Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Cetin agabey,

Juan Raza eski bi komancero ama Teks'e yardim ediyordu Horus'un cocuklari macerasinda. Atilla agabey beni duzeltsin yanlissam :)
Özel Alfa Ajanı

xmenac

Bu listenin bu kadar kısa sürede tamamlanması takdire şayan gerçekten.

Fakat şunu anlayamadım, hangi atın hangisi olduğunu nasıl ayırt ettiniz? :) İkisi de birebir aynı neredeyse.

Nemo

Cok soru soruyorsun Xmenac :)
Özel Alfa Ajanı

köstebek

Alıntı yapılan: xmenac - 25 Ocak, 2017, 14:16:15
Bu listenin bu kadar kısa sürede tamamlanması takdire şayan gerçekten.

Fakat şunu anlayamadım, hangi atın hangisi olduğunu nasıl ayırt ettiniz? :) İkisi de birebir aynı neredeyse.

Resmin alındığı sitenin sağını solunu biraz karıştırınca listeyi bulmak zor bir iş değildi. Baktım Caretta Beyciğim zorlu bir yarışa kalkışıyordu, onu daha fazla yormak istemedim, diyelim. At meselesine gelince de Teks maceralarında çok fazla at ismi geçmez. Mesela gariban Carson'un hâlâ sadece kendisine ait ve bir isim verdiği atı olamamıştır. 

ferzan

Zaten her iki macerada bir atları vurulup kendileri de yere kapaklandıkları için, maaşallah Teks ve tayfasına at dayanmıyor... :) Dinamit en uzun ömürlüsü ve en can olanı...Karaoğlan'ın kapkara yağız atı Yağmur gibi...Altın Seri'de halen gerilerdeyim, sahi Dinamit'in sonu nasıl oldu?..Vuruldu mu?..Yoksa bir macerada kendi kendine ortadan kayboldu da onun yerine alelade atlar mı çizmeye başladılar?..
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

köstebek

Caretta Beyciğim,

32. le dame della santa lega denmiş??
33. Tom Birra (bira tom)?? denmiş???
bunlar kimdir sizce?

caretta

Oğlak Altın Teks 154-156 sayılar bu listeden epeyce karakter barındırıyor."Diamond Jim'in İntikamı"adlı bu macera Teks'in en güzel maceralarındandır.
San Francisco'da bar işleten Jim eski bir Frisco macerasında  yer alan Shanghai Kelly'nin kardeşidir.Kit Willer'i kaçırtarak bir gemi ile ıssız bir Pasifik
adasına gönderir.Özellikle Teks Altın Seri'ye ve Galleppini'ye ısınmayan Teks okurlarına tavsiye ederim.Macerada ekibimiz tam kadro.Tom Devlin,Lefty
Potrero,Mike Tracy,Angelo,Karasakal Drake,Bingo hepsi bir arada.Le dame della santa lega da var.O da kim derseniz,Bingo'nun aktivist karısı.İyi Kadınlar Komitesi'nin kurucusu olan bu boylu boslu kadın liderliğini yaptığı ekiple Diamond Jim'in lokali El Dorado'yu darmadağın ederler.
      Birra Tom Teks Klasik Seri'de posta arabası sürücüsü idi.Kit Willer'in kadın kılığına girdiği bir arabayı sürüyordu.Eski bir asker ve sıkı bir ayyaş!Epeyce kitap karıştırdım ama tam macerayı bulamadım.Bu 56'lık listede Teks'in kayınçosu Sagua'nın olmaması tuhaf.Acaba Juan Raza Sagua
olabilir mi?Birkaç kişiyi ise hiç çıkaramadım.Matias, renkli 100.sayıda geçen Apaçi reisi idi ve Teks'in dostu değildi.Gentry,sadece bir macerada görüldü.Sam Trevor kim?Sandy Hagerman?Zeke Colter de bir macerada var.

memospinoz

39. Manuel Doberado ?
El Morisco'nun bilim adamı arkadaşı. Bir macerada meslektaşı Juan Velarde'nin kurbanı oluyor, başka bir macerada Meksika körfezinde yardımcı rolde.

7. Juan Raza
Eski bir Comanchero. Tex ve Kit Carson, arkadaşı ranger Jesse Hawks'la birlikte Morisco ve sadık hizmetkârı Eusebio ile Raza tarafından Mısırlı fanatikler için bir tarikat (Horus'un Oğulları) hesabına kaçırılan iki Meksikalı erkek olan Miguel ve Juanita De La Serna'nın izini sürdüklerinde bilgi sahibi olurlar; Horus'un Oğulları, Akran rahip mumyasını uyandırmak için onları feda etmeyi amaçlıyordu. Kritik anda, korkunç ritüel uygulanırken Raza, Tex'e yardım ediyor ve çocukların hayatını kurtarıyor.  Jesse Hawks tarafından Rangerlara girmesi için ikna ediliyor. Rangerlara katıldıktan birkaç yıl sonra Juan Raza, bir meslektaşının öldürülmesi ve altın soygunuyla ilgili inkar edilemez kanıtlarla suçlanıyor. Daha sonraki kayboluşu suçluluk kabulüne benziyor ve masumiyetine inananlar sadece Tex ve Carson. Raza'ya hain Vance Daniels tarafından kumpas kurulduğunu keşfederler. Tex, Carson ve Jesse Hawks, diğer rangerlarla birlikte Raza'nın ölümünü önlemek için grubun olduğu yere baskın yaparlar; ancak Daniels'in Juan'ı öldürmemesi için araya giren Jesse onun yerine ölür. Jesse'nin kaybedilmesiyle şaşkına dönen Raza, Rangerlardan ayrılır.

caretta

Manuel Doberado orijinal 328-330 sayılarda "Kaybolan Gemi"adlı macerada karşımıza çıkıyordu.32'lik Alfa Teks dizisinin 19-22 sayıları.Villa çizdiği
çok az maceradan ilki.Sammy Durango'yu da hatırladım.Oğlak Altın Seri 131-134 sayılarda yayınlanan "Komançi Oku" adlı maceradaki kervan rehberi.
Bir de Dallas ve Kid Rodelo'nun katil kardeşi Durango var.O başka birisi üstelik düşman.21 ve 22 numaralardaki John Walcott ve köle Tom da doğru.
"Savaş Alevleri"adlı macerada ikisi de var.Trajik ölümleri yüzünden bu tabloda yer almışlar gibi görünüyor.45 numaradaki Matias'ı da hatırladım.Kel
kafasından dolayı.Yama'nın 2.gelişi olan Oğlak Altın Teks 162-164 sayılardaki dev siyahi.Yucatan ormanlarında gizlenen Manuela'nın sadık hizmetkarı.
Yama'nın bertaraf edilmesi için sonradan Teks ve ekibiyle işbirliği yapıyordu.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Daha bizim 600 küsür Tex sayısını yan yana koymamıza 6,7 sene var görünüyor, İtalya'da dönüp bir de ilk sayıları renklendirip tekrar seri başlatıyorlar. 14 günde bir 64 sayfa renkli klasik Tex...

Ülkemizde basılacağını hiç sanmıyorum; hatta basılmasını da son derece gereksiz buluyorum, o ayrı...

http://www.sergiobonelli.it/tex/2017/02/17/albo/il-totem-misterioso-1000634/

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: köstebek - 28 Şubat, 2017, 22:36:21
...hatta basılmasını da son derece gereksiz buluyorum, o ayrı...

http://www.sergiobonelli.it/tex/2017/02/17/albo/il-totem-misterioso-1000634/

Bana göre de basılması gereksiz ama bazı çok beğenilen maceraların prestijli hard cover renkli olarak yayınlanması ilgi çeker diye düşünüyorum.
Zhenda, carson, el muerto, büyük entrika gibi...

orhan şafak

Merhaba sayın arkadaşlar ben fumetti sever bir teks okuyucusu ve koleksiyoneriyim.Türkiyede çıkan bütün teks maceralarını okumaya karar verdim ama kronolojik sıraya göre olmak şartı ile.Oğlak altın seriyi bitirdim.Çizgi düşler altın seriyi de bitirdim.Buna göre yani klaatunun altinlari sayısina ulasmak icin çizgi düşlerin cikaracağı sayılari 7 sene beklemem gerekiyor.Beklemeden Türkiyede çıkmış  ceylan ad doģan egmont alfa galaksi aksoy dan çıkanlari okusam olmazmi bunların hepsi var bende arada çok atlanmış macera varmıdır acaba.Bu mesajımı Orhan Berente iletebilirmisiniz ben kendisi ile kontak kuramadım.Saygilarimla.

köstebek

Alıntı yapılan: orhan şafak - 03 Mart, 2017, 00:53:44
Merhaba sayın arkadaşlar ben fumetti sever bir teks okuyucusu ve koleksiyoneriyim.Türkiyede çıkan bütün teks maceralarını okumaya karar verdim ama kronolojik sıraya göre olmak şartı ile.Oğlak altın seriyi bitirdim.Çizgi düşler altın seriyi de bitirdim.Buna göre yani klaatunun altinlari sayısina ulasmak icin çizgi düşlerin cikaracağı sayılari 7 sene beklemem gerekiyor.Beklemeden Türkiyede çıkmış  ceylan ad doģan egmont alfa galaksi aksoy dan çıkanlari okusam olmazmi bunların hepsi var bende arada çok atlanmış macera varmıdır acaba.Bu mesajımı Orhan Berente iletebilirmisiniz ben kendisi ile kontak kuramadım.Saygilarimla.

Caretta Abi daha ayrıntılı bilgi sunabilir. Arada çok fazla atlanmış macera yok. bizim bulunduğumuz noktadan 401. sayıya kadar en fazla 15-20 sayı eksiktir.

caretta

Orhan Bey elinizde Ceylan 186'lık,69'luk,5'lik,Alfa,Galaksi,Doğan Egmont,Aksoy Teksleri varsa 401 sayıya kadar eksikler şunlar.
Çizgi Düşler en son 228.sayıyı yayınladı.260.sayıya kadar 186'lık seride var.261-262 de var yalnız bu macerayı Ceylan eksik sayfalı yayınladı.186'lık
seri 275.sayıda bitiyor.276.sayı artık 69'luk seride.Ceylan kronolojik sayı takip etmeden bu seride 304.sayıya kadar yayınladı.304-307 yarım kaldı.
304-310 sayılar 5 fasiküllük Ceylan serisinde.Yalnız bu seride de eksik sayfalı maceralar var.311-338 32'lik Alfa serisinde.338-346 arası 4 macera var.
2 tanesi Ceylan Milliyet Çocuk ekinde yayınlandı.Bir tanesi yarım kaldı.2 macera ise Türkiye'de yayınlanmadı.392.sayıya kadar Galaksi,Egmont,Aksoy
olarak eksiksiz yayınlandı.393-400 sayılardaki 4 macera da Türkiye'de hiç yayınlanmadı.
      Oldukça kısa ve özetleyerek yazdım zira tek tek maceraları yazmak bayağı zor.Eksiği,yayınlanmamışı 10 kadar.