BATMAN'İ İSTİYORUZ..

Başlatan V, 30 Haziran, 2010, 23:15:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

lanet olası warner bros!!!!

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Eden var Mesut. Örnek: BEN

darkwood

Sevgili Umar sana hak vermemek elde değil.
Yerli yayınevlerimizden de bu konuda hiç ses çıkmadığına göre, bizde sana uyacağız öyle görünüyor.  ???
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Ben Hala Julia istiyorum.... ;D ;D ;D ama bu arada Batman de fena olmazdı... :-\ :-* 8)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Arkadaşlar merakımı maruz görün. Batman'i daha önce birileri yayınlıyordu da yarım mı bıraktı ?

Batman'in orijinal ingilizce sayıları Türkiye'de satılıyor mu ? Çok gençken ingilizce Justice League diye yayınlar okurdum.

Flash, Süperman, Batman, Robin, Aquaman, Atom, Hawk, Green Lantern, Wonder Woman gibi Adalet Savaşçıları vardı.

Bu maceralar hala yayınlanıyor mu ?

Bir de ısrarla Red Sonja istiyorsunuz. Bu da Conan'ın hatun versiyonu mu ?

Bu kadar isteyeni var madem yayınevi niye mızıkçılık ediyor ?

Gambit

Red sonja nin cok sattigini sanmiyorum, yoksa gerisi gelirdi herhalde ??? ???

Batman de ise telif hakkinin yuksek fiyatli olmasi var. Satis fiyatlarini kurtarmiyor saniyorum, ayrica DC de tenezzul etmiyor pek

rumar80

1) Şu an için Batman'i yayınlayan bir yayınevi yok, ama ABD'nin en düzgün çizgiromanlarından Batman'i okumak istediğimiz için yazıyoruz.
  2) Evet değişik noktalardan temin edilebilir.
  3) Evet. Üyeler değişmekle beraber JLA devm ediyor
  4) Red Sonja için detaylı bilgiy sevgili Fatih'e bırakıyorum. Yayınevi mızıkçılık değil de biraz ağır başlılık ediyor. ama....

yunusmeyra

peki biz batman isteyenler veya takipçileri, çıksa okurum diyenler v.s. yayınevinden beklentilerimizi ortaya koyabiliyor muyuz?açıkça "neden?" ...yayınevi batman nevinden ne yayınlarsa yayınlasın satacağı veya belli bir süre içinde satış grafiğini yukarı çevireceğine güvenimiz tam ise "neden?"...yayınlanan onlarca "comics" içinde yayınlanmayı kategorik olarak öncelikle hak ediyor diye mi,"neden?"..yeterince tanınmıyor ama "bir çıksa hem biz hem de her türlü çizgi roman okuyucusu sevecek" (mi?), "neden?"..hele bir çıksın biz onu sattırırız (yapabilirsek?), "neden?"..
red kit mi popülerdir yoksa batman mi? red kit okuyan ve okutan daha fazla mıdır?
red kit'i sattıran yayınevi "batman"i sattıramaz mı?ya da çok üstünde durduğumuz yayınevi ntv "batman"den niye vazgeçer,kabul etmez "sattıramam" diye mi? diyelim ki müspet cevap verildi;"detective comics"ten mi başlamalı,"düşüş"ten mi,"dönüş"ten mi,"tek sayılar"dan mı,"mini seriler"den mi..hangisinden..hangi yol haritasıyla ve "neden?"  ???  :-X   :'(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Sevgili Tarkan,
   Bu istemek bizde sözde kalmakta. Basit bir facebook grubunda bile katılımın nasıl olduğu ortada. Özellikle Batman ile ilgili paylaşım yapılsın diye yazıldıktan sonra eklenen yazılar, ya da eklenmeyenler.
   Özde değil sözde bir istem maalesef.
   Ben orjinalleri ile idare etmeye devam ediyorum. Yine de ülkemizde tekrar Türkçe Batman okumak isterdim....

yunusmeyra

peki biz forum olarak diyelim ki filanca yayınevini ikna ettik ve "gölgesini satamadığı ağacı kesen kapitalist" piyasa koşullarında olmayan oldu ; yayınevi yöneticileri bize dedi ki : "gelin kardeşim bir süre bu işin editörlüğü,yöneticiliği şusu busu size ait biz bir sene ,en az 12 sayı-cilt v.s. finansmanı sağlıyoruz " ,ne yayınlardık,ne yayınlansa hoşumuza giderdi,okuyucuyu hangi batman 'den başlatırdık..hadi forum geneli olmadı batman takipçileri ve okuyucuları ne önerirdi?

yunusmeyra

rıza hocam,geçmiş 17 sayfayı bir kere daha okudum bu akşam..forumda her birimizin memnun olacağı bir sebebimiz var ancak dedim ya yayınevi dümeninde olsak ve hiç bir finans endişemiz de olmasa bir senelik veya 12 sayılı-ciltlik yayın haritamız ne olurdu,ne teklif edebilirdik..böyle bir haritamız,güvendiğimiz bir yayın haritası var mı veya oluşturulablir mi..eğer varsa daha geniş bir okuyucu kitlesinide sürükler mi,kriterlerimiz var mı ve ne kadar "sağlam"? eğer yoksa,yayınevinde bizde olsak başka biride olsa "keyfi" bir başlangıç seçecekse satışlar ve seri nasıl garanti edilecek..yoksa biz "batman" gibi bir yayının "hamiliğini" üstlenecek "çapta" ,19. yüzyıldan kalma "yeniliğe" ve "her türlü riske hazır" "burjuvaların" bu diyarlarda da olduğuna inanıyor muyuz?  :-\

rumar80

Güzel ülkemizde bu işe cesaret edecek bir kişi var mıdır bilemiyorum Tarkan'cığım. Haydi bir Don Kişot bulduk diyelim, ne basacak diyorsun. Bu da tartışmalı bir konu. Aylık seriden başlansa her macera aynı kalitede doğal olarak değil, ayrıca okuyucuyu da çekmeli. Graphic novel'lar çıktığından beri aylık sayılar toparlanırken basılmayanlar da oluyor. Böyle olunca macera bazlı gitmek daha mantıklı gözüküyor. Aylık 22 sayfa dergiye artık kimsenin gireceğine de inanmıyorum.
   Değişik yıllardan değişik maceralar ciltlenmiş halde mevcut. Ben facebook grubunda belli bir sıra ile paylaşıp çok kısa bir de açıklama yapıyordum, ama bir önceki yazımda da dediğim gibi maalesef umudum kırıldı. Dileyen rahatlıkla net ortamından bulabilir.
   Limited seri yayınlamak belki daha mantıklı olabilir. Bir cilt yayınlayıp gidişata göre yol haritası çizmek. Bu amaçla da basılmış ve toparlanmış sayısız Batman macerası var. Long Halloween, Dark Victory, Red Rain, vs
   Asıl güzeli yeni 52 ile birlikte Batman ailesinin teliflerinin alınabilmesi olabilir. Şu anda 9. sayıdalar. Yani hepsinin birer cildi çıktı/çıkacak. Şu anda Batman, Detective comics, Batman & Robin ve Dark Knight adları ile dört seri var. 2'şer ay ara ile ciltler yayınlansa bir sonraki cilde de yetişilir. Ama.....