2023 Ağustos - Fumetti Listesi

Başlatan newman, 18 Ağustos, 2023, 19:06:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Battlehammer'ın 'fometti'si ya da benim 'fametti'm kalsın lütfen. Bunlar bilinçli kullanımdır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gabby

Alıntı yapılan: ferzan - 23 Ağustos, 2023, 15:35:33Eskiden, moderatör olduğum zamanlarda bizzat düzeltirdim, çünkü konuya uzak üyeler haricinde yayıncılarından biri tarafından bile satış sitesinde kategori adı olarak doğruyken yanlış olarak düzeltilmişti. Durumun vehametini o zaman anlamıştım ilk kez.

:o...

İşe bak, ben de kendisine aşağıdaki alıntıyla bir ay önce 'pekâlâ doğrusunu kullanabildiğiniz halde niye yanlışları forum başlıklarına taşıyarak cansiperane bir olumlama çabası içine giriyorsunuz? bir ayda ne değişti?' diye sorsam ayıp olur mu diye aklımdan geçiriyordum.   

Alıntı yapılan: newman - 20 Temmuz, 2023, 17:21:38Fumetti  ile ilgili konularda ya aşırı övülüyor ya da aşırı eleştiriliyor, bunun ortasını bulmak lazım. Bir defa  fumetti 'nin yıllar içerisindeki değişimini detaylı analiz edilmeli. Genelde en bilinen yayıncı Bonelli olduğu için oradan örneklendireyim; Nathan Never dediğimiz seri Blade Runner'ı aratmayacak bir bilimkurgu öyküsüdür. Çizer tarafına baktığımızda ise ABD piyasasında da işleri gayet talep gören Castellini çıkar karşımıza.

...Sözün özü, fumetti  ile başka bir ekolü kıyaslamak için değindiğim isimlerin serilerini çok iyi incelemek gerektiğini düşünüyorum. Forumda aslında  fumetti  için pek çok inceleme de mevcut ama yeni başlıklar açıldıkça arka planda kaldılar sanırım.

... Fumetti  örneğinde yer alan hikayeler de bu ekole dahil edildi zaten en son...

Bir çizgi romanın nesnel olarak diğerlerinden daha iyi olduğunu kanıtlamanın ikna edici bir yolu yok iken hatta "en iyi western çizgi romanıdır" iddiası bile tartışmaya çok açıkken, el yükseltip "Tex en iyi çizgi romandır" mottosu forum başlığına nasıl taşınır diye boşuna karalar bağlamışım; rahatlattınız beni.. :)

pizagor

Alıntı yapılan: Gabby - 23 Ağustos, 2023, 16:44:13İşe bak, ben de kendisine aşağıdaki alıntıyla bir ay önce 'pekâlâ doğrusunu kullanabildiğiniz halde niye yanlışları forum başlıklarına taşıyarak cansiperane bir olumlama çabası içine giriyorsunuz? bir ayda ne değişti?' diye sorsam ayıp olur mu diye aklımdan geçiriyordum. 

Bunun yanıtını birkaç mesaj öncesinde vermeye çalışmıştım aslında; '...daha da kötüsü...' diye başlayan kısımda  :)

Kişi anlamak istemediğinde, ben en doğrusunu bilirim dediğinde ve daha da kötüsü gerginlik yaratmak maksatlı bilinçli inadına bir zorlama kullanım söz konusuysa fazla da üstelemeye gerek yok, israf, zaman kaybı, emek tüketici bir lüzumsuzluk.

battlehammer

Alıntı yapılan: pizagor - 23 Ağustos, 2023, 15:39:31Battlehammer'ın 'fometti'si ya da benim 'fametti'm kalsın lütfen. Bunlar bilinçli kullanımdır.

hahahah, Fimittiyi susturamazsınız!

DAMPYR

Alıntı yapılan: battlehammer - 23 Ağustos, 2023, 21:13:54hahahah, Fimittiyi susturamazsınız!
Newman'dan Kurtulduk şimdide senmi alaya başladın.Ayrıca Arkadaşlar ben bu Teks muhabetinden çok sıkıldım birazda başka konular konuşalım Fumettide birtek Teks yok Birazda diğerlerinden bahsedelim kaç gündür bir Teks muhabeti aldı başını gidiyor Sonuçta herkes Teks okumuyor...

Gabby

Her ne hikmetse "aylık çizgi roman listeleri" bölümünde değil, "öneriler" bölümünde de değil bağımsız bir başlık açılarak,  hiç üşenilmemiş, yayının şematik istatiksel verileri bile es geçilmemiş,  üstüne bi' de UPC kodu konsaydı 'yok artık' denilecek uç bir örnekleme üzerinden, bundan sonra yayınların tanıtımı bu formatta olsun anonsu yapılıyor...

Animvader'in de dediği gibi "daha iyisini yapabileceğini düşünen her ay yapar koyar biz de takip ederiz." Aklın yolu bir,  gayet adil bir teklif...  Elini tutan mı var,  yok ama "devam etmeyi düşünmüyorum"...  ???  ???  Vakit nakittir ama nasıl olsa birilerinin boş vakti çoktur diye düşünülüyor herhal...

"Bir yel bulalım dünyadan uzak" deyip arada soluklanmak için sığındığımız bir liman burası. Bu anlamda Forumun huzuru için duyarlılık gösteren  arkadaşlara  ve bölüm yöneticisi arkadaşımız TKnKT'nin sözkonusu teklif karşısında gösterdiği peygamber sabrı ve kibar cevabı için teşekkür ediyorum...

...ve bir şey daha,  başlıktaki  tüm sohbetten
Alıntı YapNewman'dan Kurtulduk şimdide senmi alaya başladın.Ayrıca Arkadaşlar ben bu Teks muhabetinden çok sıkıldım birazda başka konular konuşalım Fumettide birtek Teks yok Birazda diğerlerinden bahsedelim kaç gündür bir Teks muhabeti aldı başını gidiyor Sonuçta herkes Teks okumuyor...

çıkarılabiliyorsa bu başlık bundan sonra  karşı yanıtlar da göz önüne alındığında artık açılış amacının değirmenine su taşıyacak demektir. Haddim olmayarak kilitlenmesi iyi olur teklifimi sunmak istiyorum. Daha keyifli sohbetlerde buluşmak dileğiyle...

xmenac

Alıntı yapılan: Gabby - 25 Ağustos, 2023, 13:40:51karşı yanıtlar da göz önüne alındığında artık açılış amacının değirmenine su taşıyacak demektir

Başlığın kilitlenmesi önerinize katılıyorum. Bu arada banlanan üyeye günlerdir yanıt vermeniz de alıntıladığım cümlenizden çok farklı bir davranış biçimi değil maalesef. Bu konular forum gündeminde geride kalsa da asıl çizgi roman konularına sıra gelse diyorum kaç defadır ama olmuyor bir türlü.

Başlık kilitlenmeden evvel yanıtını merak ettiğim bir konuyu sormak isterim, siz aşağıdaki mesajı yazdığınızda başlıktaki ü harfi ile yazılan fumetti ibaresi çoktan fumetti haline dönüşmüştü. Eski halinin ekran görüntüsünü almayı nasıl başardınız da öncesi/sonrası kıyaslamasını yapabildiniz merak ettim.
Alıntı yapılan: Gabby - 23 Ağustos, 2023, 15:19:52edit: merakımı giderdim, kullanamazmış... :)

pizagor

En ufak bir kıvılcımda, en ufak tehlike ihtimalinde başlığı kapatmak aklımıza ilk gelen seçenek olmamalı arkadaşlar, bu bana fazla diktatoryal geliyor.

Gabby

xmenac banlandığından falan haberim yok... "günlerdir" dediğiniz de hepi-topu iki mesaj... Ekran görüntüsünü de önceden almış, yazıp yazmama konusunda ikileme düşmüştüm. Yazmaya karar verdiğimde düzeltildiğini gördüm ve ikisini bir arada kullandım hepsi bu...   

xmenac

Başka bir başlıkta forum yönetimince duyurulmuştu ban hususu, o nedenle yazmıştım. Yanıtınız için teşekkürler.

orhan şafak

Hangi fumetti? listeleyecek kadar bir şey kalmadı ki.

TKnKT

Sessizliğe gömülen forumu iki gündür fokur fokur kaynatacağınız tuttu o da benim gittiğim vakit oldu. Bu konudan başladım güncele doğru geleceğim. İki küçük kelamım olsun buraya dair. Daha önce de birçok kez dile getirdiğim üzere önerilere açık bir şekilde listeyi şekillendiriyorum. Elimden geldiğimce ve vakit buldukça cazip bir form kazandırma gayesindeyim. Bu nedenle -takıldığınız noktanın farklı olduğunu bilmekle birlikte- önerilerinizden çekinmenizi arzulamadığımı belirtmek isterim. Bazen benim dışımda herkesin ultra gergin gezdiğini hissediyorum, ey halkım azıcık toprağa basın :)
"The man who opens topics faster than his shadow"