film, 10 üzerinden 7'ydi diyebilirim. Ultimate Edition sonrası daha da artabilir.

Bu filme fazla eleştiri geleceğini sanmıyorum. Kısa sürede çok fazla şey anlatması gerekmeyecek, bunun yanı sıra eğlendirici unsur arayan izleyicilere de hitap edecektir. Nedense çizgi roman uyarlamalarının eğlendirici olması bekleniyor, BvS için yapılan incelemelerin bazılarında yeterince eğlendirmiyor diyen yorumlar okumuştum.

Belki izleyiciler Joker rolü için geçmiş filmlerle mukayese yapıp eleştiride bulunabilir, fakat Leto'nun performansı da gayet güzel gözüküyor fragmanlardan izleyebildiğim kadarıyla.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 20 Mayıs, 2016, 17:39:35
Nedense çizgi roman uyarlamalarının eğlendirici olması bekleniyor, BvS için yapılan incelemelerin bazılarında yeterince eğlendirmiyor diyen yorumlar okumuştum.

The Dark Knight serisi de karanlık bir hikaye anlattı. Ama ona hiç "fun" yok denilmedi. Burada "fun" kelimesi gülmek, espriler, şakalar olarak kullanılmıyor. Burada o filmin seyir zevki anlamında kullanılıyor. Christopher Nolan, Zack Synder'den baya bi' gömlek üstün olduğu için bu dengeyi tutturmayı başardı. Nolan diğer superhero filmlerinde görmediğimiz derecede farklı, realistik ve karanlık bir hikaye anlattı. Ama filmler sıkmadı, insanın üzerine üzerine gelen anlamsız bir kasvet yaratmadı.

Zack Snyder hem Man of Steel'de hem de Batman v Superman: Dawn of Justice'da (üstelik bu filmde son derece arttırarak) meramını hep kasvetle anlattı.(Ki onu da anlatamadı. Anlatmaya çalıştı.) Batman v Superman'in atmosferi inanılmaz derecede boğucu. İnsanın üzerine üzerine gelen bir film. Bunun bir tık ötesi Sin City. Sin City bu atmosferden besleniyordu. İçinde Superman ve Wonder Woman'ın olduğu bir filmin böyle bir atmosfere ihtiyacı yok. Solo Batman filmi olsa bu atmosferde anlarım. Üstelik bunu kurgusal bir felaketle birleştirdiğimizde resmen sıkıcı bir film çıkıyor ortaya. Ben filmi izlerken daral bastı.

Batman v Superman: Dawn of Justice, seyircinin büyük bir kısmına bu anlamsız boğuculuk ve kasvet yüzünden seyir zevki vermedi. Bu seyir zevki de "fun" yok olarak anıldı. Yoksa insanlar illa ki kahkahalar atacağız diye girmiyor salona. Ama bir film ne kadar sert ve karanlık bir hikaye anlatsa da iyi bir film olarak anılmak için seyir zevki vermesi lazım. Se7en, Dünyanın en karanlık filmlerinden biri ama aynı zamanda seyir zevki en yüksek filmlerinden biri. Dawn of Justice, maalesef seyir zevki vermeyen bir film. Film bittiğinde görev icabı izlemişiz hissi uyandırıyor. Kaliteli bir film izledik hissi değil. Beğenen insanlarda Batman'i, Superman'i, Wonder Woman'ı vs. sevdiği için beğendi. Çizgi romandan ayrı tek başına bir film olarak düşünürsek vasatın çok altında. Zaten bütün eleştirilerde bunu kanıtlar şekilde. Eleştrimenler bizim gibi çizgi roman sever mantığıyla eleştirmez. Bizim gibi duygusal bakmaz. Bu bağlamda bu filmin bu kadar kötü eleştiriler alması da son derece normal.

xmenac

Ben de bu anlamda bir eğlenceyi kastettim. Filme dair incelemelerde genelde hep belirtildi zaten, "fun" ama Marvel tarzı "fun" değil şeklinde. Bence filmin kasvetli olması istenmiş, kimi sahneler bile bu doğrultuda zoraki olmuş gibi duruyor. Artık spoiler sayılmaz heralde; Lois'in mızrağı suya atıp sonrasında çıkarmaya çalışırken boğulma tehlikesi geçirmesi gibi...

Tabi bu kasvet dediğimiz kavram, anlatılmak istenen hikaye mevcut filme sığmayınca sürükleyiciliğin de olmamasıyla birlikte negatif bir etki oluşturuyor. Ultimate Edition'ı merakla bekleme sebeplerimden biri de çıkarılan sahnelerin filmi nasıl değiştireceğini merak ediyor olmam.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 20 Mayıs, 2016, 19:42:31
Ultimate Edition'ı merakla bekleme sebeplerimden biri de çıkarılan sahnelerin filmi nasıl değiştireceğini merak ediyor olmam.

Ben genişletilmiş versiyonun daha iyi olacağına inanıyorum. En azından karakterlerin motivasyonunu biraz daha iyi anlatacaklardır. Benzer durumlarda genişletilmiş versiyonlar her zaman daha iyi oldu. Daredevil bile en azından izlenebilecek seviyeye geldi. Watchmen'ın ultimate versiyonu gerçekten iyi. Batman v Superman: Dawn of Justice içinde böyle olmaması için hiçbir sebep yok. Umarım daha iyi olur.

dean

dean

Filmin süresi bir saat kırk dakika olarak açıklandı.  On dakikası credits olsa beklediğimizden baya kısa bir film izleyeceğiz.

dean

Alıntı yapılan: dean - 24 Haziran, 2016, 16:53:36
Filmin süresi bir saat kırk dakika olarak açıklandı.  On dakikası credits olsa beklediğimizden baya kısa bir film izleyeceğiz.

David Ayer haberi yalanladı. Lakin süreyi açıklamadı. Bakalım ne olacak.

dean

Filmde Batman dışında bir Justice League üyesi daha cameo yapacak spoiler The Flash

dean

David Ayer'de Jason Momoa'nin ardından "f*uck marvel" çıkışı yapmış. Bir sinema filmi yönetmeninin böyle bişey söylemesi inanılır gibi değil. Kıskançlık böyle bişey olsa gerek.

rumar80

Geride kalmış olmanın verdiği dayanılmaz hafiflik.

lampard

Metacritic %48, rotten %37. DC yine beceremedi galiba :(

Mrtekin

Filmi görmek lazım.

Bu tür laflar, şov amaçlı olabilir. Gala'da bu tür lafların söylenmesinin çok da ciddiye alınacak bir tarafı yok. Safları sıkıştıralım gazı da olabilir...

Kimin kimi sevip öpeceğini hep birlikte göreceğiz.

BvS'yi izledik, yerin dibine batırdık da; son Avengers filmi de çok çok iyi değildi, bana göre. Dc belki de bu filmle geride kalmışlık psikolojisinden kurtulabilir...
They drew first blood...

Nightrain

Deadshot'ı ön plana çıkartmak için Joker'in bazı sahnelerini kesmişler sanırım. Kurguda yine batırmışlar diyen çok.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

bugraltu

Ben artik bu isin cirkinlik seviyesine vardigini dusunuyorum. Tamam BvS beklenenin yuzlerce kat altindaydi ama Ultron'un ortalama 70 puan ile ciktigi bir sitede bu filmlerin boyle acinasi puanlar almasi sadece isguzarlikla aciklanabilir. Nasil ki oyun dunyasinda suan Call of duty oyunlarini cikmadan yerin dibine batirmak moda ise(ki son oyunu gayet iyiydi) DC filmlerini yerin dibine batirmak da oyle.

Rotten da gozuken sozde film elestirmenlerini inceledim. Pek cogunun sitesinin tasarimi bile gayet amator, diger incelemelerine baktigimizde tamamen populer yorum nereye gidiyorsa oraya kayan, cizgi roman filmlerini birakin cizgi romanin c sinden anlamayan insanlar. Her incelemeninde ortak noktasi Nolan Batman'ini ovmek. Hani ben de bu islerden anlarim kivaminda... Bazen diyorum bu adam bu uc filmi cekmese daha mi iyi olacakti diye.

Demem o ki, WB'un bu ise bir cozum getirmesi sart. Bir film sever olarak, film daha cikmadan her seferinde hevesimin baltalanmasindan bikmis durumdayim acikcasi. Film iyi mi kotu mu ben gidip sinemada karar vermek istiyorum ancak internetin her yeri 2 saat icinde negatif yorumla doluyor. Zaten rotten ve metacritic sitelerini oldum olasi sevmem, elestirmenlikten anlamayan bir suru dangalakla doludur, millet de tik almak, ilgi cekmek icin kafasina gore yazdikca yaziyor.