Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Pazar günü İlker fumetti yok, comics'lerden bir şeyler var demişti.

Mrtekin

İtalya'da Teksin 70.yılı görkem ile kutlanıyor.

http://en.sergiobonelli.it/home/2018/11/19/news/it-s-tex-willer-s-time-1003862/

En azından, 70. yıl hatrına çıkan şu edisyonlardan, Lal veya Çizgi Düşler, bir tanesini basabilse idi, ne güzel olurdu?

Bu vesile ile, Atilla Ağabeye (caretta) de ayrıca selam eder, ellerinden öperim.

They drew first blood...

ferzan

Teks 'in bildiğim tek kadın çizeri Laura Zuccheri 'den taze bitmiş bir Dev Albüm sayfası...

Kimdir bu hanım derseniz, geçmişte hakkında üç beş satır karalamıştım;

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9652.0.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

BAHADIR

Çalışılan ebata bakar mısınız?... Birde bunu orjinal ebat değilde, küçük boy basınca kaybolan ayrıntıları düşünün...?!? Teks'in mini devlerini okurken çizgiroman okuduğunuzu sanmayın... Sadece konuşma metinleri okuyoruz...

Teks'e laf ediyoruz ama aynı şey Dylan içinde geçerli tabii ki...!

Üzücü... Bu dev sayfayı gördükten sonra insan daha bir üzülüyor...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: BAHADIR - 23 Kasım, 2018, 12:14:51
Çalışılan ebata bakar mısınız?... Birde bunu orjinal ebat değilde, küçük boy basınca kaybolan ayrıntıları düşünün...?!? Teks'in mini devlerini okurken çizgiroman okuduğunuzu sanmayın... Sadece konuşma metinleri okuyoruz...

Teks'e laf ediyoruz ama aynı şey Dylan içinde geçerli tabii ki...!

Üzücü... Bu dev sayfayı gördükten sonra insan daha bir üzülüyor...

eserin orjinal halini (özellikle boyutların orjinal yayındakiyle uyumu...) vaat etmeyen her tekrar yayın eksiktir maalesef  :'( aslında çizerin baskı tercihinin dikkate alınmadığı her baskı, orjinal yayını olsa dahi çizgi romandan eksiltir...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

ferzan

Laura Zuccheri 'den bitmiş Teks sayfalarından oluşan tomarlar ve Bonelli Yayınevi 'nden kareler...Fotodakilerden biri senarist Pasquale Ruju imiş...Haziran 2019 'da çıkacak olan albümün bitmiş sayfaları üzerindeki son kontrolleri yapıyorlarmış...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Şöyle bir soru aklıma takıldı?

Teks'in maceralarının genelde 1890'lı yıllarda geçtiğini görüyoruz. Kendisinin gençliğinde Amerikan İç Savaşı'na da katıldığını varsayarsak kabaca doğum tarihi 1845 tarihi oluyor. Buna +/- 5 ekleyebiliriz. Tam net doğum tarihi maceralarda verilmiş midir, bilmiyorum, ya da külliyatta ya da forumda bir yerde okudum ama hatırlamıyorum.

Bu minvalde, Bonelli, Teks'in 1. Dünya Savaşı'na katılımına ilişkin "limitli de olsa" bir macera yayınlayamaz mı? Gerçi Amerika'nın savaşa 1917 Nisan'ın da girdiğini göze alacak olur isek, Teks, 72 yaşında oluyor. Hal böyleyken, Teks'in de 72 yaşında aynen Kit Carson gibi bir performans göstereceğini düşünecek olur isek, ve de kendisi daha önce de ölmemişse, böyle bir savaş macerası gayet olabilirmiş gibi geliyor bana.

Bonelli "Yaşlı Tex Willer" serisi düşünüyor ise, duruma ayıktıralım da önceden.

Bu arada, Atilla Ağabey'in yeniden yazmasını dört gözle bekleyenlerdenim. Kendisinin de konu ile ilgili düşüncelerini merak ediyorum doğrusu.
They drew first blood...

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

mersan0

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Şubat, 2019, 00:23:08
Alfa döneminden...

ilk ikiyi bile göstermişler teks abimize. Çok sevdiğim hatta karaoğlandan sonra en çok sevdiğim cizgiroman.
Bu başlığı baştan bir okuyayım, 70 küsür sayfa, bir hafta yeter bana, missss

pizagor

Teks'in, otuziki sayı süren, nispeten kısa süreli diyebileceğimiz Alfa döneminden hatıra kalan son derece keyifli bir yerelleşme örneği...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...