Sky Doll

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Mart, 2012, 00:03:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Sky Doll'un ilk 3 cildini iceren 144 sayfalik ingilizce Marvel baskisini okudum biraz önce.
Cizimler inanilmaz, nasil bir hayal gucu var cizerlerde aklim almadi. Ama isin hikaye kismina gelirsek biraz zayif kalmis gibime geliyor. Oldukca ilginc bir ton detay var ama yeterince derine inilmemis, karakterler tam anlatilamamis gibi hissettim. Yine de ilginc ve orjinal bir hikayeydi.

Bildigim kadariyla ulkemizde Hipnoz dergisi icinde yayinladi biraz Sky Doll, en azindan oradan bir göz atmanizi tavsiye ederim.

kalidor

Evet Hipnoz'un ilk sayılarında yayınlanıyordu Sky Doll, fena değildi ama arkası gelmedi ne yazıkki.
Crom! Ölüleri Say...

İlhan Yılmaz

Sky-Doll'un devamı kesinlikle gelecek. Hatta ikinci albüm çevirisi ve balon yazıları hazır. Yalnız şu anda bir yol ayrımına geldik. Dergide tefrika olarak mı, yoksa albüm olarak mı devam edeceği konusunu irdeliyoruz.

emre ozdamarlar

Album olarak patlatin abi, guzel kaliteli bir edisyon gider Sky Doll'a.
Iyi bir tanitimla satar da bu kitap.

hanac

Albüm olarak yayınlayın.

1. sayı ve 2. sayı birarada çıksın mümkünse  :)

rumar80

Ben de albümden yanayım:

1) Ne kadar iyi niyetli de olsa çizgi roman dergileri aylık periyotta basıldıkları için maalesef başarılı olamıyorlar. Bizim çocukluğumuzda haftalık basılırdı. Bu da her hafta maceraya devam ve konudan kopmama demekti.
  2) Bir yayını orjinal şeklinde okumayı tercih ederim

tommikser

İlhan abim sen bunu kitap olarak yayınla.Neden dersen kitap dergi formatına göre ve kalitesine göre daha iyi.Birde benden duymuş ol.Piyasa da YKY hariç fransız basan yok.Bir sen varsın.Bu açıdan çok hoş olur dimi :D

pearl jam

Kitap olarak basılırsa mutlaka alırım.

Tarkan Kurt

Kitap olarak basılsa alırım ama derginin kaldığı yerden değil en başından başlayarak basılmalı.

pizagor

Albüm olmayı hak ediyor... Hipnozda çok sevmiştim bu çizgileri, albüm olmayacaksa ben Marvel etiketlisini alırım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 08 Mart, 2012, 13:57:51
Kitap olarak basılsa alırım ama derginin kaldığı yerden değil en başından başlayarak basılmalı.

katılıyorum.

ama ben en baştan basılmasa bile alırım. frankofon olsun taştan olsun  ;D

altay1944

Kaliteli  bir baskıya hayır demem .Alırım..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HacıGeraltEmmi

Albümünü almayanı döverler, iki cilt birarada hardcover olursa tadından yenmez ;D

omega red

blacksad formatında (büyük boy + hardcover) yayın yakışır.
sanırım 3 cildi çıkmış o yüzden tek tek veya 3 cilt birden baskı daha uygun olur.

emre ozdamarlar

Bence de olacaksa buyuk boy olmali, orjinal formatinda, Marvel de boyutu kucultmus. hem cizimler de detaylar kaybolmus, hem de bazi karelerde yazilar iyice kuculmus okumasi zor olmus.

3 cilt bir arada, buyuk boy, kalin kapak. Okuyucu bunu istiyor sanirim :)