Punisher Max - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 24 Ekim, 2013, 20:59:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

pearl jam

Marmara bu sene çok iyi gidiyor nazar değmesin

rumar80

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 11 Mayıs, 2016, 18:22:02
Marmara bu sene çok iyi gidiyor nazar değmesin

Umarım satışlar da iyi olur da biz de doya doya okuruz.

bugraltu

Oo harika haber. Punisher Saga ile birlikte duzenli takip ettigim 2 Turkce seriden biri suan da, harika da gidiyor.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Barracuda ilginç bir karakter. Tutulduğu için minik bir spin off serisi bile var.

Aynen devam; Marmara. Daha fazla Punisher görmek istiyoruz.
They drew first blood...

panthei

Çok iyi haber, bayılıyorum bu seriye sonuçta kemerle general döven bir Fury kolay yetişmiyor.

hanac

Punisher MAX, Cilt 6: Barracuda, Mayıs 2016

16cm x 24cm, 144 Sayfa, Renkli, 29TL
Yazan: Garth Ennis
Çeviri: Egemen Görçek

Frank Castle, bir grup kurumsal pisliğin izini Miami'ye kadar sürüyor. Dynaco Şirketler Grubu, Wall Steet'teki en rezil yırtıcılardan biri. Akla hayale gelmez planlar peşindeler; voliyi hızlıca vurup zengin olmak için birçok kişinin hayatını riske atacaklar. Tabii Punisher yollarına çıkmazsa. Fakat bataklıklarda Castle'ın hiç hesaba katmadığı bir şey var; iki metre boyunda, yüz yetmiş kilo ağırlığında ve ölümcül bir espri anlayışına sahip biri... daha önce Barracuda gibisiyle karşılaşmadınız. Onu asla unutamayacaksınız.

Bu ciltte, Garth Ennis (Preacher) tarafından yazılıp Goran Parlov (Black Widow) tarafından çizilen Punisher MAX serisinin #31-36 arasındaki sayıları bir araya getirilmiştir.

hennessy

6.cildi şimdi bitirdim tek kelime ile ***** seri harika gidiyor tempo düşmüyor. Aksiyon zirvede güzel bir hikaye idi..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

6. Cilt; esasen; Punisher'ın çok da bulaşmadığı şirket yolsuzlukları ekseninde gelişiyor.

Barracuda ilginç bir villain. Aslında; Punisher gibi tam bir profesyonel; ama sadakati paraya. Biraz işleri hafife aldığından dolayı; Castle'ın madara olduğu bölümler ise cidden çok iyi kurgulanmış. Final ise tam bomba.

Çok iyi bir Punisher macerası okumak isteyen; bu cilde de yamulsun; kesinlikle tavsiye.

Punisher serisinin hızlandırılması dileği ile.

Yukardaki daha çok Punisher okumak istiyoruz dileğim kabul mu oldu ne? :)
They drew first blood...

Solomon Kane

Benim favorim 4. cilt. Yani hangi manyak mezarları kazıp, kemikleri çıkarıp, üzerlerine işer? Ölümüne davetiye çıkardı resmen. Ama bütün seri için şunu söylemeliyim. Ben hayatımda bu kadar zevkle bir şey okumadım. Sanki öldürme işini ben yapıyorum. Punisher serisi insanda gerçekten bir tatmin bırakıyor. Demek ki insanlar gerçekten bu kadar kötülükten bıkmış. Bu kadar pislikten kurtulmak istiyor. Punisher kadar baba adam var mı acaba ? Yok hapse atalım yok hücreye tıkalım bla bla bla. Vur vur öldür adamsın Punisher.
Barracuda karakterini beğendim. Onun kısa serisini okumak isterim gerçekten ama hikayeyi sevmedim. Yani ( Dikkat6. cildi  okumayanlar okumasın devamını!!!) Barracuda zevk için alt ettiği adamı denizin ortasına mı götürecek? Bari haklatmayın Punisher' ı da böyle profesyonelliğe yakışmayan hareketler görmeyelim.
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

HacıGeraltEmmi

Bu seri harika gidiyor. Barracuda çok eğlenceli bir karaktermiş yahu :D Kendine ait serisini de basısın marmara.
Goran Parlov'un çizgileri de ayrı bir efsane ayrıyeten.

pearl jam

Serinin altıncı kitabı Barracuda yine bir oturuşta okuyup bitirdiğim bir cilt oldu. Punisher ın hikayedeki kötüleri sonunda mutlaka öldüreceğini bildiğimden, okumaya başladığım zaman mutlaka sonunu getiriyor, adaletin ( Punisher yöntemiyle) sağlanmış olmasından dolayı tatmin olmuş bir şekilde bırakıyorum kitabı. ;)

nicholaihel

Yine beğenerek okudum ama diğer ciltlere göre sanki bir parça sönük geldi. Yahut artık tarza alışmaya başlamanın, sürpriz etkisini azaltması ile ilgili olabilir. Oysa cilt çok sağlam kötü karakterler barındırıyor. Sadece Barracuda değil, şirket sahibi, femme fatale karısı ve aldatan sağ kolu üçlüsü. Belki de bu denli sağlam kötüler yeterince işlenemedi (veya doyamadık) biraz hızlandırılmış geldi. Şirket ekseni sokak suçlarına göre bir parça sıkıcı olsa da bu kötüleri daha fazla görmek isterdim. Belki fasikül sayısı daha fazla olsa karakter derinliği detaylı ve doyurucu olurdu. Böyle düşünürken Barracuda'nın spin off serisi olduğu bilgisini burada öğrenince daha fazla insanın böyle düşündüğünü görüyorum.

Tabi benim değerlendirmem mukayeseli bir değerlendirme. Yoksa bu seri vadettiklerinin müşterisi olana, hep kalburüstü bir seviye hizmet ediyor. Aksiyon, dudak uçuklatan şiddet (***spoiler*** rehinenin başına gelen tecavüzden tut, köpekbalıkları, yılanlara kadar ***spoiler***), intikam.

En çok önerdiğim tükçe serilerden.

s.b

PUNISHER - 2 İRLANDA MUTFAĞI

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN