Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Tatava ne demek?
Nasıl Atilla abi dilediği gibi yazabiliyorsa, isteyen herkes "saygı" sınırları içinde cevap ve yorum yazabilir.
Ayrıca bu konu daha önce de tartışıldı ve belli kararlar alındı.
Onlardan biri de Atilla abinin yazılarında spoiler diye belirterek okuyucuları uyarmasıydı.
Kusura bakmayın ama Hasan ya da diğer adminlerin görevleri arasında yazıları kontrol edip gerektiği yerlere spoiler yazmak değil.
Birbirimiz ile yazışırken saygı sınırlarına ve yazılarımıza dikkat edelim.
Sevgiler.

hennessy

Atilla abi, Tex'in oğlu hiç aşık oldu mu ? Ben hatırlayamadım.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Yeni maceralarda hafızasını kaybedip bir Kızılderili kıza aşık oluyordu.
bir de eski maceralarında zengin bir meksikalinin kızı ile takiliyordu

Mrtekin

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Mart, 2015, 20:15:59
Tatava ne demek?
Nasıl Atilla abi dilediği gibi yazabiliyorsa, isteyen herkes "saygı" sınırları içinde cevap ve yorum yazabilir.
Ayrıca bu konu daha önce de tartışıldı ve belli kararlar alındı.
Onlardan biri de Atilla abinin yazılarında spoiler diye belirterek okuyucuları uyarmasıydı.
Kusura bakmayın ama Hasan ya da diğer adminlerin görevleri arasında yazıları kontrol edip gerektiği yerlere spoiler yazmak değil.
Birbirimiz ile yazışırken saygı sınırlarına ve yazılarımıza dikkat edelim.
Sevgiler.

Kusura bakmayın ama Sefer Karaca'nın ben samimiyetinden ciddi şüphe ediyorum.

En güncel örnek, Sefer Karaca'nın Zagor ve Hellingen ile ilgili yazdıklarıdır. (Kendi İleti no:2.)

Atilla Abi'de usandı, biz de usandık, açıkçası.
They drew first blood...

caretta

Mrtekin dostum bu sevimsiz konuyu tekrar hortlatmayalım. Forum yönetiminin bu konu ile ilgili kararı var.

Bana da buna uymak düşer. Kimseyse polemiğe girmeye ne halim, ne vaktim, ne de niyetim var.

konyakficilari

konuya sonradan dahil olmak gibi olmasın ama; bu derece samimi ve katkı sağlayan bir insana haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
Digiturk'un info kısmında film hakkında verilen kısacık bilgi kadar macera hakkında fikir veriyor Atilla Bey. Ne var bunda?
Şahsen pek çok macerayı "spoiler" olduğunu iddia ettiğiniz tanıtımlara dayanarak öncelikli olarak okuyorum. hiç de zevki kaçmıyor.
bence haris bir şekilde eleştiri ehli olmamak lazım.
saygılar

Mrtekin

Atilla Abim, günaydın,

Ortiz ustanın çizdiği Teks Maxi-2 (katliam saati) nin 178 ve 179. Sayfalarında karşılaştığımız altın arayıcısı olup yazarlığa heveslendiğini söyleyen Jack Jones adlı karakter, aslında, ünlü yazar Jack London'dan esinlenilmiş. Jack london, yazar olmadan önce bir altın arayıcısı imiş, çok zorlu bir hayat yaşamış, kitapları da bu zorlu hayatın belgeleri zaten.

Teks karaktere bir bira ısmarlayarak yazara saygı duruşunda bulunmayı da ihmal etmiyor.

Jack London sevenler, Çizgi Düşlerin çıkardığı, "Ateşi yakmak"ı  da kaçırmasınlar.

Selam ve saygılar.
They drew first blood...

caretta

Teşekkürler Mehmet Bey. İşte Teks maceralarının zenginliği bu. Satır arasına sıkışmış küçük bir ayrıntı bir güzelliği,olayı anımsatıyor.

Altın arayıcısı Jack Jones'un aslında Jack London olabileceğini düşünmemiştim.

Geçtiğimiz aylarda TRT-1'de gördüğüm bir western filminde Teks'de geçen Al Sieber karakterine rastlamıştım.

Mrtekin

Atilla Ağabey, yeniden selam,

Renkli 600. fasikül olan, Boselli tarafından yazılıp Ticci tarafından çizilen, Kuzeyin Şeytanları'nın senaryosu,  bence, direkt, 13.Savaşçı filminden uyarlanmış.

http://tr.m.wikipedia.org/wiki/13._Savaşçı

Film çok güzeldir, benim ara ara seyretttiğim filmlerden biridir, soundtracki de çok güzeldir, eğer fırsat bulabilirsen seyretmeni tavsiye ederim. Aradaki ciddi benzerlikleri sen de göreceksin.

Teks'i bu şekilde de görmek çok ilginçti gerçekten.
They drew first blood...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: caretta - 21 Mart, 2015, 10:04:57
..................

Altın arayıcısı Jack Jones'un aslında Jack London olabileceğini düşünmemiştim.
..........................

altın arayıcılarının trajedisine ve çizgi romanlarda işlenmesine değinen ayrıca jack london'un  eserlerinde "altın arayıcılarının" dramına yaptığı göndermedende bahseden  yazıyı,altınmadalyon e-derginin 5.sayısında dostumuz Ekrem Gür'ün imzasıyla okuyabilirsiniz..ve birde sır vereyim,e-dergimizin yeni sayısında Ekrem Gür yani forumdaki ismiyle hüzünlü flüt'ün teks'in bir macerasınıda içeren güzel bir yazısı olacak  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

NIC

Nisanda Leomacs çizimli yeni bir hikaye başlıyor

NIC

2015 renkli Teks'ten bir sayfa...

NIC

Mayıs sayısının kapağı

NIC

Cassidy'nin kapak çizeri Alessandro Poli'de Tex kadrosuna katıldı.

Mrtekin

Cassidy dedin yaramızı deştin, Behzat....
They drew first blood...