Çizgi Film Serileri Genel

Başlatan V, 20 Temmuz, 2010, 22:49:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Tanitim icin tesekkurler, ben bu seriye mutlaka bi goz atarim. Ince ceneli Batman tasarimini cok begenmesem de guzel bi hikaye ile bu seri aklimizi alabilir diyorum.
#direnGotham ;)

Mister NO

Maskeli Süvari yeni çekilen film ile yeniden gündeme geldi.

1980'lerin başlarında TV'de izlediğimiz çizgi filmini hatırlamak için iyi bir neden.

Veeeee başlangıç müziği

Lone Ranger Filmation - Intro

hanac

HOZ'un yayınladığı yeni seri ile Maskeli Süvari yeni bir yola girdi.

Senaryolar daha doyurucu ve yetişkinlere uygun.

Bu çizgifilmler ise 5-8 yaş grubuna hitap ediyor herhalde.

Mister NO

Tarzan 1980 li yılların başlarında Milliyet Çocuk Dergisi tarafından yayınlarken, TV'de de çizgi film olarak izleme şansına erişmiştik.

Bu çizgi film hakkında daha detaylı bilgi için:

http://en.wikipedia.org/wiki/Tarzan,_Lord_of_the_Jungle

Bu eski dostu özleyenler için  :)

Cartoon Tarzan and the Bird People 1 of 4

Tarzan and the Bird People 2 of 4

Cartoon Tarzan and the Bird people 3 of 4

Cartoon Tarzan and the Bird People 4 of 4

yalcinerol345

Tarzan çizgi filmi Türkiye'de çok tutulmuştu.Bunda seslendirmenin rolü büyüktü. Tarzan'ın  sesi hala kulaklarımda.Neden TRT Çocuk kanalında yayınlanmaz ki?

mandrake66

Nostaljik çizgi filmler haftası galiba!?

;)

Güzel olmuş, teşekkürler...

:)

Nightrain

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Temmuz, 2013, 22:38:20
Tarzan çizgi filmi Türkiye'de çok tutulmuştu.Bunda seslendirmenin rolü büyüktü. Tarzan'ın  sesi hala kulaklarımda.Neden TRT Çocuk kanalında yayınlanmaz ki?

Pepe gibi salak çizgi filmler dururken kim ne yapsın bunları? Geçenlerde yayın akışında Arı Maya yazıyordu. Eskiden çok severdim, bir daha izleyeyim dedim, baktım 3D olanını yayınlıyorlar. :( Adamların elinde uçsuz bucaksız bi arşic var ama kullanmıyorlar. >:(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

DAMPYR

Evet ya neydi o bizim zamanımızdaki çizgi filmler.Hepside konulu dizi gibiydi.Şeker kız Candy'i hatırlıyan varmı ? tam bir aşk romanı gibiydi.Pembe dizi kıvamındaydı. şimdiki çocuklar doğru dürüst konuşamıyan Pepenin peşine takılmışlar gidiyorlar.işte böyle bir nesil yetişiyor... :-\ >:( :o

hennessy

Yeni bir dizi başlamış arkadaşlar ilk bölmü şimdi izleyeceğim

http://www.imdb.com/title/tt2329077/
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

İlk bölmü izledim. Yıllardır alıştığımız batman kostümünden farklı ama güzel bir kostüm ile karşı karşıyayız. Batman'i nihayet dedektif tadında izleyeceğiz. Alfred karşımıza Batman Earth'de ki gibi çıkıyor. Eski bir MI6 ajanı (Yatak sahnesinde Pink Panther'dan alıntı) yada saygı duruşu vardı bakalım hatırlayacakmısınız. Düşmanları Professor Pyg'in, Mr. Toad Batman&Robin sserisinden tanıdığımız ikili. 3D'ye bir türlü gözlerim alışamadı. Detaylar kayboluyor ama karakterler çok iyi oluyor. Gotham karanlık ama sokakta eleman yok ben bu diziyi izlerim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mister NO

Superman bu sefer çizgi film olarak karşımızda.

Director:
Dave Fleischer
Yazarlar
Jerry Siegel , Joe Shuster

Seslendirenler:

Joan Alexander    ...    Lois Lane
Jackson Beck    ...    Perry White
Bud Collyer    ...    Clark Kent / Superman
Jack Mercer    ...    The Mad Scientist
Julian Noa    ...    Narrator

2. Dünya Savaşı yılları....Savaştaki ABD halkına moral verecek bir figür lazım... 1941 tarihli Superman'i izlemek isteyenler için.

First Superman Cartoon 1 of 17.wmv

darkwood

Bu bayağı bir Nostaljik oldu.  :)
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

bu serinin (hatırlayanlar muhakkak olacaktır ) ülkemizde cd olarak bir çok bölümü piyasada bulunabiliyordu..çocuk dergileri ve gazetelerin kampanyalarında dağıtılan çizgi filmlerinde gediklilerindendi..hala bir çok marketin ucuz cd-dvd sepetinde rastlayabilirsiniz..bu kolay ulaşıma rağmen değerlerinin takdir edildiğini söylemek zor..çünkü zamanın animasyon işlerine göre bir hayli kaliteli çizim ve animasyon teknikleri kullanılmıştır..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Mister NO

Örümcek Adam'ın 1967 yılına ait çizgi film serisinin ilk bölümü. Meraklıları için  ;D

Spider-Man (1967) Season 1 Episode 1

Mister NO