Stephen King Sohbet Odası

Başlatan ümitkr, 20 Ekim, 2009, 21:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Bu yılki Nobel Edebiyat ödüllerinde ciddi olarak adı geçiyordu.

Bence hak etti ve alması lazım.

gamlıbaykuş

Stephen King' in en son Mart ayında Korku Ağı (Salem' s Lot) kitabını okudum. Keyif alarak okudum. Zaman bulabilirsem filmini de izlemeyi düşünüyorum ve yanlış hatırlamıyorsam yakın zamanda yeniden çekilecek diye biliyorum.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 21 Kasım, 2021, 15:46:40
Uzun süredir Stephen (Sitivin diye okunuyormuş  :o  Yeni öğrendim) King okumuyordum.

Enstitü'yü okumaya başladım.

Minneapolis'in sakin banliyölerinden birinde yaşamakta olan Luke Ellis, bir gece yarısı evine giren davetsiz misafirler tarafından kaçırılır. Luke, penceresi olmayan fakat tıpkı kendisininkine benzeyen bir odada gözlerini açar. Ve kapısını açıp dışarı çıktığında onun gibi özel yetenekleri yüzünden buraya getirilen birçok çocuğun odalarının sıralandığını görür. Enstitü... Özel yeteneklere sahip çocukların tutulduğu bir hapishane, onlardan adeta intikam almaya yemin etmiş bir müdür ve insafsız personelin acı dolu yuvası. Burada vicdan azabı yok. Burası girişi olan ama çıkışı olmayan bir cehennem...

Goodreads notu 4.20/5.00 yani çok iyi sınıfında.

Bakalım nasıl çıkacak ?

Çok iyi çıktı, oldukça beğendim.

Çok akıcı bir kitap, bir oturuşta hiç sıkılmadan uzun süre okunabilir.

Notum 8.15/10

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 21 Kasım, 2021, 15:46:40
Uzun süredir Stephen (Sitivin diye okunuyormuş  :o  Yeni öğrendim) King okumuyordum.

Canım öyleyse Paris değil de bir Parizien gibi Pahi diyelim.

Gayet sert Türk aksanıyla Stefın King'dir o, Stefın King kalacaktır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 27 Aralık, 2021, 10:15:44
Canım öyleyse Paris değil de bir Parizien gibi Pahi diyelim.

Gayet sert Türk aksanıyla Stefın King'dir o, Stefın King kalacaktır.

Tam okunuşu Sitivin Kayng imiş.  ;D

Saki

Jack Nicholson bu filmde piskopat rölünü çok iyi oynamış.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 28 Aralık, 2021, 07:42:37
Tam okunuşu Sitivin Kayng imiş.  ;D

Geçen gün Netfilx'te Theory Of Everything filmini izledim. Stephen Hawking'in hayatını konu edinen oldukça güzel bir film. Ancak adama sürekli 'Stivın' diyorlar. Dedim yanlış telaffuz ediyorsunuz, Stefın o, Stefın :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Saki

Bizde Stiven King olarak geçiyor, yani kiril alfabesiyle :D

HacıGeraltEmmi

Enstitü'yü finali hariç ben de beğendim. Stephen King okumalarım çoğunlukla yarıda kalır, ağır tempolu girişlerden, sündürerek uzattığı detaylardan çabuk sıkılır ve yarıda bırakırım. Kısa öykü ve romanlarını okumayı tercih ederim :) Enstitü'ye başlarken de yarıda bırakacağımdan neredeyse emindim. Ama kısa bölümler halinde, farklı karakterlere odaklanarak anlatılan hikaye (bazı bölümler gene de uzatılmış hissi verse de) tempoyu yükselterek ilerliyor ve bence kötü bir finalle noktalanıyor.

7/10 puanım

rumar80

Ustayı çok sevmeme rağmen bir çok kitabının finalleri konusunda benim de kafamda sorular oluyor.