Punisher Max - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 24 Ekim, 2013, 20:59:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Son zamanlarda okuduğum en sağlam hikayeyi barındıran serilerden biri. Ilke Keskin kardeşime bu güzel eser ile bizleri buluşturduğu için teşekkür ederim. 5.cilt okuyorum bir dakika bile soluğunuzu kesmeden sizi aksiyonun içinde tutan harika eser......

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

Beşinci cilt yumruk gibi, taş gibi! Bu seri çok sağlam ilerliyor.

Seri ve karakterden müstakil dahi alınıp okunabilir.

Nemo

Su an yayinlanan en iyi comics bence. Her bir sayisini merakla bekleyip, heyecanla okuyorum. Alfa zamaninda ya da Orumcek Adam serileri icinde okuyup sevemedigim karakter, Max serisi ile bir anda onlere cikti 8)
Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Son cilt gerçekten muhteşemdi. Keşke yayını hızlandırılsa dediğim bir seri.

pearl jam

Şiddet dozajı iyice arttırılmış son cilt "köle tacirleri" gerçekten bir solukta okunan çok iyi bir çizgi roman. Seks köleliği, belki de dünyanın en hafife alınan insanlık dramlarından biri. En azından bu cildi okurken  ben öyle hissettim. Köle tacirlerinin Punisher ın zulmünü hakettiklerine dair en ufak bir şüphe duymadım; "vur kırbacı beline beline" şarkısı eşliğinde destekledim kendisini  ;D yakın zamanda İnjustice deki Superman i de aynı duygular içinde desteklemiştim. Ne demişler? insan içindeki küçük psikopatı hiçbir zaman öldürmemeli  :D

Leandro Fernandez in böyle sert bir hikayede dahi latin amerikalı olduğunu hissettirebilen çizgisinin de ayrıca hastasıyım. Garth Ennis le beraber çizgi roman dünyasının mükemmel ikililerinden biri oluyorlar bence.

Sakızlı Ohannes Paşa

Herkes 5'i okuyadursun ben 3. cildi henuz bitirdim. Onceki ciltte elestirdigim konu burda da var. Punisher tek calismali. Birilerinin talimatiyla ya da birileriyle birlikte is yapinca hikayenin etkisi azaliyor. Bunun disinda cok guzeldi yine. Bu cildi de farkli bir cizer cizmis ve bu sefer daha hos olmus. Vahsiligi, katliamlari daha fazla yasatiyor. Marmara 6'yi cikarana kadar ben de 4'u okurum.

3. cilt: 8/10.

rumar80

Marmara yayıncılığın yayınladığı seriler genel olarak birbirinden başarılı seriler. Ancak benim için Punisher Max'in yeri bambaşka. Örümcek adam içerisinde ilk yayınlandığı andan itibaren belli bir okuyucu kitlesine sahip olan Punisher, gerçek anlamda gücünü bu seride gösteriyor. Elimizde de bu serinin Türkiye'de basılmış son sayısı bulunmakta.
    Bir mafya babasını öldürmek amacı ile pusu kuran Frank kendini bir anda uluslararası kadın ticareti, fuhuş sektörü, polis takibi ve eski ordu mensuplarının karşısında bulur. Frank hedefine ilerlerken kanlı bir iz bırakmaya devam etmekte, ancak bazı kişilerden de yardım almaktadır.
     Garth Ennis benim için Punisher'ı gerçek anlamda yazan ender yazarlardan biri. Hikayelerinin sertliği, derinliği ile bir solukta içine çekilip büyük bir keyifle okuyorsunuz. Bu cildin de diğerlerinden farkı yok. Frank'in birbirinden psikopat düşmanları ve onun birbirinden farklı infaz metotları sizi etkisi altına alıyor.
     Kitap oldukça güzel, ancak bir iki ufak eksiklikten de bahsetmem lazım: Öncelikle tercüme ne kadar başarılı olursa olsun bazı yerlerde dikkati çeken hatalarla da karşılaşıyoruz. Bunlardan biri 25. sayıda defalarca kullanılan "Hiçbir şey yapmamak" deyimi. Bu konularda biraz daha dikkat rica ediyorum.
   Bir de 28 ve 30. sayıların kapakları aynı basılmış. Bu gibi küçük detaylara dikkat edilmesini rica ediyorum.
   Bu tür ufak aksaklıklara rağmen Punisher Max benim kanaatimde çizgi roman sevenlerin MUTLAKA okuması gereken bir seri.

ilke

Umar abi, güzel incelemen için teşekkür ederiz. Açıkçası 28. ve 30. sayıların kapaklarının aynı basıldığını sen yazana kadar fark etmemiştik. ciltleri hazırlarken bundan sonra daha dikkat edilmesi gereken bir nokta daha çıktı bize. teşekkürler.

rumar80

Rica ederim dostum.
  Sevdiğim bir çizgi romanı okurken biraz daha dikkat ediyorum. O kadar.

hennessy

Max son zamanlarda okuduğum en sağlam serilerden beri ve Punisher'ı ilk defa okuyup şimdi hastası oldum.  Aynen ufak tefek hatalar oluyor ama güzel çeviri ile son zamanlarda daredevil ile birlikte okumaktan keyif aldığım serilerden biri......

Not: Tex severler tavsiye ederim......

s.b

Bu deli oğlana henüz başlayamadım. 1. sayı evde okunmayı bekliyor. Belki bu hafta sonu okuyabilirim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Kitabı bu sabah okudum. Daha doğrusu yuttum diyebilirim. O ne öyle be kardeşim. Gırla küfür ve çatışma. Hani kan gövdeyi götürüyor derler ya, işte tam öyle. Hani şöyle bir laf vardır, hayalarını eline veririm diye. İşte bu kitabın sayfaları arasında bunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Aslında o resmi de buraya alacaktım ama sonra vaz geçtim. Sonra kusarsınız musarsınız klavyeyi de mahvedersiniz. Ulan ben bile o kadar küfür etmiyorum arkadaş. Bu yazar beyin kelime dağarcığı biraz farklı demek ki. Fakat macera müthiş arkadaş. Dur durak yok. Hangi tür çizgi romanı beğeniyor olursanız olun Punisher tam size göre.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Nightrain

Garth Ennis in daha çok çizgi romanı basılması.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Sami baba da Punisher oldu işte beklenen son......

lampard

Ben ilk 4 sayıyı okudum, bu 4 sayıyı 3 farklı çizer çizmiş. Belki aralıklı okuduğum için, bana hep aynı kişi çiziyor gibi gelmişti. İleriki ciltlerde yine bunlara ek 3 farklı çizer daha varmış.