Çizgi Film Serileri Genel

Başlatan V, 20 Temmuz, 2010, 22:49:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Küçükken Pembe Panter'den çok korkardım... O müziği... Sessiz bir çizgi film oluşu, gotik ve iç karartıcı ortamlar beni çok gererdi.

Bir tek ben miyim bunları düşünen??

Ralph

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 19 Eylül, 2015, 18:01:24
Geçen gün arşivime ekledim ve izlemeye başladım. İlk 10 bölüm bitti. Şimdilerde böyle çizgi filmler yayınlamıyorlar tvde, bu konuda şimdiki çocuklara göre bayağı şanslıymış bizim neslimiz.

Bu arada buna da katıldığımı belirteyim. Benim dönemimde: Temel Reis, Sevimli Kahramanlar(Bugs Bunny, Duffy Duck, Tom&Jerry), Casper modaydı. İnsanlığı, arkadaşlığı, zekayı, hazır cevaplılığı, hayalperestliği işlerdi beynimize...

Şimdi saf şiddet hatta müstehcenlik. Şimdiki nesilden beklentim yok açıkçası.

Ahmet Oktay

http://www.imdb.com/title/tt3807034/?ref_=rvi_tt

Netflix'in çocuklar için yayınladığı animasyon dizisi. Baş karakterimiz Shrek'ten tanıdığımız Çizmeli Kedi. 2011'de kendi filmine kavuşmuştu hatırlayacağınız üzere, Dreamworks'un Netflix'le işbirliği sonucu ortaya çıkan çizgi dizilerden biri de Çizmeli Kedi'nin dizisi oldu. İlk sezonu 26 bölüm olarak planlanan dizi, Netflix'in alıştığımız yayın tarzından biraz farklı şekilde sezonun tamamı tek seferde değil parça parça yayınlanıyor. İlk 5 bölüm 16 Ocak 2015, ikinci 5 bölüm 8 Mayıs 2015'te yayınlandı.

Az önce ilk bölümü izledim. Efsanevi San Lorenzo şehri ve hazinesi, ve hazinenin peşine düşen hırsızlardan şehri koruyan Çizmeli Kedi. İlk bölümü bu şekilde özetleyebiliriz. İlk bölüme göre yorum yapacak olursam; daha çok çocuklara yönelik olsa da benim gibi animasyon sevenler (hele Çizmeli Kedi'yi de seviyorsanız) için çok iyi olmayan ama izlenebilecek bir çizgi dizi olacak gibi.

Bilal0

Bununla beraber izlemek istediğim onlarca çizgi film serisi var ki.. Ama korsan kullanmayı benimsemediğimden izleyemiyorum.  :(

Ahmet Oktay

Dizinin yayını bitti, 6 bölüm toplam yarım saat. Bugün izledim, beğendim. Orijin hikayesi diyebiliriz. Keşke 20 dakikalık bölümler olsaydı. Açıkçası live-action yerine dediğim gibi süresi uzatılıp çizgi dizi şeklinde devam etmesini isterim.

Ahmet Oktay

Dizinin 10 bölümünü de bitirdim, ikinci 5 bölüm ilk 5 bölüme oranla daha iyiydi. İzlenebilir, favori karakterim Artephius.

Ahmet Oktay

Tüm bölümleri izleyip bitirdim diziyi, genel olarak çocukluğumdaki o keyfi vermedi ama güzel bir nostalji olmuş oldu.

Nemo

Bunu hatirlayan olacak mi bakalim?
Muzigini cok severim. Hala dinlerim.

Yüzeyden gelen Bob ve Rebecca, arzın merkezinden gelen Spartacus ile buluşup kayıp dünyayı (ya da ölen güneş Shagma'yı) aramaya başlarlar. Geçtikleri her katman inanılmaz bir hayalgücünün ürünüdür. Bic ve Bac adındaki tuhaf karakterlere Arkana adlı "canlı" gemi eşlik eder.

http://www.youtube.com/watch?v=e0dVJMqIlXk&feature=fvwrel

Özel Alfa Ajanı

alan ford

Çok şahaneydi be . Unutulur mu hiç.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tamina

Çocukluğumun kesinlikle en sevdiğim çizgi filmi. O kadar severim ki çok yıllar önce dc++'tan fransızca tüm bölümlerini bulup, indirip, bayıla bayıla izlemiştim. Aşağıdaki linkte baya bir bilgi var konusu ve bölümlerine dair. Pek bilinmeyen bir şeyi de ben ekleyeyim, o hepimizin bayıldığı müzik aslında anonim bir balkan müziği, o yüzden bir sürü popüler müzik eserinde o melodi değişik versiyonlarıyla kulağımıza çalınır. Çizgi filmde kullanılan versiyonu ise Vladimir Cosma aranjmanı.

http://www.frmtr.com/cartoon/383867-kayip-dunyalar-les-mondes-engloutis.html

Nemo

Yine efsanevi bir intro muzigine sahip olan bir baska cocuklugumuzun cizgi filmi:
Saber Rider and the Star Sheriffs, Galaxy Rangers ve Bravestarr ile benzer bir temayı takip eden 1980'lerin uzay westerni türünde bir çizgi filmidir. Dünyalılar uzayda koloniler kurmuştur ve düzeni saglamak için Yıldız Şerifleri görev başındadır. En çok tabi ki Siyah kostümlü Saber Rider'ı severdim  8)

Özel Alfa Ajanı

Ahmet Oktay

CW 7 bölümlük 2. sezon onayı verdi. Umarım bölüm sürelerini uzatırlar.

Ahmet Oktay

Angry Birds Toons, 16 Mart 2013'te başlamış, Finlandiya kökenli bir çizgi dizidir. İlk olarak Kanada'da gösterilmeye başlanmıştır. Kısa kısa (en uzun 3 dk) bölümlerden oluşmaktadır. Bazen sadece domuzlar, bazen kuşlar, bazen de ikisi de bulunmaktadır.

1. sezon 52, 2. sezon 26 bölümden oluşmaktadır. Hali hazırda 3. sezonu yayınlanmakta olan diziyi toons.tv internet sitesinden izleyebilirsiniz.

[imdb]http://www.imdb.com/title/tt3012598/[/imdb]

Nemo

Dun oturup izledim. Cok eglenceliydi. Hikaye, cocuklugumuzun Ninja Kaplumbagalari ile zamane kaplumbagalarin ayni evrende bir araya gelip, sonrasinda evrenleri kurtarmak icin Turtle prime yani ilk kaplumbagalara ulasip Shredder'i durdurmasini anlatiyor, Ilk Ninja Kaplumbagalardan haberim yoktu. Simdi oturup hem Ninjalari hem Thundercats'i en bastan izlemeyi dusunuyorum. Cocukluguma geri donus  8)

Özel Alfa Ajanı

Mrtekin

http://m.imdb.com/title/tt0280277/

Açıkçası uzun Zaman'dan beri varmış. Ben maalesef çocuklar için yeni açılan Boomerang adlı kanal sayesinde yeni haberdar oldum.

Beklentimin çok üzerinde çıktı. Mr. Bean'in orijinalini hiç aratmıyor; biraz Pembe Pantere yakın, retro sitilde çizilmiş, renkler parlak, yüz ifadeleri canlı ve müzikleri de çok güzel...

Seslendirmeyi de Rowan Bey'e yaptırmışlar...

Tavsiye.
They drew first blood...