Radiant - Senpai Yayınevi (Devam ediyor)

Başlatan TKnKT, 26 Eylül, 2022, 22:40:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TKnKT

Radiant - 1

Yazar & Çizer: Tony Valente
Çevirmen: (?)
Boyut: 11,5 x 18
Sayfa Sayısı: 176
Çıkış Tarihi: Eylül 2022
Etiket Fiyatı: 68,5₺

Tanıtım Metni: Nemesis'ler gökyüzünden düşen ve dokundukları herkesi öldüren varlıklardır. Nadiren hayatta kalan insanlara "enfekte"ler adı verilir ve bu kişilerde çeşitli fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bununla beraber, büyülü bir enerjiyi yani Fantasia'yı kullanma becerisi kazanırlar.

Seth biraz ahmak ancak çok iyi niyetli bir büyücü çırağıdır. Onu daha çocukken yanına alan büyücü Alma ile Pompo Tepeleri'nde yaşar. Biraz enfeksiyonu biraz da ahmaklığı yüzünden herkes tarafından terk edilmiştir. En büyük hedefi, Nemesis'lerin yuvası ve geldiği yer olan Radiant'ın nerede olduğunu keşfedip onu yok etmektir. Artemis Enstitüsü adına çalışan iki büyücü arkadaşı Doc ve Mélie ile çıktığı yolculukta yaşadığı adacıktan ayrılan Seth, Radiant hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışır. Ancak kanunsuz büyücüleri tutuklamayı misyon edinen Engizisyon üyeleri peşlerindedir...

Radiant - 2

Yazar & Çizer: Tony Valente
Çevirmen: (?)
Boyut: 11,5 x 18
Sayfa Sayısı: 184
Çıkış Tarihi: Eylül 2022
Etiket Fiyatı: 68,5₺

Tanıtım Metni: Artémis Enstitüsü'ne ulaştıklarında ahmaklığından taviz vermeyen Seth, Enstitü'yü yöneten ve büyücüleri kazıklayan sarı kedi Master Lord Majesty'ye milyarlarca dinar borçlanır. Bunun üzerine Mélie ve Doc ile aşırı gürültülü sanayi şehri Rumble Town'a doğru yola çıkarlar. Amaçları şehirde bir bir kaybolan insanların başına ne geldiğini araştırmak ve canlı bir Nemesis'i Artémis Enstitüsü'ne teslim ederek çok para kazanmaktır. Şehre vardıklarında, Nemesis terbiyecisi bir büyücünün peşinde olan gizemli büyücü Grimm ile tanışırlar.

Bu sırada Rumble Town'daki Engizisyon birliğinin yüzbaşısı Konrad de Marbourg şehri enfektelerden tamamen temizlemeye ant içmiş ve saldırıya geçmiştir. Rumble Town temellerinden sarsılırken Seth ve yoldaşları Nemesis saldırılarının arkasında kimin olduğunu keşfederler:
Nemesis terbiyecisi, Domitor Hameline...

*Kitaplara dair o kadar az bilgi var ki, bulabildiğimle açtım başlığı yeni yayınlara ekleyebilmek için. Bilgisi olan varsa başlığı güncelleyebilir. Çünkü yayınevine dair hiçbir yerde bilgi yok. 2022'de yayınevine ait site, sosyal medya vs. bulamıyorum  :)
"The man who opens topics faster than his shadow"

pizagor

Manga olduğu konusunda şüphelerim var. Japon olmadığını düşündüğüm Tony Valente'nin bu kitaplarının sırf bu sebeple mangalığı tartışılabilir. Bir nevi Tılsım serisi gibi, mangaya öykünen bir çizgiroman dizisi olarak geçebilir bu da. Konunun uzmanları bu hususta ufkumuzu genişletecektir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

TKnKT

Alıntı yapılan: pizagor - 26 Eylül, 2022, 23:07:58
Manga olduğu konusunda şüphelerim var. Japon olmadığını düşündüğüm Tony Valente'nin bu kitaplarının sırf bu sebeple mangalığı tartışılabilir. Bir nevi Tılsım serisi gibi, mangaya öykünen bir çizgiroman dizisi olarak geçebilir bu da. Konunun uzmanları bu hususta ufkumuzu genişletecektir.

Manfra olarak listelenmiş yabancı kaynaklarda, demografiği yine shonen olarak kategorize edildiği için de bu başlığa ekledim. Sağa sola çekilebilir ben yeni yayınlara bağlayayım yeter  ;D
"The man who opens topics faster than his shadow"

pizagor

Alıntı yapılan: TKnKT - 26 Eylül, 2022, 23:12:13
Manfra olarak listelenmiş yabancı kaynaklarda, demografiği yine shonen olarak kategorize edildiği için de bu başlığa ekledim. Sağa sola çekilebilir ben yeni yayınlara bağlayayım yeter  ;D

Manfra Fransız usülü manga demek herhalde... İtalyanların manga tarzında çizdikleri de manita falan mı diyeceğiz  :P
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hanac

Radiant Cilt 3

Siz Yöneticileri Seversiniz, Öyle Değil Mi?
Sizin Yerinize Seçim Yapılmasına Bayılırsınız, Solucanlar!
Bir İyilik Yapıp Size Şimdi Yapmanız Gerekenleri Söyleyeceğim:
Dua Edin, Titreyin Ve Ölün!"

Yayın Tarihi: Aralık 2022
Fiyat: 108,5 ₺   Aralık 2022 Fiyatı 68,5 ₺

hanac

Radiant Cilt 4

Tekrar Söyleyeyim: Ben Burada Sadece Gözlemciyim. Senin Varlığın, Güç Dağılımının Yeniden Yapılanacağını Gösteriyor. Ben De Bu Yeni Dengenin Ortaya Çıkmasına Yardımcı Olmak İçin Buradayım. Şöyle İfade Edeyim: Kimin Tarafında Yer Alacaksın?"

Yayın Tarihi: Mayıs 2023
Fiyat: 108,5 ₺   Mayıs 2023 Fiyatı 88,5 ₺