1001 Roman soruyor

Başlatan tommikser, 05 Ocak, 2011, 10:33:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Alıntı yapılan: sefik - 06 Temmuz, 2011, 19:32:32
sevdigi kahramanla ilgili 2 satir yazi okumak ister ama sevdigi kahramanla ilgili olmayan 20 sayfa yazi okumak istemeyebilir!

Çeviri yetersizliğine rağmen Bandidos'un içerisindeki magazin ve dökümanter bazlı yazıları ile bence vasat bir western olan Bandidos albümünü alınabilir kılıyordu.Yani kahramanla ilgili veye değil,konsept olarak sadece çizgi romandan oluşmayan,spesial,almanak gibi farklı edisyonların ruhunu korumak açısından kırpılmadan,orjinal haliyle yayınlanması
taraftarıyım.Yemeğin içerisinden et seçip yiyen birisi,yemeğin tamamı hakkında nasıl yorum yapabilir ki?Sadece et yemek istiyorsa,bu yemek zaten ona göre değildir,gitsin et yesin o...
"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

1001 romanın İlk çıkardığı almanak çoğunluk tarafından beğenilmişti. Fuat bey başka forumlarda da buna benzer bir bir soruyu okuyuculara sormuş ve oralardaki çoğunlukta aynı şekilde yayın yönünde cevaplar vermişti diye hatırlıyorum. Ama asıl önemlisi ilk yayının yeteri kadar satıp satmadığı olsa gerek. Bu durumdada en doğrusunu Fuat beyden öğrenebiliriz herhalde. Benim tercihimde orjinal olması yönündeydi.

rumar80

Arkadaşlar,
    Bi noktanın altını çizmek istiyorum: Almanakların içindeki yazılar belli bir konuyu almakta ve o konu ile ilgili "güncel" bilgiler vermektedir. Ancak biz her yayını olduğu gibi almanakları da OLDUKÇA geriden takip ettiğimiz için burada okunan bilgiler de güncelliğini yitirmektedir. Bu nedenle 2009, 2010 ve 2011 almanaklarının yazılarının da çizgi romanla birlikte basılması gerektiğini ama 90'lı yılların almanaklarında bu yazıların çok da gerekli olmadığını düşünüyorum.
   Sevgiler

sefik

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 06 Temmuz, 2011, 21:23:44
Alıntı yapılan: sefik - 06 Temmuz, 2011, 19:32:32
sevdigi kahramanla ilgili 2 satir yazi okumak ister ama sevdigi kahramanla ilgili olmayan 20 sayfa yazi okumak istemeyebilir!

Çeviri yetersizliğine rağmen Bandidos'un içerisindeki magazin ve dökümanter bazlı yazıları ile bence vasat bir western olan Bandidos albümünü alınabilir kılıyordu.Yani kahramanla ilgili veye değil,konsept olarak sadece çizgi romandan oluşmayan,spesial,almanak gibi farklı edisyonların ruhunu korumak açısından kırpılmadan,orjinal haliyle yayınlanması
taraftarıyım.Yemeğin içerisinden et seçip yiyen birisi,yemeğin tamamı hakkında nasıl yorum yapabilir ki?Sadece et yemek istiyorsa,bu yemek zaten ona göre değildir,gitsin et yesin o...
sevdigin cizgiromanin yaninda 30 sayfa sevdigin kahramanla ilgili olmayan yazi varsa bu biraz turluye donuyor,ama 2-3 sayfa sevdigin kahramanla ilgili yazi guzel bir biftegin yaninda ona lezzet veren garnitur oluyor.
bu da bir tercih meselesi,herkes turlu sevmek zorunda degil!

1001roman

Günaydın,
gelin Julia Almanak için yapmaya çalıştığımı Tex için yapalım.Western sineması veya Tex ile ilgili yazılarınız varsa kendi almanağımızı kendimiz yapabiliriz.
Ne dersiniz  ::)
Fuat AKTÜRE

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 07 Temmuz, 2011, 08:18:36
Günaydın,
gelin Julia Almanak için yapmaya çalıştığımı Tex için yapalım.Western sineması veya Tex ile ilgili yazılarınız varsa kendi almanağımızı kendimiz yapabiliriz.
Ne dersiniz  ::)
Fuat AKTÜRE

Fuat bey çok güzel olur bence Julia yada Tex'e de yakışır hatta Tex'e eski bir okurunun nasıl tanıştığını neden hala Tex aldığınıda ekleseniz mükemmel olur :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Bence bu yazıyı aramızda en iyi yazacak Sami abimdir.   

Aramızdaki en kıdemli Teksci o, bence süper olur.

Bu arada Sami abiiim yazdıklarına bayılıyorum bilesin ;)