Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 09 Şubat, 2012, 23:28:50
Bu akşam Mesut Abi'nin (darkwood) bürosundayım. Ondan aldığım Zagor Gökyüzündeki Şato'ya başladım. Veee itiraf ediyorum hayatımda ilk kez Zagor aldım :D Yalnız oldukça doyurucu editoryal yazılarda Buratti'nin aktardığna göre Sergio Bonelli şöyle demiş: " Darkwood sevindirici bir buluş oldu. Tex'de olduğu gibi belirli tarihi ve coğrafi çizelgelere bağımlı öyküler oluşturmak istemediğim için biraz otuzlu yılların :Flash Gordon'undaki ve biraz da bugün hala devam eden Conan'daki gibi hayali ve gerçekdışı bir dünya yaratmak bana doğru gelmişti". Şimdi Zagor 1961'de yayınlanmaya başlanmış. Conan'ın çizgiroman olarak yayınlanması ise 1970 yılıdır. O zaman Sergio Bonelli Conan'ı romanlarından takip ediyormuş. Neyse önemli olan Zagor'un da ağababasının Conan olduğunun birinci ağızdan kanıtlanması ;D

Sevgili Fatih sonunda Zagor u da Conan'a bağladın, senden korkulur.
Bu arada Gigante albümü nasıl buldun,bu hızla yakında Zagor klasiklerede başlarsın. Bende arkadaşların itkisi ile Death Note 1.cildi aldım.
Birazdan eğer uyutmaz ise okumayı planlıyorum.  :D
Darkwood Sakinleri..

hennessy

İlyas da hep beni zagaor'a başlamak için itkiliyor ama kulyatı görünce delik cebimide ve alınacak onca kitabı görünce kaçıyorum.Kalidor kardeşim artık anladır bizde dinleriz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Şubat, 2012, 08:52:59
İlyas da hep beni zagaor'a başlamak için itkiliyor ama kulyatı görünce delik cebimide ve alınacak onca kitabı görünce kaçıyorum.Kalidor kardeşim artık anladır bizde dinleriz

Dostum böyle durumlarda sadece efsanevi ciltleri alabilirsin. Zannederim 9 cilt çıktı.

darkwood

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 10 Şubat, 2012, 10:18:17
Alıntı yapılan: hennessy - 10 Şubat, 2012, 08:52:59

Dostum böyle durumlarda sadece efsanevi ciltleri alabilirsin. Zannederim 9 cilt çıktı.

Sevgili Murat ülkemizde sevilen çizgiromanların başında gelen Zagor'a hala başlamadıysan çok şey kaybetmişsin demektir. Benim tavsiyem tek cilt çıkan Giganteden başlaman ve sonra klasik serilere yavaş yavaş başlamandır.
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Altın madalyon itkisiyle tanıştığım son kahraman nathan never oldu. Burada yazılanardan sonra ( gaza gelmeye dünden razı olmamın da etkisiye  ;D ) dev albümlerin ilk 2 sayısını aldım. Zaten fumettileri böyle dev albümlerde daha çok seviyorum. Kıyamet sonrası hikayelerini seven biri olarak beğeneceğimi ümit ediyorum.  Beğenirsem en azından dev albümleri tamamlamak istiyorm. Bu dev albümler toplam kaç sayı çıktı acaba ?

hennessy

Alıntı yapılan: pearljam - 11 Şubat, 2012, 14:16:04
Altın madalyon itkisiyle tanıştığım son kahraman nathan never oldu. Burada yazılanardan sonra gaza gelmeye dünden razı olmamın da etkisiye dev albümlerin ilk 2 sayısını aldım. Zaten fumettileri böyle dev albümlerde daha çok seviyorum. Kıyamet sonrası hikayelerini seven biri olarak beğeneceğimi ümit ediyorum.  Beğenirsem en azından dev albümleri tamamlamak istiyorm. Bu dev albümler toplam kaç sayı çıktı acaba ?

Nathan Never dev albüm 7 ad.çıkmış

pearl jam

Alıntı yapılan: hennessy - 11 Şubat, 2012, 14:19:49
Alıntı yapılan: pearljam - 11 Şubat, 2012, 14:16:04
Altın madalyon itkisiyle tanıştığım son kahraman nathan never oldu. Burada yazılanardan sonra gaza gelmeye dünden razı olmamın da etkisiye dev albümlerin ilk 2 sayısını aldım. Zaten fumettileri böyle dev albümlerde daha çok seviyorum. Kıyamet sonrası hikayelerini seven biri olarak beğeneceğimi ümit ediyorum.  Beğenirsem en azından dev albümleri tamamlamak istiyorm. Bu dev albümler toplam kaç sayı çıktı acaba ?

Nathan Never dev albüm 7 ad.çıkmış

Teşekkürler :)

tommikser

Dostum dev albümlere bugün başla.Ben bir bayram zamanı okumaya başlamıştım.2 gün durmadan okudum.Bu kadar enfes senaryoyu nasıl yazmış adamlar anlamış değilim.Sizin gazınızla 2.nci tekrası yapacam.

Mister NO

Mister No Efsanevi Maceralar ilk 3 cilti okudum. :)

12 Mister No macerası çok iyi geldi gerçekten. ;)

Giuseppe Viglioglia'nın çizimlerini yadırgadığımı söylemeliyim.Mister No için çok uygun bir çizer gibi gelmedi.Özellikle SS'i tanımak nerdeyse mümkün değil. :(

darkwood

Alıntı yapılan: Mister NO - 11 Şubat, 2012, 15:46:05
Mister No Efsanevi Maceralar ilk 3 cilti okudum. :)

12 Mister No macerası çok iyi geldi gerçekten. ;)

Giuseppe Viglioglia'nın çizimlerini yadırgadığımı söylemeliyim.Mister No için çok uygun bir çizer gibi gelmedi.Özellikle SS'i tanımak nerdeyse mümkün değil. :(

Bu seri içinde farklı çizerler mevcut, bazıları göze hoş gelmesede Mister No kendini okutturmayı başarıyor...
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Özer sahafın çıkardığı Nathan Never albümünü okudum (daha doğrusu okumaya başladım). Hiç Nathan okumayan biri olarak şunu söyleyebilirim; en azından bu maceralardaki çizimler beni pek memnun etmedi. Çizgi romanda çizimi beğenmediysem macera ne kadar iyi olursa olsun okumakta güçlük çekiyorum. Hep aynı çizerlerin elinden çıkıyorsa muhtemelen oku(ya)mayacağım demektir :-[

Sona yaklaşmakta olan seri Thorgal'ın 7. cildini soktum araya ona devam ediyorum. Gene nefis maceralar var. Sonrasında Gerekli'nin Silver Surfer'ına devam edeceğim, sonra Nathan'ı birkez daha denerim belki :-\

hennessy

İlhanın bize sunduğu yeni yayını olan Efsane'ye başlıyacağım.Orjinal sayısındaki çizimleri çok beğenmiştim bakalım konusu nasılmış.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 11 Şubat, 2012, 16:17:30
Özer sahafın çıkardığı Nathan Never albümünü okudum (daha doğrusu okumaya başladım). Hiç Nathan okumayan biri olarak şunu söyleyebilirim; en azından bu maceralardaki çizimler beni pek memnun etmedi. Çizgi romanda çizimi beğenmediysem macera ne kadar iyi olursa olsun okumakta güçlük çekiyorum. Hep aynı çizerlerin elinden çıkıyorsa muhtemelen oku(ya)mayacağım demektir :-[

Sona yaklaşmakta olan seri Thorgal'ın 7. cildini soktum araya ona devam ediyorum. Gene nefis maceralar var. Sonrasında Gerekli'nin Silver Surfer'ına devam edeceğim, sonra Nathan'ı birkez daha denerim belki :-\

Abbas kardeşim Never maceralarında genelde çizimler orta halli konular ise üst düzeydedir. Böylece çizimlerde kendini kaybetmeden konuları daha iyi kavrayıp maceralardan keyif alabilirsin.

Bunları yazınca aklıma Özgür ün teoremleri geldi. Linkini veriyorum, Never için 4.teorem gibi düşünebilirsin.. :D

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4254.msg41492.html#msg41492
Darkwood Sakinleri..

ümitkr

Bugün okuduklarım:

Dampyr 7 "Yasak Bölge",
Dampyr 9 "Lamiah" (belki bininci kez) :)

Thorgal - Barbar
Tolga 6
Efsane
Durango 3
JSA 2, 81
Tales of the Corps 1,2

V

Alıntı yapılan: ümitkr - 11 Şubat, 2012, 21:20:30
Bugün okuduklarım:

Dampyr 7 "Yasak Bölge",
Dampyr 9 "Lamiah" (belki bininci kez) :)

Thorgal - Barbar
Tolga 6
Efsane
Durango 3
JSA 2, 81
Tales of the Corps 1,2

Maşallah!
"İstemem,eksik olsun.."