Yürüyen Ölüler - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2009, 22:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ras Al Ghul

Tavsiyeniz üzerine başladım 4. Sayıdayım ve çok sevdim.ilk 3 sayı benim için 9.5/10

Ahmet Oktay

kalidor

17. ve 18. ciltleri ardı ardına okudum. Bu yazacaklarım az da olsa yüzeysel bozgunculuk :) içerebilir.  Yani çok merak edenler okumasın.

Neyse 17. ciltte uzun süredir aramızda olan 2 kişiyi daha kaybediyoruz. Bu ciltte ayrıca Negan isimli psikopatla da tanışıyoruz. Allah belanı versin, insan insana bunu yapar mı diyorum. Zaten Yürüyen Ölüler'de zombiler seri ilerledikçe iyice arka fon oldular malumunuz. Yani orada zombi yerine salgın bir hastalık veya vahşi hayvanlar da olabilirdi. İnsanlar zombilerden de, vahşi hayvanlardan da daha tehlikeli ve acımasız.

18. ciltte ise Negan'ı biraz daha tanıyoruz. Karargahında kurduğu haremi, ütü cezası felan ilginç. Kendi çapında eğlenceli ve makul birisine benzese de sağı solu olmayan psikopatın teki tabii. İleriki sayılarda Rick'in o Lucille denen sopayı alıp Negan'ın münasip bir yerine yerleştireceğini ümit ediyorum.

Rick'in oğlu tek gözlü Carl ise iyice antipatik olmaya başladı. Negan çocuğu harcasa oh iyi oldu bir ayakbağından daha kurtulduk diyecektim. Bu seri bitmesin. Teks'in aynı maceralarını 50 senedir okuyup da Yürüyen Ölüler de kabak tadı verdi demek kabul edilemez :)

PS: Jesus karakteri enteresan, daha çok rol verilmesini istiyorum. Michonne'ye de sevgili yapsınlar, kadın kafayı bozdu  ;)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ağustos, 2014, 08:43:12
Zaten Yürüyen Ölüler'de zombiler seri ilerledikçe iyice arka fon oldular malumunuz.

18. ciltteki durum aynen böyle.

Zombileri unuttuk gibi.

Bu Negan ilginç bir psikopat ama Rick bunu fena harcayacak gibi bir his var içimde.

Bakalım sonra ne olacak ?

Hikaye acayip heyecanlı gidiyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben biraz geç başladım bu seriye. Şu an 4. cildi bitirdim ve üzüldüm geç başladığıma. Cidden çok güzel bir seri. Ciltler bir solukta okunuyor. Herkese tavsiye ederim. Alt tarafı klişe bir zombi hikayesi demeyin. Dediğinize pişman ettiriyor  :)

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 13 Ekim, 2014, 19:42:55
Ben biraz geç başladım bu seriye. Şu an 4. cildi bitirdim ve üzüldüm geç başladığıma. Cidden çok güzel bir seri. Ciltler bir solukta okunuyor. Herkese tavsiye ederim. Alt tarafı klişe bir zombi hikayesi demeyin. Dediğinize pişman ettiriyor  :)
Efenim 4.cilde kadar ne oldu açıklarsanız sayı tanıtımlarında seviniriz.Ben de yaparım ama malum okul hayatı yüzünden  zaman çok olmuyor  :)

hanac

19. Sayı çıktı !

Tanıtım Bülteninden

Gün içinde televizyon başında geçirmediğiniz kaç saatiniz var?
En son ne zaman gerçekten elde atmek istediğimiz bir şey için çabaladık?
En son ne zaman gerçekten ihtiyacımız olan bir şey istedik?
Bildiğimiz dünya artık yok.
Ticari ve saçma ihtiyaçların dünyası yerini ölüm kalım savaşı ve sorumluluğa bıraktı.
Mahşeri bir salgın ölülerin dirilip canlılarla beslenmesine yol açtı.
Bir ay içinde toplum düzeni çöktü.
Hükümet yok.
Süpermarketler yok.
Posta servisi yok.

NIC

Punisher max  yalniz kurt ve yürüyen bu uçu bir yana digerleri bir yana

Sakızlı Ohannes Paşa

6. cildi bitirdim ve diyebileceğim tek şey: kusursuz!!! harika bir ciltti. vahşetten keyif aldım resmen  :o daha okunacak bir sürü cilt var. değmeyin keyfime  :)

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 26 Kasım, 2014, 23:00:22
6. cildi bitirdim ve diyebileceğim tek şey: kusursuz!!! harika bir ciltti. vahşetten keyif aldım resmen  :o daha okunacak bir sürü cilt var. değmeyin keyfime  :)

Vallahi çok sanslisin, beni de gaza getirdin.

Bir ara 1. sayıdan baslayacagim yeniden okumaya.

bongzilla

seriyi o kadar çok sevdim ki diziyi izlemeyi bıraktım  :)

Sakızlı Ohannes Paşa

cidden çok güzel. bir yanım yavaş oku tadını çıkar diyor. diğer yanım sabırsızlanıyor yeni cildi hemen okumak için  :)

NIC

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 27 Kasım, 2014, 00:03:11
cidden çok güzel. bir yanım yavaş oku tadını çıkar diyor. diğer yanım sabırsızlanıyor yeni cildi hemen okumak için  :)

Başlayınca duramıyor insan,boşver hemen oku dicem ama zaten istesende sabredemezsin  ;)

havsar

Önceden 3 4 ayda bir çıkıyordu. O kadar süre bekleyemediğim için 5. sayıda okumayı bıraktım
Ama almaya devam ediyorum.  Yakında tekrar başlıcam inş

hanac

19. sayıyı okudum, manyak iyi bir cilt idi.

Dizisi gittikçe sıradanlaşırken, çr serisi gittikçe güzelleşiyor.

19. ciltte gerilim inanılmaz boyutlara ulaştı.

Sanırım 20. ciltte kıyamet kopacak.