Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rossi

Telif vermiyorlar Bayram bey. Korsan işler.

Kinowa59

Demek telif de vermiyorlar. Arkadaşlar, karşımızda örgütlü bir yankesici şebekesi var. Yasa, hukuk tanımayan bu ahlaktan yoksun şebekecilere, Osmanlı döneminde yaşıyor olsaydık verilecek cezaları, şebeke üyelerinden örnekler vererek anlatmak istiyorum. 1: "Çelik blek İstanbul'da" adıyla çakma bir çiziktirme basıp, bana fahiş fiyatla okutmaya çalışan şebekeci, Osmanlı 18 yüzyılda yaşamış olsaydı, önce kafasına öküz işkembesi geçirildi. O şekilde uyuz bir eşeğe bindirilir ve boynuna sahtekarlık diploması asılarak Kadıköy çarşısının önünde dolaştırılırdi. 2 : Serpieri'nin çizdiği renkli Tex'i korsan olarak basıp el altından pazarlayan yankesici şebekesi üyesinin önce kellesi kör bir usturayla kazınır. Sonra alnının tam ortasına, kızgın damgayla " bu herif emek hırsızıdır" damgası basılır ve topal bir katırın sırtında Kadıköy çarşısının önünde dolaştırılır. 3: Tex'i korsan olarak internet sitesi üzerinden yayınlayan şebeke lideri, önce Cas Cavlak soyulur. Tam Kadıköy çarşısının önünde büyük bir leğene oturtulur. Sonra, Tex'in telif hakkını satın alan yayıncı 5 kiloluk nişadir ve 3 kiloluk acı biber kutusuyla gelir. Leğende 5 kilo nişadirla  3 kilo acı biber karıştırılır. Mağdur yayıncı, büyük bir fırıncı küreğiyle gelir. Bu zehir gibi acı karışımı, korsan yayıncının önce kıçına, sonra da bütün vücuduna sıva eder. Daha sonra da, " yandım Allah" diye nara atan şebeke lideri, benim tarafımdan, mağdurların alkışları  eşliğinde kör bir ayı' nın sırtına bindirilerek Kadıköy çarşısının önünde, boynunda hırsızlık yaftasiyla, 55 tur attırılır.

Saki

Izin verirseniz eğer Sırbıstan ve Hırvatistanda bu korsanlık meselesi nasıl halledilmiştir anlatayım. Burdada birçok sitede taranmış çizgiromanlar var, ancak burada siteler ve yayımcılar arasında şöyle bir anlalaşma var, yayımcı tarafından yeni bir çizgiroman çıktığında, ancak tam 5 yıl sonra o çizgi roman taranabilir ve siteye konulabilir ve son sayfasında şöyle bir metin yazılır: bu çizgiromanı okuduktan sonra, bunu bilgisayarından sil ve baiden satın al....

Animvader

Geçenlerde bir ikinci el satış uygulamasında adını vermeyeceğim bir forumun ismini taşıyan, 1200 sayfalık, içeriği korsan balonlama ve tarama çizgiromanlardan ibaret bir cildin satıldığını gördüm, fiyatı da 3000 Tl.  :o

Kinowa59

Kişisel görüş ve düşüncelerim olarak söylüyorum. Okuduğu yazılı edebiyat, veya çizgi romanlara biraz olsun saygısı olan hiçbir kitap sever,  kitaplığında korsan kitap bulundurmaz. Değil satın almak, bedava  olsa bile elini sürmez. Çünkü elleri kirlenir.

Kauss

Nadir'de gezerken karşıma çıktı; Teks altın seri 1-168 takımı 10.500'e satıyorlar. Elinde olan arkadaşlar iyi baksın bence :)

sd

Altın tex  set kütüphanemde mevcut ilgilenen olursa benimle irtibata geçebilir.

Kinowa59

Sayın sd. Tex'i, sıradan bir çizgi roman gibi hazat mezat satışa çıkarmanız hiç hoş olmadı. Siz, bu tavrınızla bir efsaneyi basitleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda Tex'in tarihsel değerini de küçümsemis oluyorsunuz. Sizi kınıyorum. Sizi protesto ediyorum. Bu tavrımı göstermek için de, Jim catless ve Dampyr serisini almaktan vazgeçiyorum. Not: Bari satış fiyatını, Tex'in şanına, şöhretine yakışacak yükseklikte tutunuz. Alacak olan dostlar, mücevher aldıklarını bilsinler. Selâm ve saygılarımla.

sd

Bayram bey keşke düşüncelerinizi özelden yazsaydınız.
Kanser ameliyatı oldum.66 yaşındayım amacım şahsi kolleksiyonuma yeni  güvenli bir ev bulmak . Kitaplara ulaşmak isteyip ulaşamayan sitemiz üyeleri için fiyatlarını çok uygun koymak arzusundayım bu nedenle sizden ayrıca özür dilerim. Amacım sizinle polemik yaratmak değil.
Saygılar

pizagor

Okudum, çok üzüldüm. Bayram Bey'in de benzer bir durumu vardı. Umuyorum şifa bulursunuz.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Merhaba sayın sd. Ben kişilik olarak bu tür takılmalara gülüp geçtiğim için, muhataplarımin, üzülecegini düşünemiyorum. Lütfen, bu iletimimi samimi bir özür yazısı kabul ediniz. Forum üyesi dostları kırmak gibi düşüncem olamaz. Bakınız _ aramızda kalsın _ benim bu taktiğim aynı zamanda bir pazarlama stratejisi dir. Özelden attığınız iletileri ve telefon numaranizı , tekrar görmek için her yeri tıkladığım hâlde bulamadım. ( Bir türlü çözemedim elektronik aygıtları)Sizinle aynı kuşak mensubu olduğum gibi, aynı dertten de muzdaripim. Ama ben bu lânet hastalıkları bile ciddiye almıyorum. Bu dünyayı yeterince gördüm, gitmeyi bilmeyen, hiç gelmemeli bu dünyaya. Yani değerli sd dost, söylemek istediğim, bu tür takılmalara gülüp geçiniz lütfen. Hem, yukarıda belirttiğim gib. Bu bir pazarlama taktiğidir ve kesinlikle sonuç verir. Hastalığa gelirsek. İnanınız ki, hiç önemli değil. Sizden ricam. Tedavinin tanrısı olan doktorların haricinde, hiç bir kimseyi dinlemeyin. Yalnızca doktorlara inanın ve güvenin. Tıp çok gelişti.  Doktorlar, kolay kolay insan ölümüne müsaade etmiyorlar. Sevgiyle selamlıyorum sizi.

sd

Bayram bey iyi günler.
Yanlış algım yüzünden özür dilerim. Bu ara biraz hassaslaşmışım. Telefonum 5324807737  sizinle dertleşir  uzun günler boyunca güzel teks  sohbetleri yapmayı dilerim saygılar.

gunes21

Tex ne güzel dostluklara da vesile oluyor
Tex i seviniz sevdiriniz.

Şifalar diliyorum  Bayram Bey ,  Sn Sd

Kinowa59

İşte bu değerli dostlar. Sayın sd. Engin hoşgörünüz beni mutlu etti. Çok teşekkür ediyorum. TLF numaranızı hemen kaydediyorum. Sayın güneş21 dostumuzun iyi dileklerini, yaşamımda ilke edinmeye çalışıyorum. Selamlarımla.

Rossi

Alıntı yapılan: sd - 28 Aralık, 2022, 11:50:15
Bayram bey keşke düşüncelerinizi özelden yazsaydınız.
Kanser ameliyatı oldum.66 yaşındayım amacım şahsi kolleksiyonuma yeni  güvenli bir ev bulmak . Kitaplara ulaşmak isteyip ulaşamayan sitemiz üyeleri için fiyatlarını çok uygun koymak arzusundayım bu nedenle sizden ayrıca özür dilerim. Amacım sizinle polemik yaratmak değil.
Saygılar
Cok gecmis olsun. Acil şifalar dilerim.