Animasyon Filmler Genel

Başlatan V, 20 Temmuz, 2010, 22:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Beğendim. Tavsiye ediyorum.

V

OA'nın kitabından ilk fenerden itibaren bir çok zümrüt şövalyenin öyküsünü
öğreniyoruz.Özellikle Mogo inanılmaz :)
Şövalyeler hep birlikte zorlu bir düşmana karşı savaşıyorlar ve....

Eğitim çavuşu  Deegan'dan incilerle son verelim:

In brightest day
In blackest night
No evil shall escape my sight,
You' re fucking bastard..

http://www.youtube.com/watch?v=kT5UvBv9ccg
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

En kısa zamanda seyredeceğim. First flight'ı beğenmiştim. Umarım bunu da beğenirim. Bu arada yeri gelmişken yazayım. Çizgi roman kaynaklı filmleri neredeyse ABD ile aynı tarihte izlerken, nedense (herhalde bilmiyoruz diye) Green lantern'ın filmi ABD'de vizyonda biz Ağustos'u bekliyoruz... ???

ümitkr

Biraz da eğlençe olsun :

Duck Rogers Lantern Oath yemini:
"In blackest day or brigtest night,
Watermelon, cantaloupe, yadda- e-yadda,
erm... superstitious and cowardly
with liberty and justicefor all"

rumar80

Gece gece uyku tutmayınca insan oturup birşeyler seyredeyim diyor. Ben de sonunda oturup "Emerald knights"ı seyrettim.
   İlk belirtmem gereken aynı adla bir green lantern macerası olduğu ancak film ile yakından uzaktan ilgisi olmadığıdır.
   Bu filmin amacı sinema filmi öncesi green lantern corps'taki bazı karakterleri tanıtmak ve insanların bu dünyaya daha kolay girmelerini sağlamak. Arka planda beklenen bir düşman gözükürken bize bazı üyelerin öykülerini anlatıyor.
   Bu öyküler zamanında green lantern ya da green lantern corps dergilerinde yayılanmış hikayeleri temel alıyor. Birkaç bilgilendirme yapmak gerekirse:
   Arisia: Ekibin zamanında en genç üyesi. Hal Jordan'a deliler gibi aşık. Bu nedenle metabolizması hızlanıp olgun bir kadına dönüşüyor ve HAl ile kısa süreli bir aşk yaşıyorlar. Hal Jordan'ın parallax olduğu dönemde (zamanında yazdık bir zahmet okuyun  ;D http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2213.0.html) Hal tarafından öldürüldüğü sanılır.
   Abin Sur'un öyküsü: Geoff Johns tarafından yazılan son seride geçen "secret origin" adlı macera baz alınarak anlatılmış. Burada da gördüğümüz Atrocitus hem Abin Sur'un ölümünden sorumlu, hem de en karanlık gece kehaneti hakkında derin bilgiye sahip. Daha sonra da öfkenin güç verdiği kırmızı fenerlerin başı olacak.
   Mogo: Koa bir gezegen. Yeşil fener yüzükleri bu gezegen tarafından üretilip dağıtılıyor. Ayrıca yüzeyi green lantern'lar için dinlenme merkezi olarak ta kullanılıyor.
   Son not: Mogo'nun öyküsü de Green lantern corps dergisinin eski sayılarından esinlenilmiş. Sadece biraz uzatılmış. Yanlış hatırlamıyorsam 6-8 sayfalık bir öyküdür. Ama öyküyü ilginç kılan sadece konusu değil yazarı da: Bir dönem DC için çizgi roman yazan bu kişi Watchmen, from hell gibi efsanelerin de yazarı ALAN MOORE

emre ozdamarlar

Batman Year One'in da cizgi filmini yapmislar!.
Fragmani su linkte izleyebilirsiniz.

http://www.comicsalliance.com/2011/07/07/batman-year-one-trailer-animated/

hennessy

inşallah konusu iyidir fregman beni tatmin etmedi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kahramanlarsinemada

Sayfamda animasyonun hazırlık aşamasını anlatan 10 dakikalık bir video yayınlamıştım:
http://www.kahramanlarsinemada.com/batmanyear-onedan-goruntuler/

rumar80

Fragman gerçekten çok şey vermiyor gözükse de Bruce Wayne'in Batman'e dönüşüm öyküsü olacağı kesin. Bir de Frank Miller'ın klasik year one'ını temel alacaksa iyi birşey beklenebilir.
    Bu arada seslendirme kadrosu da gene ünlü isimlerle dolu
    Batman: Benjamin McKenzie (O.C, southland)
    Lituenant Gordon: Bryan Cranston (Malcolm in the middle, breaking bad)
    Catwoman: Eliza Dushku (Buffy the vampire slayer, dollhouse)
    Sarah Essen: Kate Sackoff (Battlestar galactica, 24)

Frank Miller'ın year one kitabında catwoman nasıl anlatılmıştı hatırlayan var mı?
   Bu kitap ayrıca Batman Begins'te de "biraz" kullanılmıştı.

hanac

Planet Hulk cizgifilmini izledim. Cizgiromanin cok cok gerisinde.

Cizgiromani okumamis olsaydim belki fena degil derdim ama simdi kotu diyorum.

Cizgifilm aksiyon agirlikli ve cizgiromana gore epey degisiklik var.

Silver Surfer yok, onun yerine Beta Ray Bill var.

V

Avusturalyalı 8 yaşındaki küçük Mary, alkolik bir anne ile ilgisiz bir babanın meraklı ve bir o kadar da yalnız kızıdır.Amerikalı Max ise 44 yaşında ve muzdarip olduğu Asperger sendromundan ötürü dış dünyayı anlamakta ve çevresiyle iletişim kurmakta zorluk yaşayan bir diğer yalnız insandır.Bir mektup arkadaşlığı, bu iki insanın birbirlerini tanımasını ve birbirlerinin hayatlarını değiştirmesini sağlar.

Kara komedi tadındaki bu harika stop-motionu biraz geçte olsa izleyebildim.

Şiddetle tavsiye ederim.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Hanımım dün bunu izlemiş anlatıp durdu bende acaip meraklandım acilen izleyecem.

hanac

Seyrettim fena değildi.  6.03 / 10.

Darkseid gerçekten etkileyici bir karakter ve bu animasyonun yıldızı diyebilirim.

hennessy

bende izledim fena değildi Darkseid  gerçekten etkileyici bir karakter

hennessy

Çizgi romana sadık kalınarak yapılmış bir animasyon ben beğendim sadece Bruce Wayne'ni seslendirmesi çok kötü olmuş.Batman seven herkeze tavsiye ederim

Frank Miller'ın year one kitabında catwoman nasıl anlatılmıştı hatırlayan var mı?

Abi catwoman batmane kıl olduğu için ortaya çıkıyor malum kapışıyorlarda kedi düşkünü güzel bir kadın olarak karşımıza çıkıyor

Bu kitap ayrıca Batman Begins'te de "biraz" kullanılmıştı.

evet abi hele sonundaki joker olayı filmde kullanılmış.