1001 Roman Saganak var...

Başlatan BAHADIR, 23 Haziran, 2010, 14:56:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Bu yayinlar sayesinde umarim dünya klasiklerinin çizgi romanlari yayindan kalkar :)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

1001 Roman'in sitesine göre böyle bir yayini da yayinlayacaklarmis.

ZIG ZAGOR

Bir Zagor Parodisi oldugu disinda bir bilgim yok.

Rahmetli Marcello çizmis, ilginç bir çalismaya benziyor.

tamerozcan

Burada hemen ufak bir düzeltme yapayim...
"Marcello" imzali kisi, Zagor'un en üretken yazarlarindan birisi olan
Marcello Toninelli'dir. Kendisi yukarida kapagi konmus olan ZigZagor'u da yazmis
ve çizmistir. "Çizgi Roman Günleri" etkinliklerimiz kapsaminda da Istanbul'a
getirmeyi düsünüyoruz Insallah...Yani bildigimiz kadariyla rahmetli degil,
yazismalarimiza istinaden konusuyorum :)

ZigZagor'a gelince...Bu yayinda bir çok "ilk" ile karsilasacaksiniz.
Öncelikle ülkemizin en popüler çizgi romanlarindan birinin parodisi anlasildigi üzere.
Ayrica "strip" formatinda yayinlanmasi düsünülüyor.
ZigZagor disinda sanatçinin farkli bir çalismasida bu yayina dahil...

kalidor

1001 roman'in Solomon Kane'i de yayinlacagi forumda önceden duyurulmustu ama bu yogun saganak arasinda ne yazikki yok. Oysa Solomon Kane'in bilinirligi bazi yayinlanacak çrlere göre daha fazla gibi.

Crom! Ölüleri Say...

tamerozcan

Solomon Kane'in telifi Çizgi Düsler logosuyla yayincilik yapan Özer Sahaf'tadir.
Onlar tarafindan önümüzdeki aylarda basilacaktir...

gamlıbaykuş

Saganagin haberleri ve gelismeleri çabuk kesildi. Bizleri tüm gelismelerden haberdar ederseniz seviniriz...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tamerozcan

YENI YAYIN

JULIA DÜZENLI SERISI...

Geçtigimiz hafta yapilan görüsmeler sonucunda güzel kriminologumuz Julia'nin
düzenli serisinin de yayin hakkini almis bulunuyoruz. Bildiginiz üzere bu karakterin
almanaklarinin da yayin hakkini almistik daha önce. Sizlerle birlikte biz de umuyoruz ki
bu sefer uzun ve düzenli bir yayin hayati olur...

hanac

Alıntı yapılan: tamerozcan - 23 Temmuz, 2010, 15:38:15
Geçtigimiz hafta yapilan görüsmeler sonucunda güzel kriminologumuz Julia'nin düzenli serisinin de yayin hakkini almis bulunuyoruz.

Bildiginiz üzere bu karakterin almanaklarinin da yayin hakkini almistik daha önce
.

Tebrikler ve hayirli olsun.

Hemen sorularimiza baslayalim.

Hangi sayidan baslatacaksiniz. TR de kaldigi yerde mi devam edeceksiniz ?

BAHADIR

Aman Tanrim...

Ne yorum yapilabilir ki ! Ne söylenebilir ki ! Hiç bir sey...Sadece sessizlik ve tatli bir huzur...

Julia'nin ve diger serilerin çikacgi günü sabirsizlikla bekliyorum ama en çok sanirim Julia'yi bekleyecegim...Özlemistik kendisini...Ama daha özledigimiz son iki eser daha var biliyorsunuz...Nathan ve Dampyr'de olursa artik Türkiye de çizgiroman'a gerek yok diye düsünüyorum...Ha bir de Batman tabi ki...

Bu bomba haber için tesekkürler Tamer...Bizi hala heyecanlandirmaya devam ediyorsunuz...Ama artik bir seyler görmeye baslayalim yoksa bu kalp buna dayanmayacak... :-\

tamerozcan

Julia serisini ülkemizde kaldigi yerden devam ettirmeyi düsünüyoruz.
Orijinal sirasi ile üçer sayili ciltler seklinde olacaktir büyük ihtimalle...

Dampyr'i bende bekliyorum...

Batman içinde hayal kuruyorum :)

BAHADIR

Tamer biraz erken belki ama kapak konusunu konustunuz mu...? Aralara koyacaginiz kapaklar...Lal klasikler gibi normal kapak mi olacak yoksa hoz Swingler de ki gibi kuse ince kapak mi ? (Maceraperest gibi iskambil kapak deyinde rahatlayalim... ;D)

Aslinda bana sorarsaniz yani bir anket baabinda fikrimi söyleyecek olursam Lal klasikler gibi kalin kapak daha iyi olur gibime geliyor...Iyi bir ciltleme yapilirsa açilmasina imkan yok...Lal'lerden açilma konusunda sikayeti olan var mi bilmiyorum ama ben su ana kadar böyle bir sorunla karsilasmadim...Belki klaskleri alip alip okumadan attigim içindir ama ayrilmasini test etmek için de 180 derece açmaya gerek yok bir kitap 60 dercede pekala çok rahat okunabilir...

Ulan bizim gibi okura ne desek az...Daha düne kadar Julia yayinlansa diyorduk simdi müjdesi geldi, buldukta buduyoruz...La havle... :-X

rumar80

Julia'nın yayınlanması süper bir şey. Umarım bu sefer kalıcı olur.
  Demek ki isteyince oluyor. O zaman hadi Dampyr ve Batman

hanac

tamerozcan

Bildiginiz üzere "Çizgi Roman Okulu" serisine basladik...
Bu serinin ilk iki kitabi olan "Claudio Villa" ve "Bruno Brindisi"
su anda raflarda...

Yarindan itibaren iki yeni yayin daha raflarda olacak...
Iyi okumalar diler, görüs ve elestirileriniz için her türlü
mesajinizi bekleriz :)

info@1001roman.com veya burasi...

V

Bandidos ile Martin Mystere & Nathan Never sanirim.
"İstemem,eksik olsun.."