1001 Roman Saganak var...

Başlatan BAHADIR, 23 Haziran, 2010, 14:56:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Bazi seyler netlesmis ki 1001 Roman piyasaya bomba gibi düsecek yayinlari ilk elden açikladi...

Alıntı YapArkadaslar selam,
Sizlere ciddi bir haber ( bizler için müjde ) vermek istiyorum.Uzun zamandir Bonelli yayinlarinin pesinde oldugumuzu birçogunuz biliyordur.Nihayet bugün tarihi itibariyle Bonelli/Panini ile anlasmayi imzaladik ve asagida listesini göreceginiz çizgi romanlarin Türkiye yayin haklarini aldik.Bunlar;
*Tex Almanak
*Caravan
*Greystorm
*Volto Nascosto
*Brendon
*Kerry Il Trapper
*Martin Mystere & Nathan Never
*Julia Almanak
*Lilith
*Bandidos ( One shot )
*Lejyoner ( One Shot )
Yayinlarimiz Eylül 2010'dan itibaren piyasada olmaya baslayacak.Haberiniz olsun.

Comicsler, Fumettiler, Frankofonlar... (Dogan kardes sagolsun Frankofonlarimiz ayda bir kaç sayfa olsa da bol miktarda var...) Tutmuoyrum ama Manga'lar...

Bu altin çag degilse bile ona yakin bir seydir herhalde...

rumar80

Bu listeden anladığım Julia ve Nathan Never hala Oglak'ta o zaman bir daha bunları okuyamayacağız demek!!!!
   Listeyi görünce mutlu oldum ama bunu düşünmeden de edemedim.
   Hey gidi dampyr hey..... ???

hanac

Evet resmi açiklama gelmis.

Hayirli olsun, bazilarinin haberini gayriresmi olarak almistik.

Volto Nascosto (Gizli Yüz) ve Liilith sürpriz oldu.

Umarim hersey istedikleri gibi gider, biraz fazla yüklenmisler gibi.

aaciltan

Arkadaslar, simdiden para biriktirmeye baslayalim.. Artik ek isler yapmaya baslamaliyiz. Gece taksi mi olur, pazarda tezgah açmak mi olur orasini bilemem ama epeyce ek para bulmamiz lazim... :D

tommikser

sitelerine girip üye oldum hemen.Daha bisey yok ama olsun.1 ler 1000 olurmus.Ama çok iyi bir haber bir tek Nathan Never i anlayamadim.Aylik mi eger öyleyse kalbim dahada hizli atacak ;D

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 23 Haziran, 2010, 15:12:01
Umarim hersey istedikleri gibi gider, biraz fazla yüklenmisler gibi.

Katiliyorum. Umarim hizli girip, hizlica bu isi birakmazlar... Çok iyi oldugunu düsündügüm seriler var, yazik olmasin...

Alıntı yapılan: gunessemerci - 23 Haziran, 2010, 15:58:51
Ama çok iyi bir haber bir tek Nathan Never i anlayamadim.

Herhalde Martin ve Nathan'in birlikte yer aldigi özel sayi(lar) falan olmali...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tamerozcan

Maalesef Nathan Never düzenli seri olarak yok su an yayin programimizda.
Listedeki Martin Mystere & Nathan Never özel sayisidir...

Ayrica müjdemi isterim; bunlar sadece Bonelli ürünleri olan yayinlarimizdir  ;)

BAHADIR

Tamer kusura bakma "Bunlar sadece Bonelli ürünlerimiz" derken define yada batik filan mi buldunuz...Bilmiyorum ama...Bu kadar yayina gözünü kirpmadan telif-baski-çeviri ve bilimum yan maliyetide hesaba katarsak iyi bir sermaye ayirdiginizi varsayiyorum...Tabi bu sizin özeliniz ama daha Bonellilere sevinmeye firsat kalmadan kafamizda baska soru isaretleri olusturmaya basladiniz...Ve tebrikler basardiniz da...

Oldu olacak gönül Frankofonlardan yana ama comics'e de hayir demeyiz hani....

Çok mu maymun istahliyiz?

Tarkan Kurt

Her gün sevindirici bir haber aliyoruz ama bunlara nasil para yetistirecegiz bilmiyorum. Insallah bu çabalarin hepsi kalici olur.

gamlıbaykuş

Bence çizgi roman da altin bir çag yeniden basladi. Bu yayinlari merakla bekliyorum. ve forumdaki arkadaslardan ya da kaan comicden bu yayinlarla ilgili detayli bir bilgi vermelerini rica ediyorum. Tek bildigim yayinlarin çogu 12-14 sayilik mini seriler. Yayin periyotlari nasil olur sayi olarak mi cilt olrak mi yayinlanir vs.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Gene aynı şeyden bahsedeceğim ama madem almanakını aldınız Julia'yı da alın. Biri bizi duysun............

V

Alıntı yapılan: aaciltan - 23 Haziran, 2010, 15:36:56
Arkadaslar, simdiden para biriktirmeye baslayalim.. Artik ek isler yapmaya baslamaliyiz. Gece taksi mi olur, pazarda tezgah açmak mi olur orasini bilemem ama epeyce ek para bulmamiz lazim... :D

Hasan, sagolsun Aralik 2009'da çikan her yeni çizgi roman aylik ortalama bir hesap çikartmisti.(Gerçi listesinde mangalar,bazi kitabevlerinin çikarttigi one shot sayilar,periyodik çikmayan bazi çizgi romanlar dahil bile degildi.)Yillik toplam 3300Tl. gibi bir fiyat çikartmisti.Gerekli Seyler'in,Hoz'un ve 1001 Roman'in yeni sayilarini da eklersek ek iste çalismak dahi yetmeyecek gibi. :) Asagida ki linkte,Yillik Çizgi Roman Masrafi basligi altinda Hasan'in yaptigi hesaplamalari görebilirsiniz..

http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1162.0.html

"İstemem,eksik olsun.."

tamerozcan

Alıntı yapılan: gunessemerci - 23 Haziran, 2010, 15:58:51
sitelerine girip üye oldum hemen.Daha bisey yok ama olsun.1 ler 1000 olurmus.Ama çok iyi bir haber bir tek Nathan Never i anlayamadim.Aylik mi eger öyleyse kalbim dahada hizli atacak ;D

Sitemizde aslinda birseyler var ama :)
Belki dikkatinizi çekmedi...

Sevgili Bahadir,
henüz yitik bir hazine filan bulmadik ama sadece Türkiye'deki çizgi roman severlere güveniyoruz bildigim kadariyla.

Diger sevgili arkadaslar;
Serilerin bir kismi 12-14 sayida bitiyor bildiginiz gibi...Bu serileri en az 3 sayilik ciltler seklinde
ve 2 aylik periyodlarla yayinlamayi düsünüyoruz. Tex Almanak orjinal formatiyla ve aylik düsünülüyor.
Diger seriler için de 2'ser aylik periyodlar konusuldu.Ama zaman ne gösterir bilinmez tabii...
Fiyatlar konusunda da ayni sayfa sayisindaki diger çizgiromanlarla kiyasladiginizda
eminim ki fiyatlar da makul gelecektir sizlere...
Firma sahibi Fuat bey'in istegi her ay "en az" 5-6 çizgi roman yayinlamak...
Simdilik bu kesin bildigim ilk sey :)
Selamlar, saygilar...

tunaorhun

Madem 1001 Roman bu kadar güzel çizgi romanlari yayinlamayi planliyor. Bize de desteklemek düser. Ben kendi hesabima çikan her yayini almaya çalisacagim. Özellikle kisa serileri.

s.b

Her yeni gelen çizgiromana hosgeldin diyorum. Ama her yeni gelenle, bir eski çizgiroman yok olacak gibime geliyor. Artik herkes seçici olacak ve "ne yayinlanirsa satin alan irk" yeryüzünden kalkacak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN