Animasyon Filmler Genel

Başlatan V, 20 Temmuz, 2010, 22:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Bugün çok yorgun olduğumdan dolayı fazla analitik düşünüp yazamadım.Ama Engin abim bu eksiğimi çok güzel tamamladı.Çok sağol abi.Güzel bir yorum olmuş.

Bence aslında Süpermen ile en önemli sorunu çözmeye çalışıyorlar.İnsan olmayan ama insan olma arzusunu yerine getirmek isteyen bir karakter var karşımızda.Zaten çizgi filmde Kriptonlu karı koca onu bununla suçlayarak söylenmesi gerekeni söylüyorlar.Sen aslında insan değilsin,olmadığın biri gibi davranma.

Superman'in çok fazla sıkıntısı var ama  insanlığıda sorgulamak için iyi bir karakter.

rumar80

Superman'e ne yaparsan yap bir yerden sonra tıkanıyor. Sıfırlamak ya da deriden bir devrim yapılıyor, biraz idare ediyor sonra tekrar, tekrar, tekrar......döngü sürer

rumar80

Bu gün Marvel'ın animasyon şirketinden çıkan bir diğer filmi izledim: The invincible iron man.
   Stark şirketleri Çin'de yıllardır gömülü bir sarayı yeryüzüne çıkarmaya çalışmaktadır, ancak isyancılar da buna izin vermek istememektedirler. Sark'ın baş mühendisi (!) James Rhodes Tony'den yardım ister vs.
   Açıkçası yeni bir orijin için çok hoşuma gitmedi. Dr Strange daha iyi bir filmdi. Merak etmiyorsanız izlemeyin.

V

Bu yıl Thor yılı!Hatta bugün Thor günü(Thursday) :)

Marvel Thor'un animasyon filmi "Tales of Asgard" la filmle birlikte

animasyon sineması sevenleri de memnun ediyor.Bir de mini animasyon serisi

Thor&Loki:Blood Brothers var tabi..Birazdan izleyip,

yorumlarımı paylaşmak dileğiyle..

"İstemem,eksik olsun.."

V

Heimdal'ın Gözleri adına!

Tıfıl Thor ve Loki,buz devlerinin ülkesi Tutunheim'a

Odin'in öldürdüğü Surtur'un kılıcını bulmaya,

bir çeşit ergenlikten-yetişkinliğe geçiş sınavını vermeye giderler.

Ama işler istedikleri gibi gitmez...

Kadim dostlar  Hogun,Fandral,Volstagg ve

güzeller kraliçesi Sif.Bir Thor sever başka ne ister ki.

Heimdal'da kısa bir planda öylesine bir poz verir. :)

Kesinlikle izleyin..
"İstemem,eksik olsun.."

V

Rita egzotik danslar yapan güzel bir şarkıcı, Chico da yetenekli ve kıskanç bir piyanisttir. Chico ile Rita'nın 1948'de Havana'da tanışmalarından günümüz New York'una sıçrayan film, arada Las Vegas ve Paris'e de uğrayan bir aşk hikâyesini anlatıyor. Üstelik "caz hakkında çekilmiş en iyi kurmaca filmlerden biri" olarak. John Coltrane, Nat King Cole, Tito Puente ,Charlie Parker ve piyano ilahı Bebo Valdes gibi Amerikalı ve Kübalı efsanelerden parçalar içeren film müzikleriyle muhteşem.Latin cazından,mamboya,bibopa kadar yok yok filmde. Küba müziklerini , sokakları, barları, kulüpleri ve arabalarıyla Havana'nın keyfine varmak için eşsiz bir fırsat.İllisionistle birlikte son zamanlarda izlediğim en iyi animasyonlardan birisi,dramatik bir aşk müzikali..

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=ZTWxB9hRjwI
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Pixar stüdyolarının en iyi ürünlerinden biri devam filmi ile karşımızda.
   Şimşek McQueen ve çekici dostu Mater tekrar bizimle. Bu sefer işin içinde aksiyon ve casusluk ta var. McQueen ve Mater yarışlar için dünyayı gezerken uluslararası komploların da içinde oluyorlar.
   İlk filmde Doc Hudson'ı seslendiren ve aramızda olmayan Paul Newman yerine bu sefer İngiliz ajan rolünde Michael Caine var.
   Kızım ve ben merakla bekliyoruz.
   Not: İki film arasında Pixar Mater'ın abartılı hikayeleri adı altında kısa filmlerden oluşan bir DVD hazırladı. İsterseniz onu da izleyin. Pişman olmazsınız.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

All Star Superman çizgi romanlarını okuduysanız seveceğiniz bir bölüm
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

In brightest day
In blackest night
No evil shall escape my sight
Let those who worship evil's might
Beware my power
GREEN LANTERN'S LIGHT

"First Flight" animasyonunundan sonra Emerald Knights ile Green Lantern
sevenleri filmi öncesi hayli mutlu olacaklar gibi.Yarın izleyebilirsem yorumlayacağım..

http://www.youtube.com/watch?v=BgLbBf02Nxg

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

rumar80

İzledim ve sevdim.
   Mjlonir'siz kılıçlı bir Thor, palavracı bir warriors three, kendini sorgulayan Sif ve Odin. En önemlisi Thor'un yoldaşı, arkadaşı Loki
   Hoş bir çizgi animasyon.

hanac

Altyazıyı hazırlayan Darkopal adlı biri.

Bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.  :)

Darkopal

darkwood

Tamam ikna oldum Cd ni aldım, seyredeceğim.  :)
Darkwood Sakinleri..