BATMAN'İ İSTİYORUZ..

Başlatan V, 30 Haziran, 2010, 23:15:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

En büyük sorun bu Batman zaten. Ötekisini öyle veya böyle birisi yayınlayacak işte, ama ya Batman? Batman'ım! Onu kim yayınlayacak?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Türkiye' nin en düzenli yayın yapan yayıncı ile benim bahsedildiği gibi bir küçük hesabım yok, olduğunu söyleyen herkesi de ispata çağırıyorum. Daha önce defalarca belirttiğim gibi almanakların içindeki yazılar basım tarihlerinde güncel olan yazılar olduğu için şu anda benim için ekstra değeri de yoktur. Bu nedenle basılmasa da olur.
   Bana göre çizgi roman forumlarının amaçlarından biri yeni çıkan çizgi romanları tanıtmak ve teşvik etmekse, bir diğer amacı da eleştiride bulunabilmektir. Burada birçok yayıncı hakkında olumlu ya da olumsuz eleştirilerde bulunulmuştur. Merak edenler forumu okuyarak bunları görebilir. Bu eleştirileri kabul edebilir ya da etmeyebilirsiniz. Bu konuda da itirazınızı yazabilirsiniz. Bu konuda da yazılar forumda bulunmaktadır. Açıkçası almanak konusunda da Lal'e yönelik bir eleştiri olduğunu düşü müyorum. Yapılan daha çok bir saptamadır.
   Forum içinde küçük hesaplardan ziyade ortak paydanın daha güzel, daha kaliteli ve mümkünse daha ucuz olması için yazılar yapılmaktadır. Yayınevleri bunları dikkate alır ya da almaz onların takdiridir. Lal ve Oğlak gibi yayınevldri zaten forumla ilgilenmeyecek bulundukları noktayı açıkça göstermiştir. Buna karşın bu forumda hemen her Allah'ın günü Lal ya da Oğlak yayınlarının eserleri ile ilgili yazışmalar olmaktadır ve çoğu da olumlu yazılardır. Bu nedenle maddi bir amaç gütmeyen bir forumu "küçük hesaplar" içindeymiş gibi göstermeyelim. Burada yazılanlar ve yazanlar bir avuç çizgi roman tutkunudur. Sadece daha düzgün ve daha kaliteli çizgi roman okumak istemektedir. Bundan daha doğal hakları da olamaz.
    Lal'e Tex almanak yayınında başarılar dilerim. Umarım Tex sevenler için doyurucu bir basım olur.
   Tüm çizgi roman dostlarına sevgilerimi sunarım.
   Bir özür de Murat'a: Batman'i istiyoruz başlığını bu şekilde doldurduğumuz için senden ve tüm Batman severlerden özür dilerim.

HacıGeraltEmmi

Batman valiliği yayınlasın :P öğğkkk tutamadım kendimi

rumar80

Alıntı yapılan: s.b - 08 Şubat, 2013, 14:24:35
En büyük sorun bu Batman zaten. Ötekisini öyle veya böyle birisi yayınlayacak işte, ama ya Batman? Batman'ım! Onu kim yayınlayacak?

Abi artık biri yayınlasa da tüm severleri okusa. İki senedir yılın en iyileri aketimizde yayınlanması istenen birinci seri Batman. Artık bir sona gelinse....

Bu arada 2012'nin en iyileri anketi ne oldu ? 2013'ünkü ile birlikte mi yapılacak? ;)

darkwood

Batman'i istemeye devam ediyoruz.

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Raffaele Marinetti
The Shadow Of The Bat Expo March 2013

hennessy

SkyWolka

Joker'in o derisi nasıl çürümüyor merak ettim veya dövüş sırasında sanırım bir iki darbe almıştı nasıl ip yerlerinden ayrılmıyor?Hatta madem derisini yüzdürdü neden geri takıyor?Daha okuyamadım bu seriyi çok fazla soru işareti var kafamda

hennessy

BATMAN: THE DARK KNIGHT #20
Written by GREGG HURWITZ
Art and cover by ETHAN VAN SCIVER featuring color by

hennessy

kalidor

Balonlama işini yapan Richard Starking ve Comicraft sanırım ABD'de tüm çizgiroman şirketlerine iş yapıyorlar. Dark Horse Conan'larda da bu ekip var.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Darkopal

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Şubat, 2013, 23:47:02
Balonlama işini yapan Richard Starking ve Comicraft sanırım ABD'de tüm çizgiroman şirketlerine iş yapıyorlar. Dark Horse Conan'larda da bu ekip var.

Yurtdışında ve özellikle Amerika'da, bizim amiyane tabirle balonlama dediğimiz, onlarda da "lettering" olarak söz edilen işin duayenidir Richard Starking. Dijital çağın nimetlerini, balonlamada kullanmaya başlayan ilk isimlerden biri kendisi. Comicraft'ı da bu amaçla kurmuşlar ve dünya çapında giderek büyüyen bir sektöre kaynak sağlamışlar. Comicraft ve Nate Piekos'un hayata geçirdiği Blambot, bu sektörde başı çeken firmalar. Adamlar yeri geliyor belli çizgi romanlara, belli serilere özel fontlar üretiyorlar. Başka hiçbir yerde hiçbir şekilde kullanılmayan türden... Çizimler kadar, balonların içini dolduran yazılar da önemli aslında çünkü çizgi romanın sesi onlar. Maalesef ülkemizde bu durumun farkında olanların sayısı çok az.

hennessy