HOZ - The Amazing Spiderman

Başlatan hanac, 09 Ekim, 2009, 16:05:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Nisan, 2011, 19:41:57
çok üzücü bir durum. örümcek bile yeteri kadar satmıyorsa durum düşündüğümden de vahim demekki. yazık...
Sonuna kadar katılıyorum.. Tamam Dylan Dog, çizgi roman piyasamız için büyük bir kayıptır ama zaten kemikleşmiş bir kitleye hitap ediyordu, kurtaramadık demekki. Oysa Örümcek Adam öylemi? Genç nesili bırak, okumayı bilmeyen çocukların bile sırf resimlerine bakabilmek için ebeveynlerine aldırabilecekleri, en tanınmış çizgi roman kahramanı. Ama her nasılsa onu da kurtaramadık ki, bence asıl kayıp budur..

hennessy

işte türkiye de kitap okumanın ne kadar az olduğunun bir gerçeği daha ki çizgi roman ayakta kalabilsin üzülüyorum örümcek adam dylan gibi yayınlarda gitti
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Umutlarımızı kaybetmemeliyiz. İlke'ye bu konuda güvenelim. Ne olursa olsun bir şekilde örümceği tekrar yayınlayacaktır. Buna inanıyorum.

ilke

dylan'ın gideceğine ben inanmıyorum. fumetti yayınlayan bir yayınevi kesin alacaktır dylan'ı. filmi falan geliyor ne de olsa. ama bunun 1001 roman olmayacağını kesinlikle biliyorum.

örümcek konusu hoz'un yaptığı ve hala geçerli olananlaşmalar yüzünden belirsizliğini korumakta. devam ettirme konusunda da çabalarım da sürmekte.

aslında birkaç konu daha var paylaşmak istediğim ama hoz'un editörlüğünü yaptığım zamanlardan edindiğim tecrübeye dayanarak hiçbir şeye oldu demek istemiyorum. forumlardan kopmak gibi de bir niyetim yok. bu da bir çözüm değil. ilk kesinleşen yayında duyuruyu yapacağım. biraz daha sabır (türk okuru sabır taşı oldu :)

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: ilke - 06 Nisan, 2011, 23:27:15
(türk okuru sabır taşı oldu :)

Sevgili İlke gerçekten Sabır sabır diye diye bir hal olduk; ama önemli değil yeterki her yayın(özellikle) zamanında çıksın, düzgün bir kalitede olsun ve yayınevleri de biz çizgiroman severlerle iletişimi koparmazsa tamamdır :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Arkadaşlar,

Dün gece İlke Örümceğin yolda olduğunu söyledi.

Ama hangi yayınevi diye sormak istiyorum ?

Yoksa Marmara Çizgi mi ?

pizagor

Hemen müjdelenen çizgiromanlara ekliyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Pulluk

Ben biliyorum kimden çıkacağını ama duyum aldığım kaynaklara sözüm var :)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

aa

Sanki çok gizli bir bilgi gibi.! Biliyorsunuz örümcek çok az sattığı için HOZ zora girdi ve yayınına ara verdi. Okuyucu olarak lütfen samimi olalım. Almayacağımız bir yayınla ilgili gereksiz beklenti oluşturmamalıyız diye düşünüyorum.
Esse Gesse Hayranı...

Pulluk

Umarım yazınızı yanlış anlamışımdır zira şu ana kadar Türkiye'de Örümcek Adam ile ilgili çıkmış tüm yayınları almışımdır. Örümcek Adam'ın hangi yayınevinden çıkacağını da bence yetkili kişilerin açıklaması daha doğru olur, zira bu bilgiyi biliyor olsam dahi açıklamak bana düşmeyecektir.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

aa

Yazım kesilikle size değildi. Genel olarak durumu anlatmak istedim. Herkese iyi okumalar...
Esse Gesse Hayranı...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: aa - 13 Mayıs, 2011, 11:02:51
Sanki çok gizli bir bilgi gibi.! Biliyorsunuz örümcek çok az sattığı için HOZ zora girdi ve yayınına ara verdi. Okuyucu olarak lütfen samimi olalım. Almayacağımız bir yayınla ilgili gereksiz beklenti oluşturmamalıyız diye düşünüyorum.

Eminim yorum yapan herkes (isteyen, istemeyen) samimidir. 2010 en iyiler anketine katılanların oylarına (ki bu ankete katılmayıp örümcek adam'ın yayınlanmasını isteyen bir çok insan biliyorum) güveniyorum. Yayınevi de satacağına inanmazsa basmazdı herhalde. Hoz'un kapanma durumunda kesin bir bilgimiz olmamakla birlikte; bir yayın satmadı diye yayınevinin kapanacağına inanmıyorum. Orada başka sebepler vardır. Suçlu gariban Örümcek'imizmiş gibi göstermeyelim lütfen  ;D

rumar80

Ülkemizde gerçek anlamda comics'in sevilmesinin ana kaynağıdır örümcek adam. Conan bir comic'tir ama onu comic olan gören olduğunu pek sanmam. Superman belki en eski comic'tir ama ülkemizde yayınlanan maceralarının çoğu gerçekten çok ta anlamlı olmayan maceralardır.
   Oysa örümcek adam ilk sayısından itibaren belli bir düzen içinde Peter Parker'ın hayatını adım adım bize vermiş. Uzun soluklu (tabir tam oturmasa da) bir pembe dizi tadında okunmuştur.
   Bilka'nın işi bırakması sonrası yayınlanan örümcek adamlar hep iyi niyetlerle basılmış, ancak aralarda boşluklar olması ve ilk sayının kapağına bu arada şunlar da oldu gibi kuru bir özetin olması okuyucuları soğutmuştur.
   HOZ öncesi son deneme aslında genel olarak güzel olmakla birlikte yeterli olamamıştır. HOZ'un bırakılan yerden devam etmesi ve The Other gibi esaslı bir macera ile başlayıp sürdürmesi gerçekten akılcı olmuştur. Ayrıca baskı kalitesi de gerçekten takdir edilecek bir düzeydedir.
   Peki HOZ neden başarılı olamadı sorusunda Haşim Bey'in bildiği konuda yayın yapmasının daha uygun olacağı bu nedenle örümcek adamda başarısız olduğu gibi bir savın belirtilmesi bence çok mantıklı değildir. Her ne kadar fumetti yayınlayan bir yayın evi olarak görülse de biraz önce de bahsettiğim gibi HOZ örümcek adamı takdir edilecek b,ir kalitede basmıştır. Ayrıca örümcek adamın "yönetiminde" İlke gibi comics konusunda yeterli bilgi ve görgüsü olan birinin buulunduğunu da hatırlatmakta fayda vardır. Başarı kriterleri biraz tartışılabilir bu nedenle....
    Ülkemizde yıllardır bir okuyucu kitlesi olan ve Batman ile birlikte (ki Batman'in bu kadar köklü bir geçmişi yoktur) en çok istenilen kahramanı olan örümcek adamın defalarca yayınlanmaya çalışımasının bir nedenşi de budur.
    Umarım kim yayınlarsa yayınlasın bu sefer Peter Parker ile beraberliğimiz daha uzun sürer.
   Son not: Daha önce de yazdım. Örümcek adam dostları. Eğer örümcek adam kaldığı yerden yayınlanmaya devam ederse ki doğru olanı budur biraz sabır göstersinler. İlk maceralardan belki tat alamayabilirsiniz ama zamanla eski örümcek adam maceraları ile MUTLAKA karşılaşacaksınız.
    Sevgiler

Carnage

tommikser

Eğer bu kadar çok özlediyseniz bir tavsiyem var.Susuzluğunuza biraz iyi gelir.Xmen klasik cild 1 de ortak maceraları var bakın oradan okuyun. Örümcekle aranızın soğumasına izin vermeyin ;D