Hangi Marvel Essential Dizisini İstiyorsunuz?

Başlatan pizagor, 11 Kasım, 2010, 09:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Engin'e katiliyorum demekle yetinecegim.

Keske hakli olmasa

rumar80

Bu gün Gon'a ugradim ve essential Thor 4 ve essential defenders 5 aldim, magazada baska essentiallar da var alin dostlar. Ayrica gerekli sey ve 13gezegen.com'dan da essentiallari alabilirsiniz.
  Reklam gibi oluyor ama madem bu kadar isteyen var bir yerden baslayin dostlar.

s.b

Su ana kadar ankete katilan 60 kisinin oyuna göre ilk 5 söyle siralaniyor:

1- Spiderman -31 oy

2- Thor - 25 oy

3- Fantastic Four - 16 oy

4- Captain America ve Hulk-15 er oy

5- Avengers - 14 oy

Evet simdilik ilk 5 böyle. Bakalim yeni oylamaya katilanlarla bu siralama degisecek mi?

Ben Demir Adam'in oyunun çok düsük olmasina sasirdim dogrusu. Sadece 8 oyu var.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Ben hala benden baska dört kisinin daha Defenders'a oy verdigine sasmis durumdayim.  ;D

gamlıbaykuş

Sami ve Umar Abilerim, gönül isterdi ki tüm essentialler yayinlansin. Sadece 5 oy hakkindan ötürü bu sonuçlar kaçinilmaz olabiliyor. Yoksa Defender ve Iron Man ve digerlerini ben de en az sizler kadar isterim. Zaten nickimi degistirip Essential sever falan mi yapsam? :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

siyahderikoltuk

Abi , o defenders oylarini verenlerden biride benim.. Diger oylarimdan birini de Avengers'a harcamistim ama Silver Surfer, Hulk, Dr. Strange ve Namor Mahserin dört Atlisi gib, her zaman ilk tercihim olur. Bu arada 90larin basinda Ali Recan'in yayinladigi MARVEL'in içinde Defenders'in birkaç macerasi verilmismiydi, benmi yanlis hatirliyorum?

gamlıbaykuş

Ya bir de Doctor Strange var di degil mi? Bazi kahramanlarin maceralarinda yan karakter misali birkaç macerasini okumustum ve hep merak ettigim (özellikle de geçmisi) egzantirik bir tiptir. Ne diyelim essential yayin haklari Gerekli Seylerde imis, biz pasi attik golü atmasi Gerekli' de...

rumar80

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 18 Kasım, 2010, 23:15:13
Bu arada 90larin basinda Ali Recan'in yayinladigi MARVEL'in içinde Defenders'in birkaç macerasi verilmismiydi, benmi yanlis hatirliyorum?
Yari dogru hatirliyorsun. Defenders'in 3 ya da 4 macerasi (98?-101) Silver Surfer içinde yayinlanmisti. MARVEL'in içinde Avengers ve 2 sayi X-men yayinlandi

hanac

Michel Bey Facebook'da Essential dizisinin kapaklarinin Melike Acar tarafindan çizilecegini açikladi.

Hayirli olsun.

pizagor

Sinirili anket olanaklariyla ilgili bir açiklamaya ihtiyaç duydum :

'Essential serileri ilgili çekmiyor' seçenegini isaretleyen 8 kisinin aslinda 3,1% degil, 12,7... Yani oy kullanan 63 kisiye göre Essential serilerini Türkçe okumak isteyenler % 87,3, istemeyenler ise % 12,7...

Alıntı yapılan: hanac - 20 Kasım, 2010, 19:40:03
Michel Bey Facebook'da Essential dizisinin kapaklarinin Melike Acar tarafindan çizilecegini açikladi.

Red Sonja referansindan hareketle Melike Acar'in orijinal essential kapaklarindan çok daha güzel isler çikaracagina eminim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Orjinal essential kapaklari ayni zamanda o sayida bulunan dergilerden birinin de orjinal kapagidir çogunlukla

michel

Sevgili Arkadaslar,,
Essetial serilerinde orijinal kapaklar zaten içeride mevcut ve kitabin kapagina koyacak öyle güzel kapaklar mevcut degil.Melike'ye çizdirmekteki amacimiz son günlerde popülerlesen ve gün geçtikçe çizgileri olaganüstü bir görüntü kazanan sanatçimiza çizdirmek hem bizim hem de okurlarimiz için bir gurur kaynagi olacak.Ayrica ticari açidan baktiginizda kapaklarin satiislara da etkisi oldugu bir gerçektir ki Melike'nin çizimleri bu gerçegi bence dogrulayacak. Bunun yaninda bu kapaklar Marvelin onayindan geçecegi için Melike'nin kariyerine de faydasi olacagina inaniyoruz.
Simdi mini bir anket de benden.
su an için yayinladigimiz Ess.Wolverine formatindan memnunuz fakat size de soralim
A) 160 sayfa 16 TL aylik
B)240 sayfa 23 TL 2 ayda bir
C)Orijinal kalinlikta ort 500 sayfa 30-35 tl arsi 3 ayda bir.
Bol çr.li günler.(Bol diyoruz bu seferde nasil para harciyacagiz diye düsünüyoruz)
Misel

gamlıbaykuş

Michel Bey inanin bu soru benim de aklimda vardi. Iyi mi olur kötü mü bilmiyorum ama ben orjinal o kütük gibi ciltlerden yanayim. Bu ciltler ben de tam arsivlik, ansiklopedik bir kaynak havasi olusturuyor, benim düsüncem bu. Bir de yayin tarihleri ile ilgili artik bir haber alsak malumunuz X-Men ve Gümüs Kayakçi'yi bir süredir bekliyoruz zaten...

s.b

Ess. Wolverine basladiginiz sekliyle devam etsin, degisiklik iyi olmaz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Michel bey;

Samimiyetiniz ve ilginiz için tesekkürler...Arkadaslar nasil düsünür bilmiyorum ama baslamis bir yayinin edisyonunda degisiklik yapmak rafta güzel durmaz kanaatindeyim...Biliyorsunuz Arkavahçe Wolvi Essential'e orj. sayiyi 2' ye bölüp basladi,sonra 6 ya bölüp yayinladi...Siz simdi tekrar kalinlastirirsaniz,bölük pörçük bir yayin olacak ki...Gönül aslinda sirt numarasini bile 7. sayidan baslamanizi isterdi ama bunada sükür diyoruz...Nasil baslandiysa öyle yayinlanmasi taraftariyim...

Ama X-Men de mesela 7 sayidan baslayabilirsiniz...Hatta 160 sf olursa daha iyi olur amma Silver Surfer söyle 528 sayfalik (boydan da fazla kirpilmazsa) dev gibi bir sey olursa gerçekten güzel olur...Hatta güzel ötesi...Ama içerigide çok kuru tutmayin...Editoryal yazi ve resimler bana degil kime sorarsaniz sorun bu tip ciltlerde olmazsa olmazlar...

Tesekkürler...