Animasyon Filmler Genel

Başlatan V, 20 Temmuz, 2010, 22:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

DC'nin son Batman animasyonu Batman-Under The Red Hood'u 27 Temmuz itibariyle
Blue-Ray ve Dvd formatlarinda satisa sunulacak..

"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Bu hafta sonunu çizgi film ve dizi izlemekle geçirdi.Dizi film:Fringe.Bunu ayri bir baslik altinda inceleyecek ve yazacagim.Planet Hulk ise izlerken çok keyif aldigim bir yapim oldu.Çizimler çr kadar olmasada oldukça iyiydi.Konuyu oldukça begendim.Hulk in yalnizligina iyice tanik oluyoruz.Bazen içimizde ki yalnizligi en iyi anlatan çrlerden biri oldugunu düsünüyorum.Yapima gelince:

Yönetmen:Sam Liu, Jamie Simone
Senaryo:Greg Pak
Senaryo (Kitap):Greg Pak
Yapimci:Joshua Fine
Görüntü Yönetmeni:Anthony B. Richmond
Müzik:Guy Michelmore
IMDB Puani: 6.8/10
Süre:1 saat 21 dk
Süper kahramanlardan olusan Illuminati ismindeki grup (Doctor Strange, Iron Man, Black Bolt ve Mister Fantastic gibi) Hulk'in tehlikeli olduguna karar veriyor ve Hulk'i bos bir gezegene yolluyorlar. Ancak Hulk teknik bir ariza nedeniyle baska bir gezegende kendini buluyor ve ve burada vahsi bir gladyatör haline dönüsüyor. Çizgi romani çikmadan izlemek nasil olur bilemem ama benim oldukça keyif aldigim kesin.Izleyecek olanlara simdiden iyi segirler.
Not:Bu bölümün açilmasini özellikle Hasan abiden istedim.Sevgili Judas halleti.Bundan sonra izledigim bütün çizgi filmleri yazacagim.Katilimlariniz ve yorumlariniz bekliyorum.Sirada izledigim JLA: iki dünya arasinda,Yesil Fener:Ilk uçus,Xmen,Silver surfer,Avengers ve digerleri biraz istahlariniz kabartayim ;D

rumar80

Sevgili Güneş işte bu izlediğin Hulk'u gerekli şeyler yayınlayacak. Son zamanlarda iki yayınevi de bunu yapmaya başladı. Tutmuş bir çizgi romanın animasyonu yapılıyor. Bunu sevdiyesen çizgi romanını da seveceksin demektir. Tabii devamını da isteyeceksin demektir.
   Sevgiler.

gamlıbaykuş

Planet Hulk'un çizgi filmi elimde var ama çizgi romanini önce okumak istiyorum. Büyüsü bozulur falan...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Sadece 12 dakika süren bu Jonah Hex animasyonu tadimlik ta olsa Hex'i tanimak isteyenler için

ideal bir çalisma olmus.Müzikleri ve aksiyon dolu kisa planlari oldukça basarili.Hex'in animasyonlarinin

devami gelecek gibi..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Jeph Loeb ve Michael Turner ikilisinin yazdigi "Superman&Batman-Apocalypse" öyküsünün animasyon versiyonunda da

özellikle Michael Turner'un katkisi büyük olmus.Süpermen'in kuzeni Kara'nin dünyaya düsüsüyle baslayan öykü,

Apocalypse gezegeninin efendisi,Süpermen'in en zorlu düsmanlarindan Darkseid'in Kara'yi kendi gladyatörlerinin lideri

yapmak için kaçirmasiyla kizisiyor.Kara'nin güçlerini kontrol altinda tutmak için çabalayan Batman ve Wonder Woman'in da

katildigi öykü,Apocalypse gezegeninden Kara'yi kurtarma mücadelesine dönüsüyor.Duygusal olarak zayif bir portre çizen ve

kararli davranamayan Süpermen'in aksine,soguk kanli ve kararli tutumuyla Batman günü kurtariyor.Finalde Smalville'de

Süpermen ve Kara'nin Darkseid'e karsi verdikleri mücadele nefesleri kesiyor.

Bildigim kadariyla, Süpermen-Batman ikilisinin  birlikte yer aldiklari 4.animasyon filmi var simdilik ve hepsi de seyri hos,keyif veren animasyonlar.

The Batman Superman Movie: World's Finest,Superman/Batman: Public Enemies,Under The Reed Hood diger filmler.

Izlemeyenlere bu dört filmin tamamini da tavsiye ederim..

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

gökmen

emre arkadasim bu dedigin sitede dolasirken idw publishing sayfasinda rom ili ilgili haberlerde vardi acaba aramizda ingilizcesi kuvvetli bir arkadas bunu bize çevirebilirmi...su bakimdan çünkü bildigim kadariyla rom çizgi romanini marvel yayinlamisti...acaba idw bunun haklarinimi aldi...(kusura bakma verdigin linklerden mtv sayfasinda gördüm)

emre ozdamarlar

biraz bakindim ama bahsettigin haberi bulamadim. link atabilirsen ceviririm tabi yaziyi.

V

Sevgili Blindman,belki bilgin yoktur,sitemizde bu tür paylaşımlarla ilgili olarak
link ve adres verilmesini uygun görmüyoruz.İlgili linki kaldırdım.
"İstemem,eksik olsun.."

Blindman

V

Ben de öyle tahmin etmiştim zaten..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Öykü 2024 yılında geçiyor.Küresel ekonomik kriz nedeniyle dünya zor günler yaşamaktadır.Dünyada petrol
kaynakları kurumuş,finansal sistemler çökmüştür.Bu kaos ortamında  Trexx adlı bir şirket  avrupa kıtasındaki
bütün  metro ağını biribirine bağlayarak sözde bir barış ve kurtuluş harekatı başlatır. Öykümüzün kahramanı
Roger bir sabah uyanır,duşa girer ve Trexx'in yeni ürünü olan bir şampuanı kullanır.Gün boyu kafasında duyacağı
bir iç ses ona eşlik etmeye başlayacaktır.

Alien serisindeki "Şirket" kavramıyla geleceğin dünyasında kitleleri kontrol eden büyük karteller fikri orjinal bir fikir
sayılmıyor artık.Öykünün sıradanlığını bir tarafa koyarsak geriye animasyonun orjinalliği kalıyor.Nedir bu orjinallik
derseniz?Metropia'nın tekniği biraz ilginç. Fotoğraflardan alınan görüntüler cut out tekniğiyle çıkartılmış,
hareketlendirilmiş ve 2D animasyonlar yapılmış.Ben daha önce bu tür bir animasyon izlemedim.Ha, çok
başarılı değil ama ilginç olduğu kesin.

Animasyon Venedik Film Festivali'nden Future Film Festival Digital Award  ödülü almış.

Seslendirme kadrosunda Vincent Gallo ve Juliette Lewis var..

"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Belleville'de Randevu animasyonundan tanidigimiz Sylvain Chomet'in yeni filmi. Daha izleme sansi bulamadim ama bu sene Oscar'a aday gösterilen filmi heyecanla bekliyorum. Fragmani bile ne kadar guzel bir eser oldugunu anlamaya yetiyor da artiyor bile. Cizimler, renkler, muzik, asik olmamak elde degil bu cizgi filme.

Fragman:
http://www.youtube.com/watch?v=mPdLrxxo4mg

Film Afisi:

peyami

"Les Triplettes de Bellevilles" birkaç sene önce bisiklet temalı filmleri araştırırken keşfettiğim ve edindiğim bir animasyondu. Şimdi  Chomet'nin yeni çalışmasını görünce seyretmeyi unuttuğumu farketmiş oldum :)

Günümüzün erişim olanakları ve hızı karşısında ne kadar çabalasak da herşeye yetişemiyoruz maalesef.

Hemen Wikipedia'ya baktım, epey bir bilgi verilmiş, merak edenler göz atsın derim. Kısaca Bellevilles filmine göre daha dramatik bir örgüsü olduğunu söyleyebilirim. Bu arada başkarakter de Jacques Tati model alınarak çizilmiş.

KONU (Wikipedia.fr'den alıntı)
1950'li yılların sonuna doğru televizyon, rock & roll, ve jukebox'ların yaygınlaşmaya başladığı bir çağda, kendini artık yokolmakta olan bir sanatın icracısı olarak düşünen bir ilüzyonist Paris'i terk ederek, şansını İngiltere'de denemeye karar verir (Biraz Cem Yılmaz'ın Hokkabaz'ını anımsattı bu yönüyle). Burada küçük salonlarda gösterilerine devam eder. Günün birinde, bir İskoç kasabasında Alice isimli küçük bir kızla tanışınca hayatı tamamen değişir. Film ikisi arasındaki ilişkiyi merkez alıyor.