Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

cok cok gecmis olsun, sifalar diliyorum

Nemo

Alıntı yapılan: sd - 28 Aralık, 2022, 13:34:46
Bayram bey iyi günler.
Yanlış algım yüzünden özür dilerim. Bu ara biraz hassaslaşmışım. Telefonum 5324807737  sizinle dertleşir  uzun günler boyunca güzel teks  sohbetleri yapmayı dilerim saygılar.

Hem size hem Bayram beye acil sifalar dilerim.  Ve tum hastalara.
Özel Alfa Ajanı

Kauss

Çok geçmiş olsun (tüm hasta olanlar için ), moral bozmak filan yok. Mücadeleye devam daha okunacak çok Teks var :)

Kinowa59

Merhaba sayın Kauss. Moral desteğiniz çok güzel. Teşekkür ediyorum. Elbette okuyacağımiz bir sürü Tex var. Sonra Ken Parker'lar var. Hele de Ken Parker'in 64 yaşında olduğu _ yıl 1908 Montana _ diye başlayan Ken Parker,  okunmadan ve koleksiyona dahil etmeden gitmek, Ken Parker' a da haksızlık olmaz mı. Sonra, Zagor, Mr No vs . Bir sürü çizgi roman daha var sırada. 2100 ( iki bin yüz ) yılını kesinlikle görürüm. Ondan sonrası Allah kerim.

Rossi

Cizgi Düşler Klasik Tex 59 ü çıkardı. 285 ve 286. Sayılar.

sultanhisar

Mylostan haber varmı  ??? Hiç reklam falan yok...

Rossi

Şubatta çıkacak Tex.

gargaris

Alıntı yapılan: Rossi - 05 Ocak, 2023, 18:05:20
Cizgi Düşler Klasik Tex 59 ü çıkardı. 285 ve 286. Sayılar.

Klasik seriye Çizgi Düşler'in devam etme durumu olabilir mi?

Rossi

Kinowa59

Aylık Tex No 696 da M. Boselli' nin senaryosu ve M. Dotti'nin nefis çizgileriyle yaşam bulan " Maestro'nun gölgesi" isimli macera, 699 sayıda, " Newyork üzerinde tehdit" üst başlığıyla son bulmuştur. Baştan sona aksiyon, kumpas ve uyuşturucu çete savaşlarının hakim olduğu dört ciltlik bu maceranın, bir şekilde ülkemizle de ilgili olan bölümünden söz etmek istiyorum. Yıl 1976, Yaz ayları. 1974 yılında başbakan olarak Kıbrıs'a çıkarma yaptıran Bülent Ecevit, iki yıl sonra artık muhalefet saflarında dır. ABD'den davet alır ve 1976 yazında Newyork' a gider, Astoria oteline yerleşir. Otelde basın toplantısı düzenleyen Bülent Ecevit'e bir Rum militan suikast girişiminde bulunur. Ecevit'in koruma memuru ABD'li polis, sahneden militanın üzerine atlayarak etkisiz hale getirir. Bu olay günlerde basında yazılmıştı. 46 yıl gibi uzun bir aradan sonra bu olayı Tex'in Maestro'nun gölgesi macerasında anımsama nedenim, maceranın baştan sona Newyork Astor oteli ve çevresinde geçmesidir.  Gene bu macerada çok sık görünen ve Tex ile dostluk kuran Astor oteli sahibi, John jacop Astor, gerçek yaşamda İngiltere gezisinden dönerken 14 Nisan 1912 yılında Titanic faciasında eşiyle birlikte hayatını kaybetmiştir. Değerli dostlar. Telefonu ve ses kayıt cihazını İlk kez gören Kit karson'un yaşadığı şaşkınlığı böylesine güzel ifade eden, Edison'unda anıldığı bu başyapıtı bütün Tex tutkunlarına öneriyorum. Andrew lindel in- bence- trajik ve beklenmedik sonu Tex evreninde bir döneminde bittiğini göstermektedir. Keşke bu şekilde bitmeseydi diyorum.

gevheri

Tex Willer serisini Lal yayınlayacak deniyordu ama Lal kitaptan bir açıklama göremedik. Haber yanlış çıktı herhalde.

YzbVolkan

Cikmadi aslinda. Gelecek ay cikacakmis. Bu auy cikan Lal ler aralik sayisiymis. O yuzden.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Üstteki renkli ve imzasız olan kesinlikle Galep. Altaki renksiz ve Galep imzalı olan ise kesinlikle Galep değil.

Kinowa59

Arkadaşlar, alttaki renksiz olanın çizer imzasını yeni gördüm. C. Villa imiş. Kit karson'un sol ayağının altında.