BATMAN'İ İSTİYORUZ..

Başlatan V, 30 Haziran, 2010, 23:15:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Hazır DC evreni sıfırlanmışken beyaz bir sayfa açmak için fırsat bu fırsat deyip Batman'e kavuşsak artık...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Cantürk

DC'nin telifleri çok pahalı.
Türkiye şatları için uygun değil.
Siz en iyisi, orijinalinden takip edin gençler.

alan ford

Alıntı yapılan: Jedmau - 09 Şubat, 2011, 11:41:19
Önceilkle güzel öneriniz için teşekkür ederiz.

Bu konuda ilgili arkadaşıma araştırma yaptırtacağım. İnşallah olumlu olur.

Biliyormusunuz bilmiyorum ama Star Wars lisans ücretleri inanaılmaz yüksek çizgi romanlarda. Normal piyasada olan en  pahalı yayınların bile nerdeyse 2 katı üzerinde :) O yüzden bizi baya yoruyor. Nefes aldığımız sürece yeni yayınlarada yoğunlaşacağız :)

sevgiler
ertan

Anlayamadığım şey bu. Lucas telif konusunda anasının gözüdür ve göz açtırmaz adama. Bu durumda Klon Savaşları ağır aksak da olsa yayınlanabiliyorsa Batman niye yayınlanamıyor. Tamam Star Wars fanları çok ve bu kitaplar sadece çizgi roman severlere hitap etmiyor. Çizgi romancılardan çok Star Wars fanları alıyordur büyük ihtimal. ( Gerçi her Star Wars'çı biraz da çizgi romacıdır ya da kurcalarsanız olur ama neyse) Batman'da iyi bir planlama ve düzgün bir baskıyla tutar gibi geliyor bana.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Batman ve Batman ailesi serilerinin, Eylül ayındaki "Yeni 52" sonrasındaki geleceği, SDCC Batman Creative Paneli' nde anlatıldı. Panele Batman Grup Editörü Mike Marts, Editör Bobbie Chase, Grant Morrison (Batman Incorporated), Chris Burnham (Batman Incorporated), David Finch (Batman: The Dark Knight), Scott Snyder (Detective Comics), Peter Tomasi (Batman & Robin), Patrick Gleason (Batman & Robin), Gail Simone (Batgirl), Judd Winick (Batwing, Catwoman), Kyle Higgins (Deathstroke), Paul Jenkins ve Gregg Hurwitz gibi isimler katılarak, soruları cevapladılar. Şimdi sizler için derlediğimiz panel notlarını sunuyoruz.

SDCC 2011: Batman Creative Paneli:
Paul Jenkins de panele katılacaktı, ancak eşi doğum yaptığı için son anda iptal etmek zorunda kaldı.
Rachel Gluckstern, Winick' in Catwoman' ının harika bir çizim olduğunu söylüyor ve Catwoman için yorum yapıyor: "Tehlikeli, seksi, bilgili, karizmatik ve akıllı."
Burnham, Batman Inc.' te çok çılgın çizimler yapacağını belirtti.
Higgins, Dick Grayson' ın favori karakteri olduğunu söyledi ve serideki ortağı, çizer Eddy Barrows için bir "Rock Yıldızı" benzetmesini yapıyor.
Gail Simone yeni Batgirl' den bahsediyor: "Batgirl çeşitli sorunlarla boğuşan genç bir kadın... Kişisel hayatında problemler var ve o şimdi Batgirl olarak geri dönüyor. Sakat Oracle kimliğinden, Batgirl kimliğine geçiş sürecindeki problemlerine tanık olacağız."
Winick, Catwoman için "Çok muzur bir hikaye olacak ve çok beğeneceksiniz. En güzel yanı da Selina Kyle' ı her zaman olduğu haline geri götüreceğiz."
Winick, Batwing'i "Yeni bir Batman yaratma fırsatı" olarak nitelendiriyor. Batman, Batwing' in akıl hocası olacak.
Robdell, Red Hood için "karanlık" bir karakter olacak diyor. "Eğlenceli bir hikaye olacak ve eğer sorunlu karakterleri seviyorsanız, bu hikayeyi çok beğeneceksiniz.
Morrison, Batman Inc.' in ilk sezonunun sonuna yaklaştıklarını söylüyor ve son bölümler için ise "gözyaşı" vaad ediyor.
Finch, Paul Jenkins' in Dark Knight serisine yazmada kendisine eşlik edeceğini söylüyor ve onun fikirlerinin kendisi gerçekten çok etkilediğinin altını çiziyor.
"Süper-kötüler de kahramanlar gibi değişime uğrayacak mı?" sorusuna, Marts "Tüm klasik düşmanlar, sevdiğimiz ve bildiğimiz konseptlerinde karşımıza çıkacaklar" diyor.
Lobdell, Starfire' ın eskiden bildiğimiz karakterini koruyacağını ve Dick Grayson ile olan romantik geçmişinin halen devam edeceğini söylüyor.
Snyder, Detective hikayesindeki final panelinin, serisindeki en çılgın kare olacağını söylüyor.
Bruce Wayne' in daha genç görünme ihtimali sorulduğunda, Marts "mümkün" şeklinde cevapladı.
Batman Inc.' deki onca karakter arasından neden Batwing' in bir Ongoing seriye sahip olduğu sorulduğunda, Winick en çok onu beğendiklerini söyledi.
Bir hayran, "Tam olarak kaç tane Robin olacak?" diye sorduğunda, Marts "4" diye cevapladı.
Simone, Stephanie Brown' ın fantastik bir karakter olduğunu ve bu yeni DC evreninde ortadan kaybolmayacağını düşündüğünü söyledi.
"Catwoman' ın halen bir kızı olacak mı?" sorusunu Winick, "Sanırım o Joker' in Pet Shop' unda çalışacak" diye cevapladı.
"Secret Six karakterlerinden herhangi birini Batgirl' de görecek miyiz?" sorusunu Simone, "Şu an için böyle bir planımız yok" diye cevapladı.
"Batwing' in de gerçek hayatıyla ilgili problemleri olacak mı?" sorusuna Winick "Evet. Bu bir süper kahraman hikayesi, ama Afrika' da zengin, güzel ve işkence görmüş bir kıta... Bunların hepsini kaynaştıracağız" dedi.
"Batman Beyond' un geleceği ne olacak?" sorusuna Marts, "Batman Beyond' un bir geleceği olduğuna eminim" dedi.
Son olarak Jason Todd' un saç renginin ne olacağı soruldu ve Lobdell, "Siyah" diye cevapladı.

alıntıdır çizgiroman klubü
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

modicum, et vos videbitis me
                                            -Divine Comedy-

''FİAT VERİTAS PEREAT VİTA''
                               -Nietzsche-

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Efsane geri döndü!!!!!
   Sonunda Engin tekrar istemeye başladı.
  Kimbilir?
   Belki bu sefer?

V

Ölüm Serindir!

Ölümdür,
Tek adil olan..

Ölüm,
Eşsiz dengeleyici..
İsterik ölüm,
Ateşli,şehvetli..

Ölüm;
Karanfil kokar,
Kar tadında,
Tüy dokunuşlu.
Danseder benimle;
Dili dilimde..

Ölüm gelir,
Ölüm alır,
Ölüm, sessiz krallık,
Egemen odur...

Ölüm beni seçti,
Acılarım tatilde..

-JDS-

"Bir Dylan Dog macerasında geçen şiirden esinlenilmiştir.."
"İstemem,eksik olsun.."

V

"Ben ne yazık ki,vücut ve ruh değil,üçüncü bir şeyim.(...)
Ben insan değilim,bir dinamitim."

-Nietzsche-
"İstemem,eksik olsun.."

V

Ağdalı kıvırcık,
Mor salkımlı nazende..
Neyzen tınının peşinde,
Saki bir bulutun gölgesinde.

Tora Bora'da
Uyudum sörf tahtamın üzerinde,
Sonra uyandım bir Tibet mabedinde..

Ancak "gerçek" acıtır beni..
Yanlızca "keder" keser
Bileklerimi...

-JDS-
"İstemem,eksik olsun.."

V

Yaralanmaktan bezgin,
Üşümekten soğuk,
Kendi iplerine dolaşmış,
Kendini Bilen!
Kendini Asan!

Neyi sarıp sarmalıyorsun kendi kendine
Bilgeliğin sicimleriyle?
Neyle ayartıyorsun kendi kendini
Kocamış yılanın cennetine?
Neyi kaçırıyorsun kendi kendinden
Kendi kendine-kendi kendine?...

Bir hastasın şimdi
Yılanın zehriyle zehirlenmiş;
Bir mahkumsun şimdi
En zorlu kaderi çekmiş-
Kendi çukurunda
İki büklüm taş kıra kıra,
Kendi kendine gömülü,
Kendi kendini gömmüş...

-Nietzsche-
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Geçenlerde sevgili İlke'yle karşılaştım Kadıköy'de. Laf lafı açtı, DC'nin telif mevzularına kadar geldi.

İlke Panini'yle ilgili öyle rakamlar telaffuz etti ki Batman'in bir hayal olduğuna ben de kanaat getirdim artık...

Yine İlke'den aldığım bilgi, sırf bu yüksek bedeller sebebiyle bazı Avrupa ülkelerinde (aklımda İspanya kalmış) DC kitaplarını yayınlayanlar vazgeçmişler, telifler başkalarına geçmiş...

tommikser

Gel de korsan yayına karşı çık.Arkadaş adamı suç işlemeye itiyorlar resmen.Sanki ABD süper durumda da paranın gözünü istiyorlar.

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ekim, 2011, 13:32:13
Geçenlerde sevgili İlke'yle karşılaştım Kadıköy'de. Laf lafı açtı, DC'nin telif mevzularına kadar geldi.

İlke Panini'yle ilgili öyle rakamlar telaffuz etti ki Batman'in bir hayal olduğuna ben de kanaat getirdim artık...

Yine İlke'den aldığım bilgi, sırf bu yüksek bedeller sebebiyle bazı Avrupa ülkelerinde (aklımda İspanya kalmış) DC kitaplarını yayınlayanlar vazgeçmişler, telifler başkalarına geçmiş...
Bahsi geçen rakamlar ne kadar acaba, hep merak etmişimdir. Yıllardan beri DC'nin telif konusu ağızlara sakız olmuştur ama bir kişide -adamlar şu kadar istiyor, ondan yanına yaklaşılmıyor- demedi çıkıp..
Eğer DC telif konusunda hep bu kadar sıkıysa, yıllar önce Batman'i okumamızı sağlayan Büyük Mavi ve ArkaBahçe'ye ne kadar dua etsek azdır.. Birde eskiden çoook eskiden Ceylan'ın Batman'i yayınladığı rivayet edilir ama benim fani gözlerim henüz bu şerefe nail olmadı.. Yalnız kendi başına bir dergimiydi yoksa dolgu malzemesimi, orasını çözemedim. Forumumuzda arşivi sağlam olan abilerimize danışmak lazım derim..

rumar80

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 04 Ekim, 2011, 14:50:04

Bahsi geçen rakamlar ne kadar acaba, hep merak etmişimdir. Yıllardan beri DC'nin telif konusu ağızlara sakız olmuştur ama bir kişide -adamlar şu kadar istiyor, ondan yanına yaklaşılmıyor- demedi çıkıp..
Eğer DC telif konusunda hep bu kadar sıkıysa, yıllar önce Batman'i okumamızı sağlayan Büyük Mavi ve ArkaBahçe'ye ne kadar dua etsek azdır.. Birde eskiden çoook eskiden Ceylan'ın Batman'i yayınladığı rivayet edilir ama benim fani gözlerim henüz bu şerefe nail olmadı.. Yalnız kendi başına bir dergimiydi yoksa dolgu malzemesimi, orasını çözemedim. Forumumuzda arşivi sağlam olan abilerimize danışmak lazım derim..

Bando dergisi ve Milliyet gazetesini de unutmayalım lütfen.

pizagor

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 04 Ekim, 2011, 14:50:04

Belki İlke bu konuda Panini bağlantılı ayrıntılı bir yanıt verir...