Sessizliğin Sesi - Satori / Çizgi Düşler (7 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan haysat, 17 Temmuz, 2019, 19:53:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Son on yılın en iyi duygusal drama örneklerinden, Eisner Ödülü'ne aday gösterilen 7 ciltlik manga serisi Sessizliğin Sesi'nin (Koe no Katachi) ilk cildi çok yakında Satori logosuyla raflarda...

Şooya İşida, altı yıl önce, işitme engelli transfer öğrenci Şooko Nişimiya'ya yapılabilecek her türlü eziyeti yapmaları için sınıf arkadaşlarını kışkırtmıştır. Sınıf arkadaşlarının giderek şiddetlenen gündelik işkencelerine katlanamayan Şooko, yine okul değiştirmeye mecbur kalır. Sınıf arkadaşları ve öğretmenleri tarafından durumun sorumlusu olarak görülen Şooya, bir anda zorbalık taslayandan zorbalığa uğrayan konumuna düşer ve herkes tarafından yalnız bırakılır. Şooya, şimdi Şooko'nun gözünde temize çıkmak ve kendisine sırt çeviren eski sınıf arkadaşlarıyla yüzleşmek için mücadele etmektedir.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Tuco Ramirez

Shounen manga (genç erkek) derken 42 yaşındaki ben alabiliyor muyum 😁

darbove

Yaptığım gözlemlere göre okul konusunda keşkeleri olan insanlar da böyle okul-aşk temalı eserleri seviyorlar. Benim mide sağlam her eseri öğütüyor. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

ferzan

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Şahsen bu eser bana çok ama çok uzak. Çıkacak tüm mangalar bu tarzda olacak ise, ben salt "Yalnız Kurdumla" mutlu olmaya bakayım.
They drew first blood...

nicholaihel

Kapak çizimini beğendim aslında.

Ama bende yetişkin işi manga bekleyenlerdenim,

afu

Cuma günü Çizgi Düşler'in alt markasından çıkan yeni mangasını destek olmak için aldım.
Cumartesi sabahı nasıl bir şeymiş diye okumaya başlayınca bitirmeden bırakamadım.
Uçan kahramanlı, mutantlı, büyülü, tabancalı, aksiyonlu çizgi romanlardan sonra bu hikaye çok güzel geldi.
Yaşınıza uygun mu diye hiç düşünmeden okuyup bir şans verin derim. Memnun kalacaksınız  ;)
Okul günlerimizde hepimiz bu tür olaylara, kişilere rastlamışızdır. Hoş bir duygu bıraktı bende.

memospinoz

Eisner Ödülü Adayı, 7 Ciltlik Manga Serisi

Sessizliğin Sesi'nin İkinci Cildi!

"Nişimiya, lütfen kaçma!" Kulakları duyan bir delikanlı, İşida Şooya.

Kulakları duymayan bir genç kız, Nişimiya Şooko.

Tanışmalarından beş yıl sonra, Şooya, ölmeden son kez Nişimiya ile görüşmesi gerektiğine karar veriyor. İkilinin "sesleri" ilk kez birbirlerine ulaşıyor.

Ve böylece perde yeniden açılıyor...

196 sayfa

dean

Sessizliğin Sesi Üçüncü Ciltle Devam Ediyor!
Yıllar önce Shoya Ishida, sınıf arkadaşlarını, işitme engelli yeni öğrenci Shoko Nishimiya'ya karşı kışkırtıp ona eziyet etmekte başı çekmişti. Shoko okulunu değiştirip gittiğinde, Shoya, zorbalık eden taraftan zorbalığa uğrayan tarafa dönüştüğünü ve tamamen yalnız kaldığını fark etti. Şimdiyse Shoya, Shoko'nun gözünde aklanmak ve artık ona düşman kesilen sınıf arkadaşlarıyla yüzleşmek için mücadele ediyor. Geçmişteki davranışı için Shoko'dan özür dilemek amacıyla işaret dilini öğrenmesi, kendisinin ve Shoko'nun hayatını sonsuza dek değiştirecek bir ilişkinin başlangıcı olmaya yetecek mi?

Sayfa Sayısı: 192
  Etiket Fiyatı: 24 TL

dean

Sessizliğin Sesi Dördüncü Ciltle Devam Ediyor! Onu tanımaktan mı korkuyorum? Geçmişte Şooko'dan çaldığı mutluluğu ona geri vermek için yaşamaya karar veren Şooya, çoktan ardında bırakmış olması gereken geçmişle Şooko'nun hatırına tekrar yüzleşiyor. Sınıf arkadaşlarının yeniden buluşması, ikilimizin ilişkisine de farklı bir yön veriyor

Etiket Fiyatı: 24 TL

dean

Sessizliğin Sesi Beşinci Ciltle Devam Ediyor!
"Nişimiya'yı görmek ve değişmek istiyorum diye düşünmüştüm."
Nişimiya'yla tekrar karşılaştıktan sonra genişlemeye devam eden Şooya'nın dünyası.
Nagatsuka'nın önerisiyle başlanan film çekme planına Nişimiya'yı da davet ederek katılan
Şooya.

Şooko ve arkadaşlarla birlikte geçirilen bir yaz tatili. Tasasız geçen her gün mutluluğu
iliklerine kadar hisseden Şooya, kalbindeki boşluktan doğan küçük bir kuşku yüzünden
büyük sorunlarla karşılaşıyor.

Sayfa Sayısı: 200
  Etiket Fiyatı: 32 TL

Basım Tarihi: Ekim 2021

dean

Sessiz Bir Dua

Sessizliğin Sesi Altıncı Ciltle Devam Ediyor!

Hem Şooya hem de Şooko için zaman duruyor. Geçmişte yaşadığı travmaların tetiklediği Şooya, arkadaşlarıyla katı bir biçimde çatışıyor ve yeniden inşa etmek için yola çıktığı köprüleri yakıyor. Nişimiya, olanlar için derin bir sorumluluk hissediyor ve bedelini çok ağır bir karar alarak ödemeye çalışıyor. Bu sırada, arkadaşlarıda teker teker gerçek yüzlerini gösteriyor. Her şey alt üst olmuşken kalplerini nasıl onaracak ve parçaları nasıl yeniden birleştirecekler?

Etiket Fiyatı: 32 TL

Basım Tarihi: Ocak 2022

hanac

Eisner Ödülü Adayı, Sessizliğin Sesi 7 Cildiyle sona eriyor!..

"Hoşçakal, Nişimiya." Şooko'yu korumaya çalışırken ciddi şekilde yaralanan ve uykuda olan Şooya. Önüne bakmaya karar veren Şooko, umutsuzluk içerisinde, yaptıklarını telafifi etmek için harekete geçiyor ve dağılmış arkadaş grubunun "seslerine" kulak veriyor. Duygu ve düşünceler birbirine bağlanıyor. Film çekimleri sona eriyor. Zaman hızla ilerlerken acaba onları nasıl bir gelecek bekliyor?

Sayfa Sayısı: 196
  Etiket Fiyatı: 32 ₺