Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burak

Sandman:) Ve bayildim.

Sandman, Neil Gaiman tarafından yazılıp DC Comics/Vertigo  
tarafından 1988 ile 1996 yılları arasında yayınlanan, 10 cilt  
halinde toplam 75 sayıdan oluşmuş çizgi roman serisidir.

Modern Çağın en orijinal, sofistike ve sanatsal açıdan en çok  
arayışa sahne olmuş çizgi romanı olduğu kabul edilir. Klasik  
süper-kahraman çizgi roman türünün dışında yer alan Sandman  
çoğunlukla korku, mitoloji ya da fantastik kurgu öğelerinden  
beslenir.

Gambit

Sandman ve Neil Geiman in buyuk bir sisirmece oldugunu dusunuyorum

simdiye kadar cikan sandman lerden hic bir tanesine super diyemedim

evde duruyorlar oyle iste, kalabalik yaratan cizgiroman bence  :)

tommikser

Ali Recan'ın yayınladığı Marvel yayın evine ait olan Hulk ve Demir Adam'ı okuyorum.Devamı da var demir adamın alfadan çıkan sayılar onların kapak seçimi  marvel yayın evine göre çok iyi.

En güzeli de kitapların içinden çıkan süprizler.Mesela kulüp üyeleri çok iyi oluyor.İlk gördüklerim İlhan abinin fotoğrafı ve mektubu.Ayrıca İlhan abinin çizgileri de güzelmiş.Daha sonra Mehmet Kazım Gem'in resmine rastladım.Bakalım daha neler çıkacak.

Okuduğum sayıların içinde birde 1988 yılbaşı özel sayısı da var.Hulk vs Örümcek adam.Gerçekten çok güzel bir nostalji yaşıyorum bugün.

DAMPYR

son çıkan korku çizgi romanı Eerie 2 yi okuyorum derleme korku hikayelerinden oluşmuş.zamanına göre iyiymiş o zamanlarda günümüzde korkutmaktan uzak tabii.... ;)

kalidor

Nathan Never'in ilk macerasını (49. sayı) sabah serviste bir solukta okudum. Nathan Never evreninin oluşumunu anlatan 50. sayı Babil Kitaplığı'nı ise sabırsızlıkla okumayı bekliyorum. Martin'le double team maceraları özlemimizi biraz törpülemişse de Nathan'ı özlemişiz. :) Bu arada çevirmen Kozan Demircan'ın her macera başında yaptığı tanıtımlar editoryal açıdan doyurucu ve çok başarılı.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Zagor KM 65'i okuyorum... Zagor'un kapısını kırarak girdiği depoya, tahminen 1 saat sonra bu sefer camdan içeri dalarak girerken, Çiko kapıyı açarak girdi... Hangi arada o kapı onarıldı bilemiyorum... Yine de ellerine sağlık Üstad Ferri, büyük sanatçısın...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Lal Büyülü Rüzgar cilt 99 "Ölüm tarihi" adlı macerayı okudum.
Özgürlük adına Kızılderililerin beyazlar ile yaptıkları dengesiz ve amansız mücadeyi konu alan bu kitap okunmayı hak ediyor..
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Marmara,Örümcek Adam 2'yi okudum.Örümcek Adam gayet güzel gidiyor.Eski günlerdeki gibi.

hennessy

Tex süper cilt 26 bitti Mefisto gene Tex'in elinden kurtuldu ama sanırım ilerki maceralarda gene karşımıza çıkacak.Volto 6.kitaba başlayacağım saklı yüz bakalım neler yapacak okuyup göreceğiz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Berkdinho

Star Wars Klon Savaşları Cilt-7'yi bitirdim.Bu ciltte daha önce Sabah Gazetesi'nin yayımlamaya başladığı ve Marsık Yayıncılık'ın bitirdiği Saplantı isimli macera ve devamında kısa, isimsiz bir macera daha yer alıyor.İki macera da Anakin-Obi-Wan merkezli.Sith'in İntikamı filminin birkaç ay öncesinde geçen hikayelerde Anakin-Obi-Wan ilişkisini ve Anakin'in kaybetme korkusunun Padme ile sınırlı olmadığını, Obi-Wan'ı da kapsadığını görebilmek mümkün.Aksiyon dozu azalmayan bu ciltte Obi-Wan ile Ventress arasındaki mücadele nihayete eriyor ve Durge'den de kurtuluyorlar.Anakin'in Durge'yi öldürmeyebilirdi de hatta bunu zevkle yaptı bile diyebilirim.Karanlık Taraf'ın gittikçe Anakin'i daha da içine aldığı görülebilir.Gözlerim Jan Duursema'nın çizimlerini arasa da hareketli maceralar çizimlere takılmamamı sağladı.Cildin en sonundan anladığım kadarıyla Anakin ve Obi-Wan'ın çizgi romanlardaki rolü bitti.İkisi de Cato Neimoida'ya yollanıyor ve bundan sonraki olaylar da Arkabahçe Yayıncılık tarafından yayımlanan Kötülük Labirenti romanında anlatılıyor.Klon Savaşları serisinde romanlar ve çizgi romanlar arasındaki göndermeler ve birbirlerine bağlanmaları çok hoşuma gidiyor.Böylece bütünlük hissi oluşmuş oluyor.2 cilt kaldı, hadi JBC yayımla kalan 2 cildi de bitsin şu Klon Savaşları artık.
The Right Man When Things Go Wrong

pizagor

Alıntı yapılan: Berkdinho - 27 Ocak, 2012, 13:36:36
   Star Wars Klon Savaşları Cilt-7'yi bitirdim.Bu ciltte daha önce Sabah Gazetesi'nin yayımlamaya başladığı ve Marsık Yayıncılık'ın bitirdiği Saplantı isimli macera ve devamında kısa, isimsiz bir macera daha yer alıyor.

Ben bu serinin daha önce yayınlandığını bilmiyordum...

Hangi seneye takabül ediyor acaba?

Berkdinho

Ventress'in olduğu macera orjinalinde 5 fasikül olarak yayımlanmış bir maceradır.Sabah Gazetesi Marsık Kitap ile anlaşarak 2007'de ilk 2 fasikülü haftasonlarında ek olarak verdi ama devamı gelmedi.Bir süre sonra kalan 3 sayıyı sadece Marsık Kitap ibaresi altında 1. sayı olarak başlamış ve macerayı tamamlamıştır.
   Yayımlanan 5 sayının da yer aldığı bir fotoğrafın linkini biraz araştırıp buldum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
   http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/star-wars-sabah-marsik-5-dergi-takim-47537498
The Right Man When Things Go Wrong

HacıGeraltEmmi

Tex efsanevi maceraların 10. cildini okudum. İlk maceranın (Sahara Kalesi) çizeri Diso. Bunun etkisiyle olacak sanırım, çevirmen çoğu yerde "Canına Yandığım" dedirtmiş Tex'e ;D Çizgiler Mister No havasında, çoğu zaman Mister No okuyormuş hissine kapıldım ;D Carson'u sakalından ve kır saçından dolayı tanıyabiliyoruz amma Tex, Kit ve Tiger'ı ayırt etmekte zorlandım bazen. Gene de güzel macera, okunmaya değer. En azından neden Diso hiç Tex macerası çizmemiş diyemiyeceğiz bundan sonra ;D

İkinci macera (Cehennem Alayı), çizer Ugolino Cossu. Daha önce Tex macerası çizdi mi hatırlayamadım şimdi. Çizgileri Civitelli benzeri. Gayet düz, cetvelle çizilmiş hissi veren muntazam taramalar, yalnız Civitelli'nin çizimlerindeki gibi derin gölgeler kullanmamış. Hatta mürekkep biter diye çoğu karede kullanmaktan kaçınmış sanki ;D Gayet sade ve temiz çizgileri var yani. Renkli yayınlanacak olsaydı harika bir iş çıkardı ortaya. Her iki maceranın da yazarı Nizzi. Yer yer Mister No vari diyaloglar garip gelse de sıkılmadan okunabilen, güzel maceralar. Hatta öyle ki; 650 küsur sayfalık cildi 2 günde bitirdim ;D

pizagor

Alıntı yapılan: Berkdinho - 27 Ocak, 2012, 14:23:00
   Ventress'in olduğu macera orjinalinde 5 fasikül olarak yayımlanmış bir maceradır.Sabah Gazetesi Marsık Kitap ile anlaşarak 2007'de ilk 2 fasikülü haftasonlarında ek olarak verdi ama devamı gelmedi.Bir süre sonra kalan 3 sayıyı sadece Marsık Kitap ibaresi altında 1. sayı olarak başlamış ve macerayı tamamlamıştır.
   Yayımlanan 5 sayının da yer aldığı bir fotoğrafın linkini biraz araştırıp buldum.Umarım yardımcı olabilmişimdir.
   http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergiler/star-wars-sabah-marsik-5-dergi-takim-47537498

yardımcı olmak ne kelime, çizgiromanları sadece çizgiromanevlerine geldiği kadarıyla takip ediyor olduğumu farkettim... İşte forumun faydası...