2020 Ocak - Çizgi roman listesi

Başlatan afu, 08 Ocak, 2020, 14:39:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Bilal ceylan

Bu ay sakin geçicek gibi görünüyor

dayıcomics

Zamlar kapıda, bu yüzden sakin geçiyor olabilir.

hanac

Guardians of the Galaxy Cilt 1

Moon Knight Cilt 1

Punisher Max Cilt 2

Punisher Max Cilt 3

Yeni Amazing Spider-Man Cilt 2 Örümcek Evreni 2

yeni baskıları yapılmış.

ferzan

Lal 'den gene ses seda yok...Her ay bu sıralar kalp krizi geçiriyorum...Güncel okuma olarak çok gerilerdeyim ama otomatiğe bağlamış bir şekilde Lal Kitap fumettilerini düzenli olarak alıyorum hemen okuyamasam da...Aylık düzende çıkan eski yayıncılardan bir tek Lal kaldığı için, Lal 'in nostaljik yanı için de her ay bu zamanlar geriliyorum bir şey mi oldu acep diye...

Eskiden, hatta ilk zamanlar Lal yayınları iki posta halinde ayın 1 'inde ve 15 'inde ayrı ayrı çıkardı...Sonra uzun bir süre ayın 1 'inde çıktı...Bir süredir de 15 'inde çıkıyor ama illa rötar yapıyor, ön siparişe 15 'i gibi geçse de stoklara girmesi 20 'sini buluyordu...Şimdi 20 'si olacak ayın, daha ön siparişte bile yok yeni sayılar...Her Ocak ayında olan standart durumdur umarım...

Bu ekonomik şartlarda aylık düzenli yayın basmak gerçekten mesele...Lal ısrarla dayanmaya devam ediyor ki tüm kalbimle dilerim daha da dayanmaya devam edebilsinler...Hafta başında yeni sayıların birer birer satış sitelerinde gözükmeye başlamasını, en geç hafta sonuna doğru da çizgi roman satış noktalarında ki yerini almasını umuyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Bilal ceylan

Lâl den hala ses yok sanırım .

haziran00

Laller Bugün çıktı.
Zagor 214
Zagor KM 13
Dylan Dog 59

Zagor 214 de Ferrinin son çizgilerini görmek hüzünlüydü.

dayıcomics

Gerekli şeyler iyice mangacı oldu. Marvelları salsa da, Marmara ve Çizgi düşler bassa bari.

hasanmahmut

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 24 Ocak, 2020, 13:42:04
Gerekli şeyler iyice mangacı oldu. Marvelları salsa da, Marmara ve Çizgi düşler bassa bari.

İhtyar Logan 8 ve Champions 4 çıktı listeye eklenmemiş. Güncele en yakın hatta olabilecek en güncel şekilde, en düzgün periyotla Marvel basan yayınevine salsa deyip periyodu belirsiz yayın evlerine geçse çok daha kötü durumda oluruz emin olun. 

ZGeralt

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 24 Ocak, 2020, 13:42:04

@hasanmahmut'a katılıyorum. Gerekli Şeyler Türkiye'de güncele en yakın ve en düzenli basan yayınevi takip edebildiğim kadarıyla. Özellikle Avengers serisindeki performansları takdiri hakkediyor.

dayıcomics

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 24 Ocak, 2020, 13:45:06
İhtyar Logan 8 ve Champions 4 çıktı listeye eklenmemiş. Güncele en yakın hatta olabilecek en güncel şekilde, en düzgün periyotla Marvel basan yayınevine salsa deyip periyodu belirsiz yayın evlerine geçse çok daha kötü durumda oluruz emin olun.

Güzel diyorsunuz ama şöyle de bir gerçek var. Bu ay 7 manga yayınladılar ve bugün instagramdan yeni yayınlayacakları mangayı tanıttılar. 7 mangaya 2 marvel. Üstelik Mighty Avengers, Dark Avengers, Avengers-X-Men Utopia gibi pek çok istenen Avengers serisini yeniden basmayacaklarını söylediler. Periyodu belirsiz dediğiniz yayınevi okuyucularına kulak verdi ve 6-7 tane çizgi romanın yeniden basımını yaptı üstüne 3 cilt 1 fasikül çıkardı. Marvel periyodu belirsiz yayınevine geçse çok daha iyi olur, hiç olmazsa basımı bitmiş çizgi romanların yeni basımlarına kavuşuruz.

ZGeralt

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 24 Ocak, 2020, 14:21:12
Güzel diyorsunuz ama şöyle de bir gerçek var. Bu ay 7 manga yayınladılar ve bugün instagramdan yeni yayınlayacakları mangayı tanıttılar. 7 mangaya 2 marvel. Üstelik Mighty Avengers, Dark Avengers, Avengers-X-Men Utopia gibi pek çok istenen Avengers serisini yeniden basmayacaklarını söylediler. Periyodu belirsiz dediğiniz yayınevi okuyucularına kulak verdi ve 6-7 tane çizgi romanın yeniden basımını yaptı üstüne 3 cilt 1 fasikül çıkardı. Marvel periyodu belirsiz yayınevine geçse çok daha iyi olur, hiç olmazsa basımı bitmiş çizgi romanların yeni basımlarına kavuşuruz.

Kendi adıma, Marmara'yı eleştirmek için yazmamıştım. Onlar da güzel işler yapıyor, hiç bir şey yapmasalar doğru düzgün satmayan Lone Wolf and Cub'ı basıyorlar hala o bile önemli.
Gerekli Şeyler'in de mükemmel olduğunu söylemiyorum. 2018 yazının sonunda başlayan Cosmic Ghost Rider'ı yine yakın zamanlarda başlayan son Avengers serisini geçen sene Eylül ayında bastılar. Bu kadar yakın tarihli takip etmek gayet güzel bir durum. DC Rebirth'lerin hali ortada en fazla basan daha 3. cildi bastı. DC Rebirth bitti format değişti artık beyaz bile basılmıyor seriler, bir çok önemli yazar geldi geçti, Doomsday Clock bile bu ay sonlandı. Biz daha başındayız hala dönemin.  Bir çok Marvel çizgi romanı all new all different döneminde henüz.  Piyasada bu dönemin X-Men'leri hala bol bol bulunuyor. X-Men bizim memlekette pek satmıyor ne yazık ki.

Basımı bitmiş çizgi romanları okuyalı yıllar olmuş insanları da düşünelim diyorum ben özetle, herkesin okumasını mı beklesinler serilerin devam etmesi için :)

haziran00

Zamanında ittire kaktıra satan depoda yer kaplayan baskısı bitmiş kitapları basmamaları bence çok yerinde bir karar. Bizde sistem şöyle işliyor kör ölür badem gözlü olur :) Ayrıca Gerekli Şeyler sistem konusunda en prensipli yayınevi sene başında plan yapılır çok ekstrem bir şey olmadığı sürece ilgili ay da ilgili sayı basılır :)

hasanmahmut

Evet o konu da belki haklısınız, bazı serileri basmayacaklarmış. Ama onun dışında diğer serileri kaçar kere basmışlar farkettiniz mi hiç? Hangi kitapları kaç baskı yapmış mesela ona da bakmak lazım. 3 seriyi tekrar basmıyorlar ama geri kalan 10 serisini tekrar tekrar basıyor adamlar. Marmara'nın da basmayı es geçtiği bir sürü yayını var. Tekrar bastığı da var. HerYayınevlerinin kendi çaplarında az sattığını düşündükleri serileri tekrar basmamalarını doğru buluyorum ki güçlerini yeni serilere farklı serilere verebilsinler. Her yayın evi için geçerli bu. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyordur diye düşünüyorum. Marmara'nın periyodu belli değil demem onları yermek için değildi. Çok güzel iş yapıyorlar bir sürü yayın kazandırıyorlar. Bu iki yayın evi geri kalan yayın evlerine göre çok daha iyi işler yapıyor ve yaptıkları işlerin ne olduğunu bilerek yaptıklarına eminim. Başımızdan eksik olmasınlar.

haziran00

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 24 Ocak, 2020, 15:17:17
Evet o konu da belki haklısınız, bazı serileri basmayacaklarmış. Ama onun dışında diğer serileri kaçar kere basmışlar farkettiniz mi hiç? Hangi kitapları kaç baskı yapmış mesela ona da bakmak lazım. 3 seriyi tekrar basmıyorlar ama geri kalan 10 serisini tekrar tekrar basıyor adamlar. Marmara'nın da basmayı es geçtiği bir sürü yayını var. Tekrar bastığı da var. HerYayınevlerinin kendi çaplarında az sattığını düşündükleri serileri tekrar basmamalarını doğru buluyorum ki güçlerini yeni serilere farklı serilere verebilsinler. Her yayın evi için geçerli bu. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyordur diye düşünüyorum. Marmara'nın periyodu belli değil demem onları yermek için değildi. Çok güzel iş yapıyorlar bir sürü yayın kazandırıyorlar. Bu iki yayın evi geri kalan yayın evlerine göre çok daha iyi işler yapıyor ve yaptıkları işlerin ne olduğunu bilerek yaptıklarına eminim. Başımızdan eksik olmasınlar.

Yayınevlerinin sıkıntısı biranda çok fazla seriye girmesi böyle olunca 1. ve 2. sayı arasındaki zaman farkı çok fazla oluyor.