Marvel Cinematic Universe

Başlatan dean, 17 Haziran, 2015, 14:57:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

İnşallah diyelim o zaman. Salak salak filmler çekerlerse ebem de zarar eder.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Namor ile alakalı bi'şey gelecek gibi. Artık dizi mi olacak film mi olacak. Yoksa Namor bir filmde ya da dizi de mi görünecek belli değil. Bakalım.

xmenac

Film olması daha güzel olur. Atlantis konsepti epey yüksek prodüksiyon bütçesi gerektirir muhtemelen. Dizi şartlarında Atlantis ne kadar yansıtılabilir bilemiyorum.

dean

Namor'un Marvel Cinematic Universe'e katılması ile ilgili birçok seçenek var. Ben Kevin Feige'in yerinde olsam Namor'u Black Panther 2'de villain olarak MCU'ya katar. Oradan spin-off filmi verirdim. Ama Marvel sanki Aquaman solo filminden önce kendi denizler kralını seyirciye tanıtmak istiyor gibi duruyor. İhtimallere bakarsak;

Haber Hawaii kaynaklı bir yerden geldi. Habere göre Namor ve Aquaman Hawaii'de çekilecek dendi. Şu anda Marvel'ın Hawaii'de ekipleri olduğu doğru. Zira Inhumans dizisi 20 gün sonra Hawaii'de çekimlere başlayacak. Akla ilk gelen Namor'un Inhumans dizisine görünebileceği. Lakin ben Namor'un Inhumans dizisinde görünmesinden daha büyük bir karakter olduğunu düşünüyorum. Yine de Ghost Rider'ın Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde görünmesinin ardından imkansız değil.

İkinci seçenek Namor'un dizisini yapmak. Burada da xmenac arkadaşımın dediği bütçe sorunu devreye giriyor. Bütün bir sezon boyu Atlantis'i tatminkar şekilde yansıtmak çok zor olabilir. Zamanında yayınlanan Aquaman dizisi bize bu konu hakkında çok güzel bir fikir verdi. Lakin bu nokta da ise IMAX devreye girebilir. Inhumans dizisi için bilindiği gibi IMAX ile anlaşılmıştı. Dizi şu ana kadar ki en yüksek bütçeli süper kahraman dizisi oldu ve ilk iki bölümü bir film mantığı ile IMAX salonlarında oynatılacak. Aynı sistem tekrar işlerse belki Namor dizisi imkansız olmayabilir.

Üçüncü seçenek gerçekten Namor sinema filmi geliyor. Yalnız solo Namor sinema filmi gelecek olsa bunu çok daha farklı bir şekilde duyacağımızı düşünüyorum. Zira Avengers 4'ün ardından gelecek hiçbir Phase 4 filmi açıklanmadı. Açıklanan tek film Spider-Man 2. Onun açıklanmasını nedeni ise Spider-Man solo filmlerinin Sony'de olması. Spider-Man ile ilgili kuralları Sony'nin koyması. Doctor Strange 2'nin bile resmi olarak duyurulmadığını unutmamak lazım. Marvel Phase 3'te yaptığı şovun Phase 4'te yine yapmak isteyecektir.

Dördüncü seçenek ise benim aklıma en fazla yatan seçenek. O da Avengers: Infinity War ve Avengers 4 filmlerinde Namor'unda olduğu ve onun sahnelerinin Hawaii'de çekileceği.

Marvel yukarıdaki hangi yolları izleyecek bakalım. Belki de hepimizi şaşırtacak başka bir yol izleyecektir.

Imperius Rex!

xmenac

Alıntı yapılan: dean - 17 Şubat, 2017, 01:30:59
Namor'u Black Panther 2'de villain olarak MCU'ya katar. Oradan spin-off filmi verirdim.

Bu fikir çok güzel.

Muhtemelen Phase 4'le birlikte MCU'da başroller de değişir, Doctor Strange ve Black Panther'den sonra Namor da bu konuma gelebilecek bir karakter. Biraz da bu potansiyel nedeniyle diziden ziyade film olsun istiyorum. :)

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 17 Şubat, 2017, 01:51:56

Bu fikir çok güzel.

Muhtemelen Phase 4'le birlikte MCU'da başroller de değişir, Doctor Strange ve Black Panther'den sonra Namor da bu konuma gelebilecek bir karakter. Biraz da bu potansiyel nedeniyle diziden ziyade film olsun istiyorum. :)

Aynen öyle. Bence de öncelik film olmalı. Üstelik bi'de bu işin Illuminati ayağı var. Avengers 4'ten sonra taşlar karakterlere dağıtılırsa Namor'un yine devreye girmesi lazım. Elbette film evreninde başka birine verilebilir. Ama evrende Namor varsa ben Namor'u görmek isterim Illuminati'de. Aynı şey Black Bolt içinde geçerli. Bu yüzden Inhumans dizisi çok önemli. Şu ana kadar dizilerden filmlere geçiş olmadı. Ama Thanos'un Dünya'ya saldırdığı bir noktada Inhumans'ın ayda olanları izlediğini düşünemiyorum bile. Inhumans dizisi en azından Black Bolt'u Avengers: Infinity War'a ya da Avengers 4'e göndermeli.

Nightrain

Alıntı yapılan: xmenac - 17 Şubat, 2017, 01:51:56
Bu fikir çok güzel.

Wakanda vs Atlantis savaşı süper olurdu.

dean

Simon Kinberg, bütün umutlarımızı, hayallerimizi bitirdi. Fox'un yeni bir Fantastic Four filmi planladığını söyledi. Herhangi bir extra durum olmazsa MCU'da Fantastic Four görme hayallerimiz yine uzunca bir süre rafa kalktı.

Nightrain

F4 MCU'ya geçse, en yüksek hasılat yapan filmi olur. Fox'da da ne inat varmış arkadaş. Küfür edeceğim artık.

dean

Tamam belli oldu. Fox hakları elinde tutmak için herşeyi yapacak. Zaten 2015'te ki filmin gelmesinin tek sebebi buydu. Haklar aslında 2014'te Marvel'a dönecekti. Fox'un 2014 yılında çekimlere başlaması gerekiyordu. Hatta tam spesifik şu gün şu ay diye belirleniyor. Ama o tarih açıklanmadı hiç. Amatör bir film kafasıyla çekip Fantastic Four'u katlettiler. Ama başardılar hakları 7 yıl daha tuttular. En geç 2022'de yeni filmin prodüksiyonunun başlaması lazım hakları yine tutmak için. Yine saçma sapan bi'şey yapıp hakları gasp edeceklerdir.

Normal şartlar altında adamların elinde filmin hakları varsa tabi ki tutmak isterler. Bu anlaşılabilir bi'şey. Lakin şu ana kadar Fantastic Four ile ilgili hiç iyi bir film yapamadılar. X-Men'i de yeri geliyor eleştiriyoruz ama en azından arada birde olsa iyi film yapıyorlar. X-Men, X2, First Class muhtemelen Logan gibi. Ama Fantastic Four'da elle tutulur hiç bir şey yok. Hatta tarihin en kötü çizgi roman uyarlaması filmini çekti adamlar. Bu filmi yazan Kinberg, bu filmin yapımcısı Kinberg hala utanmadan Fantastic Four diyor. Hatta hızını alamayıp 2015 filminin kadrosunu sevdiğini olursa onun devamı olabileceğini söylüyor.

Şu saatten sonra Fox'un yapacağı Fantastic Four'a kim güvenir Allah aşkına ya.

xmenac

X-Men'e reboot yapıp bu iki seriyi birleştirsinler en azından.

dean

X-Men'e reboot görünmüyor. X-Men: Supernova, X-Men: Apocalypse oyuncuları ile devam edecek. Kinberg dün The Dark Phoenix Saga hikayesini de doğruladı.

dean

Bu yazıda Fantastic Four ve X-Men ile bağlantıları yüzünden hangi önemli Marvel karakterlerinin, Marvel Studios tarafından kullanılamadığını yazacağım. Karakterlerin hakları konusunda bilinmesi gereken en önemli şey, karakterin ilk olarak hangi çizgi romanda göründüğü değil, orijinlerinin nerede anlatıldığı ve karakterin kimliğinin hangi çizgi romanda oturduğu önemli.

Bu konuya bir örnek vermek gerekirse Guardians of the Galaxy vol. 2'de izleyeceğimiz Ego karakteri aslen Fox'a ait bir karakter. Çizgi romanlarda ilk kez Thor çizgi romanında görünse de orijini Fantastic Four'da anlatıldığı için hakları Fox'undu. Yapılan anlaşma sonrası Ego, esaretinden kurtuldu ve Marvel'a geri döndü. Bir örnek daha vermemiz gerekirse Wolverine'de ilk kez Hulk çizgi romanlarında görünmesine karşın bütün kimliğini ve orijinini X-Men çizgi romanlarında sağladığı için Fox'a ait bir karakterdir.

Uatu the Watcher

Marvel Studios her filminde Stan Lee'nin görünmesi ile üretilen acaba Stan Lee, Uatu olabilri mi ? teorisi her ne kadar çok güzel olsa da maalesef Uatu'nun hakları Fox'ta. Uatu the Watcher, direktman Fantastic Four ile bağlantılı. Uatu'nun Marvel'da olmaması ahlar vahlar listemizin belki en üzerinde olmayabilir ama Stan Lee olayı kesinlikle harika olurdu.

Shi'ar

Marvel evreninin cosmic kısmında bilindiği üzere üç büyük ırk var. Kree, Skrulls ve Shi'ar. (Ki aslında bu üçlü dışında da öneli uzay ırkları Fox'ta. Bir Kree'ler kurtulmayı başarmış.) Fox maalesef büyük üçlünün ikisine sahip. Shi'ar'da bunlardan biri. Shi'ar ırkı X-Men ile bağlantılı. Özellikle Chris Clermont'lı dönemden Lilandra, Xavier ile ilişkisi sebebiyle en ünlü Shi'arlardan. Tabi ki Gladiator var. Summers kardeşlerin manyak olanı Vulcan'ı da es geçmeyelim. Sıradaki X-Men filmi olan X-Men: Supernova'da Shi'ar görünebilir.

Skrulls

Irklar demişken sırada Skrulls var. Gelen bilgilere göre Marvel, Skrulls'ı kullanabiliyor. Ama bazı spesifik Skrull'ları kullanamıyor. Tabi ki bunların başında Kl'rt geliyor. Bildiğimiz ismiyle Super-Skrull. Kendisi bütün Fantastic Four'un gücüne sahip. Buradaki durum Avengers ismini kullanıp, Captain America ve Iron Man'i kullanamamak gibi. Ya da Gladiator'ü kullanamayacaksam Shi'ar'ı ne yapayım gibi bir durum.

Annihilus

2015 yılındaki Fantastic Four'da The Negative Zone'u görme talihsizliği yaşamıştık. The Negative Zone, uyarlanabilecek en kötü haliyle uyarlanıp gözümüzde kanamalara sebep olmuştu. İşte The Negative Zone'da bir Annihilus var. Annihilus, Annihilation event'i ile ne kadar büyük bir tehdit olduğunu ve Fantastic Four'un da üzerine ne kadar önemli bir Marvel villian'ı olduğunu göstermişti. Peki sadece kim görmedi ? Tabi ki FOX.

Galactus ve Silver Surfer

Neden Tanrım. Neden, neden, neden diye isyan ettirecek bu iki karakterinde hakları Fox'ta. Elbette Fantastic Four sayesinde. Bu muhteşem ikiliyi muhteşem kelimesinin tam zıttı şeklinde 2007 yılında Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer filminde görmüştük. Film çekilmeye başlandığında aşırı derecede heyecanlanmıştım Galactus'u göreceğim için. Deliriyordum resmen. O sene Spider-Man 3 filmi de vizyona giriyordu ama ben sadece Galactus'a odaklanmıştım. Sonuç hüsran. Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Buna benzer bir hayal kırıklığını daha sonra Mandarin'de yaşamıştım.

Kang the Conqueror

Şunu itiraf etmeliyim. Delicesine Fantastic Four'un haklarının geri dönmesini istiyorum. Ama Phase 3'te Thanos ile yüzleşildikten sonra düşmanın tekrar uzaydan gelmesini istemiyorum. Yani Thanos'un ardından gelecek düşman bence Galactus olmamalı. Araya başka kökenden bir düşman girmeli. İşte bu noktada Avengers'ın en önemli düşmanlarından Kang devreye giriyor. Pardon giremiyor. Çünkü hakları Fox'ta.

Kang'in durumu en ilginci olsa gerek. Kang aslen bir Avengers düşmanı. Ultron ile birlikte belki de Avengers ile özdeşleşen en büyük düşman. Ama adam soyadı mağduru. İnanılır gibi değil. Ama adamın soyadı Richards. Bu noktada yapacak hiçbir şey yok. Üstelik orijini Rama-Tut olarak Fantastic Four'da olduğu için direktman şansını kaybediyor.

Yine ilginç yani bu listede belki de Fox'un en kullanmayacağı karakter Kang. Çünkü adam direktman Avengers düşmanı. Fox'un elinde Thor evreni olmadan Loki'nin olması gibi bi'şey. Kang'i kullanım alanları yok. Fox, Fantastic Four'u elinde tutmak için katletmeye devam etse bile bir umut, Ego benzeri bir anlaşma ile Kang'inde alınabileceğini düşünüyorum.

Doctor Doom

Marvel'ın en iyi villain'ı için söylenecek söz bile yok. Fox aşağıdaki resimle vizyonunu ortaya koydu 2015'te.

Nightrain

Off! Fox denen embesil ve rezil şirket elindeki potansiyeli kullanamiyor resmen.

yunusmeyra

Dean, öncelikle "marvel evreni"ni sinemada görmekten hoşlanan bir çok "fan"ı ilgilendiren güzel ve anlaşılır özetin için teşekkürler...

Alıntı yapılan: dean - 03 Mart, 2017, 18:38:41
.......................................

Galactus ve Silver Surfer

Neden Tanrım. Neden, neden, neden diye isyan ettirecek bu iki karakterinde hakları Fox'ta. Elbette Fantastic Four sayesinde. Bu muhteşem ikiliyi muhteşem kelimesinin tam zıttı şeklinde 2007 yılında Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer filminde görmüştük. Film çekilmeye başlandığında aşırı derecede heyecanlanmıştım Galactus'u göreceğim için. Deliriyordum resmen. O sene Spider-Man 3 filmi de vizyona giriyordu ama ben sadece Galactus'a odaklanmıştım. Sonuç hüsran. Yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Buna benzer bir hayal kırıklığını daha sonra Mandarin'de yaşamıştım.

........................................

"watcher" ile beraber aynı filmde görmek istediğim iki karakterdir ,"galactus" ve "silver surfer"... hala da öyledir... "galactus" ve "silver surfer" dan yola çıkılarak yazılacak senaryoların "efsane" olabileceğine inanırdım,ama şimdiye kadar olmadı
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR