Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeljko

Alıntı yapılan: bayram - 24 Haziran, 2022, 17:56:29
Tex willer 5 "Pinkerton Lady". Bu ne muhteşem senaryo. Mefisto'nun kız kardeşi Lily gençliğinde ne kadar da güzelmiş. Ve de Mae West 'e benziyormus. Yaşlanınca hem kararmış, hem de çirkinlesmis. Tex willer, silah kullanmadaki ustalığını poker masasında da sergiliyor. Tex tutkunu bütün dostların kitaplığında bulunması gereken bir seri.

Hikayenin devamında Abraham Lincoln'ün de dahil olacağını söylesem spoiler olmaz sanırım
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

İlk 9 sayıda çok sıkılmıştım doğrusunu söylemek gerekirse. Ama bu onuncu sayı çok daha akıcı bir hikayeye ve çok daha ilgi çekici bir olay örgüsüne sahip. Bir de bu seride şimdiye kadar okuduğumuz kadarıyla kadın karakterler hep ön planda, bu durum da ayrı bir hoş; umarım böyle devam eder.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Haziran, 2022, 19:36:22
İlk 9 sayıda çok sıkılmıştım doğrusunu söylemek gerekirse. Ama bu onuncu sayı çok daha akıcı bir hikayeye ve çok daha ilgi çekici bir olay örgüsüne sahip. Bir de bu seride şimdiye kadar okuduğumuz kadarıyla kadın karakterler hep ön planda, bu durum da ayrı bir hoş; umarım böyle devam eder.

Daha bu bir sey değil seri devam ederse Dylan Dog'un kanaat önderi olarak göreceğiz Tex abimizi.Yilan gibi akacak ortamlara...

Kinowa59

ABD'de Demokrat parti daha bir sosyal adalet savunucusu göründüğü için, ben uzun yıllar Abraham Lincoln 'u Demokratların başkanı olarak biliyor ve önce kuzeyde, sonrada iç savaş ( 1861_ 1865) sonrası güneyde kölelik sisteminin Demokrat Parti'nin kaldırdığını zannediyordum. Oysaki gerçek olan, Abraham Lincoln, yeni kurulan Cumhuriyetçi Parti'nin başkanı ve kölelik sisteminizde kuzeyde olduğu gibi o yıllardaki bütün ABD de kaldıran Cumhuriyetçi Partiymis. Bu gerçeği de 2000 li yıllarda öğrendim. TEX willer " Pinkerton Lady" de bu olayların hemen öncesi 1858_61 arası anlatılıyor. Devamını merakla bekliyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: Zeljko - 24 Haziran, 2022, 20:34:59
Daha bu bir sey değil seri devam ederse Dylan Dog'un kanaat önderi olarak göreceğiz Tex abimizi.Yilan gibi akacak ortamlara...

Lilith'e kadar kırmadığı fındık, koklamadığı gül kalmayacak diyorsunuz yani sayın Zeljko. Lilith ile birlikte de tövbe mi ediyor herşeye, kırklanıyor mu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

teks55

Teks'in gençlik maceraları (Tex Willer serisi)

45. sayı İtalya'da 20 Temmuz'da yayınlanacak.

Tex Willer Sayı: 45 - Fantom Kalesi

Sayfa: 64
Konu ve Senaryo: Boselli
Çizimler: Brindisi
Kapak: Dotti
Maceranın geçtiği yıl: 1859 Yılı (Tex 21 yaşındadır) (Tex bu sayılarda henüz Ranger değildir- Ranger olduğu döneme, ayrıca Mefisto ve Montales olaylarına giderek yaklaşıyoruz- Bilindiği gibi Tex, 1860'da Ranger birliğine katıldı. Aynı yıl Mefisto ve Montales olayları gerçekleşti.)

TEX, BADLANDS'IN SINIRINDA, SAVAŞÇI KOMANÇİLERLE HAİN RANGERLER ARASINDADIR...

Konu: Milton Faver, Brownsville'deki hain Şerif Shears tarafından asılmak üzeredir... Tex, Pedro ve Jesse Hawks ise ranger birliğinden müttefikler aramak için mahkumlarla beraber kuzeye doğru gider. Ancak bir Komançi (Penateka) çetesi, savaş yolundaki kartları tehlikeli bir şekilde karıştırmak niyetindedir...

Zeljko

Hikaye giderek derinleşiyor sahneye El Morisco ve Padma'da çıkıyor.Şimdilik görünen yedi sayının tamamının mefisto'ya ayrılmış olduğu buda demek oluyor ki Hellingen-Kabus serisinin rekoru artık Mefistoya ait

caretta

Padma ve El Morisco işbirliği ile belki Mefisto cehennemi boylar da, biz de kurtuluruz.

Zeljko

Alıntı yapılan: caretta - 11 Temmuz, 2022, 19:38:48
Padma ve El Morisco işbirliği ile belki Mefisto cehennemi boylar da, biz de kurtuluruz.

Abi bu herif cehenneme kaç kere gitti geri geldi bu sekilde kurtulamayiz hayatta.

Saki

Neden kurtulalim ki, bence devam etsin, boylelerinden zaten kurtulus yok...

Helingen den Helingenin Kaderi sayisinda kurtulduk mu, adami kolay vermerzeler, yine üssüye aldılar...

Mefisto Teksin antipodu, Helingen Zagorun antipodu, ebedi dusmanlari.

Kinowa59

Tex ve Zagor yayınlandığı sürece, Mefisto ve Hellingen belirli aralıklarla geri gelmeli. Hatta diğer düşmanları da zaman zaman görünmelidir. Senaristleri "bu kadar yeter" diye düşünüp, öldürmeye karar verseler bile, ben özellikle Mefisto ve Hellingen' in öldüklerini kabullenemem. Şeytan her ikisine de uzun ömürler versin. Onlar yaşadıkça benimde yaşayacağıma dair duyumlar aldım.

Rossi

Civitelli cok üretken bir çizer.  Bu mefisto sagasini İtalya dan getirtmeli.

Genc Tex severler ( 40) yaş civarı olanlar
İtalyanca öğreten güzel kitaplar var. Okuyacak kadar öğrenebilirsiniz.

teks55

Teks'in gençlik maceraları (Tex Willer serisi)

46. sayı İtalya'da 20 Temmuz'da yayınlanacak.

Tex Willer Sayı: 46 - Kartal'ın Yenilgisi

Sayfa: 64
Konu ve Senaryo: Boselli
Çizimler: Brindisi
Kapak: Dotti
Maceranın geçtiği yıl: 1859 Yılı (Tex 21 yaşındadır) (Tex bu sayılarda henüz Ranger değildir- Ranger olduğu döneme, ayrıca Mefisto ve Montales olaylarına giderek yaklaşıyoruz- Bilindiği gibi Tex, 1860'da Ranger birliğine katıldı. Aynı yıl Mefisto ve Montales olayları gerçekleşti.)

Bu sefer kahramanlarımızın  çok kötü bir sonu olması için tehlikeli bir komplo kuruluyor...
Konu:  Tarih defalarca öğretmiştir ki iyiler her zaman kazanmaz. Peki ya Tex Willer iyilerin tarafındaysa? Bekleyip göreceğiz... ''Bizimkiler Badlands'deki Komançilerle boğuşuyor, Pedro komplocular tarafından yakalanıyor, Juan Cortina korucular ve ABD ordusu tarafından tehdit ediliyor, Milton Faver ise Şerif Shears tarafından yakalanıyor...Geriye bu heyecan verici destanın son bölümünü okumak kalıyor..."

Saki

Teks'in babası ve annesi Avrupa'nın hangi yerinden Amerikaya gelmişler?  :)

Kinowa59

Ben İrlanda olarak biliyorum.