BOŞ İŞLER

Başlatan 1001roman, 15 Eylül, 2011, 00:39:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1001roman

Sevgili arkadaşlar,
Bu forumda birçok kez " dik " mesajlar yazdım veya cevaplar verdim.Kendime göre sürekli insanların "çizgi roman sevdalarını" tetikleyecek ve onları bilgilendirecek ve belki de ilgilerinin sürekli olmasını sağlayacak şeyler...
Yayın hayatına başlayalı bir yıl oldu ve " bildiğiniz gibi " ilginç ve ilginç olduğu kadar anlamsız bir rekor kırarak bir yılda 30 ( otuz ) kitap yayınladım.Tüm çizgi roman severler ile muhabbetler yaptım ve " sürekli " doğruları,sıkıntıları ve bana göre olması gerekenleri paylaştım.
Bugün,iki ayrı olaya cevap vermek zorunda kaldım ve sizinle bunları paylaşmak istedim...
İlk olay Altan'ın dükkanında oldu ve bana şu anlatıldı ve soruldu ;
-Geçen gün İlyas'ın dükkanında otururken birileri ( ? )  1001 roman Julia ve Brendon'u bırakıyormuş...demiş...Bir diğeri de,ateş olmayan yerden duman çıkmaz demiş...
Onlara verdiğim cevabı sizinle de paylaşayım,
-Evet doğrudur...hayır yanlıştır...Benim ağzımdan böyle bir şey duyan varsa konuşsun kardeşim...
Devam edelim...
Sevgili Güneş Semerci kardeşim yanımda çalışan Mert'i arıyor ve ;
-Sizin geçen sene sizin getirdiğiniz Ferri'yi bu yıl başkaları getiriyormuş haberin var mı ? diye soruyor...
Sevgili arkadaşlar,sizinle "en azından" bir konuda anlaşalım.
Ben forum üyelerinize geçen yıl rüyalarında görseler inanamayacakları bir sabah kahvaltısı organize etmedim mi ?
Sadece kendime yakın insanların misafirlerle yiyeceği bir akşam yemeğine sevgili  " sadece kendisi vardı " Güneş Semerci'yi davet etmedim mi?
Peki şimdi ne oldu da yanımda çalışan bir arkadaşımız aranıp " araştırmacı gazetecilik " rollerine soyunuldu ?
Bin kere yazdım,forumuzda yazan insanların tamamı alsa yine de bu iş kurtarmıyor...
Saçmalamayı ve kerameti kendinden menkul hareket etmeyi bırakın beyler..Gerçekler sizin görmek istediğiniz gibi değil !
Varsa merak edeniniz bana sorun,Altan'a sorun...
Zaten asla ticari olmayan bir konuda inatla devam ediyoruz hiç olmazsa saçmasalak ve bir o kadar da anlamsız meraklarınızla bizi sinirlendirmeyin !
İstanbul Ticaret Odası'nda çalışan bir arkadaş böyle bir organizasyon planlamış,Ferri'yi getirir ya da getiremez değil mi ! ( hoş gelse ne olacak ) bunu Mert'e sormanın ne mantığı olabilir...
Aslında çok daha " dik " yazmak geliyor içimden ama aranızda gerçekten adamlar var onlara saygısızlık etmeyeyim...
Bir son söz de sevgili Güneş kardeşime;
-Sakın beni arama yanlışlığına düşme kardeşim...üzülürsün !
Fuat AKTÜRE

pearl jam

Bu mesaj benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu.. bu ne sinir bu ne kibir Fuat bey gerçekten  anlamadım..ya siz anlatamadınız ya da ben anlamadım. güneş semerci Mert beyi arayıp ferriyi başka biri getiriyormuş diye sorduğu için mi yani bütün bu siniriniz? Sorsa ne olur sormasa ne olur? Sakın beni arama yanlışlığına düşme!! şeklinde tehditkar mesajlara ne gerek var gerçekten anlamadım.  Bu tür mesajlar benim çok sinirimi bozuyor, galiba ben çok safım şurada kaç kişilik bir topluluğuz herkesin birbiriyle iyi geçinebileceğini birbirini sevebileceğini düşünüyodum ama dediğim gibi çok safım herhalde.. Güneşe sinirlendiyseniz özel mesaj atarsınız, ben sizin sinirinizi çekmek zorunda değilim. forumda 1001 roman brendon la julayı bırakıyormuş diye bir şey de yazılmamış ee ne ki şimdi bu??

Daha da dik yazardım ya neyse demişsiniz bir de.. çok lütufkar davranmışsınız sağolun...

Tarkan Kurt

Allah Allah ne oldu şimdi anlıyamadım. Hayır Fuat Bey kime sitem ediyor? Kime dik çıkıyor? Anlayan beri gelsin. Eğer kızdığı kişi Güneşse özel mesaj atabilir ya da telefon açabilir. İddia ettiği konular son dönemde forumumuzda konuşulmadı. Hatta son bir kaç aydır forumumuzda 1001 Roman için sadece övgü dolu sözler sarfedildi.
Güneş Semerci'nin Mert'i arayıp (Bu arada Mert'in kim olduğunu da bilmiyorum) bir şeyler sormasının neden bu kadar sinir bozucu bir durum olduğunu da anlamak mümkün değil..........

tommikser

Gecenin bu saatinde sahur için kalkıp bunları okuyunca acaip şaşırdım vede üzüldüm.Mert'i aramışlığım hiç yoktur.Bütün sitede burada yazayım.Bir kere aradım onda da aradığınız numara kullanılmıyor demişti.O zaman Fuat beyi aramıştım sizde Ordu'da fındık topluyor demiş gene sohbet etmiştik.

Mert ile ben facebook sohbetten sürekli olarak konuşuruz.Denk geldiğimde ona merhaba derim oda son çıkan kitapları okudun mu der.Bende bak bu sayfalarda yazım imla vb hatalar olmuş ama sıkma canını lal de bile olur önemli değil benzeri yazılar yazarım.Buda Mert ile benim özel yazışmam madem bir suçlama var alın okuyun bakalım.

Güneş Semerci
Meeeeeeeeeeeeeeert

04 EylülMert Savaşkan
eyyyyy

04 EylülGüneş Semerci
fındık güzeli hoş geldin

04 EylülMert Savaşkan
hosbulduk

04 EylülGüneş Semerci
nasıl bakalım
tat,l yaradı mı?

04 EylülMert Savaşkan
tatıl yapamadım kı
bahceyle ugrastım gıttıgım gunden berı
şimdi sıze cizgi roman da lazımdır  oylemı

04 EylülGüneş Semerci
valla millet bekliyo
benim acelem yok
greystormda
döktürmüşün ama

04 EylülMert Savaşkan
ne beklıyo millet

04 EylülGüneş Semerci
yeni sayıları

04 EylülMert Savaşkan
ne gıbı dokturmusun ?

04 EylülGüneş Semerci
kimse çıkarmadı
gerekli şeyler
işi bıraktı gibi 6-7 aydır 4
tık yok
valla
bu sefer hata bulamadım
aradım ama
iyidi baya

04 EylülMert Savaşkan
cıkartacakla onlar da ama yapacak adam arıyorlar
bulurlarsa hemen cıkartacaklarmıs

Güneş Semerci
ne çıkacak
bilgin var mı

04 EylülMert Savaşkan
bılmıyorum neler cıkacak

04 EylülGüneş Semerci
sizde peki durum ne?

04 EylülMert Savaşkan
valla dun geldım julia martın lılıth bunlar %65 olarak hazır yarın ne yapacağımızı konusacağız fuat abıyle

04 EylülGüneş Semerci
hayırlısı olsun o zaman şimdiden

Güneş Semerci
mert

SalıMert Savaşkan
güneş

SalıGüneş Semerci
bu west 'i
fuara
yetiştirecek misiniz?

SalıMert Savaşkan
west
benden daha çok bilgi sahibisin 1001 Roman ailesinden
Güneş Semerci
valla fuat abi yazmıştı sitede
yani
aranızdaki
israilli gibiyim
var mı planda bu

SalıMert Savaşkan
bilmiyorum yok galiba belkide çıkartırız 1001 ROMAN ailesine belli olmaz
Güneş Semerci
:d
eee
bu aya ne hazır olum
piyasada
hiç yayın yok
bu ay var mı birşey

SalıMert Savaşkan
3-5 bişeyler var
müjdelenen çr lerde
link var ona bir bak

SalıMert Savaşkan
gönder bakalım bi link

SalıGüneş Semerci
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1633.msg27929.html#msg27929
bu linkte var
west
bunu çıkarakmışınız
renkli

Güneş Semerci
1001roman'ın 12-20 Kasım 2011 Tüyap Kitap fuarına kadar yayınlamayı planladığı çizgi romanlar;
1.W.E.S.T ( 2 macera bir arada )
2.SPAGHETTI BROTHERS ( 1.CİLT )
3.JERRY SPRING ( 1.CİLT )
4.MOHICAN
5.LILITH ( 1.CİLT )
6.KERRY (2 CİLT TAKIM )
7.LEJYONER
*1.sıradakini kimler biliyor
Ufak bir ipucu:Weird Enforcement Special Team

*Listede zaten yayınlıyor olduklarımız alınmamıştır.

SalıGüneş Semerci
fuat abi yazmış
bunları çıkarakmışınız fuarda

SalıMert Savaşkan
bize helal olsun

Güneş Semerci
sana helal olsun
2 ay tatil yaptın
uykusuz geceler

SalıMert Savaşkan
1 ay

SalıGüneş Semerci
seni bekliyor

SalıMert Savaşkan
neden ?

bu kadar yayını yetiştirmek için
sende

SalıMert Savaşkan
hah

SalıGüneş Semerci
nasıl yetişecek
bitirdin mi yoksa uyuz

SalıMert Savaşkan
raaaddd ol aslan kesinleşsin bi ayar çekerim ben onlara
Güneş Semerci
ok
matbaadan gelen varm ışu anda

SalıMert Savaşkan
yok
yukarıda yazmıs olduklarının 4 tanesi hazır şuanda
1 ay tatil yaptık ama çalışıyoruz

SalıGüneş Semerci
bu ay mı önümüzdeki ay mı çıkacak

SalıMert Savaşkan
çıktığı zaman ben sana haber veirim  en fazla 1 hafta içinde

Güneş Semerci
ok sağol
beğendin mi
yni çıkacakları
nasıl

SalıMert Savaşkan
ne nasıl ?

SalıGüneş Semerci
lilth falan beğendin mi
mohikanı falan
okumuşundur elbette

SalıMert Savaşkan
iyi güzel ikiside ben beğendim
kapaklar yine bildiğin gibi
mükemmel 

SalıGüneş Semerci
hadi beee
sende
siyah siyah
içimiz kararacak

Mert Savaşkan
ne alakası var ya içimizi kararttınız falan
bence çok yanlış bir yaklaşım siyah herzaman çok yakışıyor kapak tasarımı yaparken

SalıGüneş Semerci
galatasaray renklerini kullansaydınız ya pembe mor turkuaz falan

SalıMert Savaşkan
işin kolayına kaçmak falan değil bu arada

Güneş Semerci
yok yok
bende çok beğeniyorum
çok şık gerçekten
millet diyor ya
ondan

SalıMert Savaşkan
millet desin kitap kapaklarımız güzel arkadaş

SalıMert Savaşkan

SalıGüneş Semerci
güzel güzel valla
ben çok şık

Mert Savaşkan
fuar'a gelin

17 saat önceGüneş Semerci
neden hayırdır
gelmeyi istiyom ama bakalım

17 saat önceMert Savaşkan
gelin işte sıkılırım ben şimdi tek başıma

17 saat önceGüneş Semerci
:d

hakkatten
geçen yıl 3 kişiydiniz
bu yıl ne olacak
yandın sen

17 saat önceMert Savaşkan
beni kesseler acımaz bea
geçen yıl 3 kişiydik de ne oldu gene bana patladı
Güneş Semerci
görecez bakalım acıyacak mı acımayacak mı
evet oda var

Bu konuşmalar Mert ile aramda sürekli olurdu.İki arkadaş gibi burada beni suçladığınız ne var bir bakın bakalım.Geçen ayın tel konuşma dökümünü de alına buraya koyarım.Bakalım Mert'i hiç aramışmıyım aramamışmıyım görürüz.Ben kendimden bu kadar eminim.Ama bu tehditkar yazıdan dolayı çok üzüldüm.Artık ne olur sizde hiç aramayın.Fuara iki elim kanda olsa cumadan atlayıp pazar günü dönecek bile olsam gelecektim.Bu saatten sonra hayatta gelmem.Sadece Kadıköyden veya fuardan benim için abilerim alır,o kadar.

Bu arada istenirse siteden yakın arkadaşlarım Face ime girerek Mert ile olan sohbetlerime bakabilir.Hiç gizlim saklım yok.Ama bu sürekli yanlış anlaşılmadan çok sıkıldım artık.Nedir bu durum anlayamadım.Herkeste bir alınganlık bir alınganlık.Duyanda sanayi casusluğu var sanacak.Altı üstü çr!topu topu 2 bin kişi ya varız ya yokuz.Neyse gece gece acaip canım sıkıldı.Herkese selametler...

tommikser

Telefeon detaylarım...Temmuz ayı

tommikser

Ağustos ayı telefon detayı...

tommikser

Ağustos ayı telefon detayı...

Sadece Ağustos ayında 30 ağustos günü saat 09:20'de 1 dk konuşmuşuz.Onuda hoşgeldin nasılsın demek için aradığımı çok iyi hatırlıyorum.Öyle ferri falan lafıda geçmedi.

Ben adam gibi adamlık yaptım.İsteyen telefon detaylarıma baksın.Asıl adam gibi adamlık yaptığı iyiliği insanın yüzüne çarpmamaktan geçer.Yok altın madalyon'u kahvaltıya aldım yok şu yok bu.Geldiğimize geleceğimize pişman etmeyim bizi.

Ben gerçekten haklı olduğumu ve haksızlık yapıldığını iyi biliyorum.Bu site ne zaman sizin hakkınızda atıp tutmuş.Ne zaman kötü birşey yazılmış çizilmiş.Girin bakın bütün yazılanlara.Eğer İlyas beyin dükkanında böyle bir konuşma olduysa gidin ilyas beye sorun kimmiş kim ne demiş.Bizim site sakinlerinin üzerine çamur bulaştırmayın.Bizim alnımız pür ve pak.

Bu son yazım size karşılık bir daha vermeyeceğim.Bundan sonra teliminden sizin ve mert'in telini engelleyeceğim.Böylece daha fazla konuşmak zorunda kalmayız.Mert'e de söyleyin faceden onu sildim.Yaptıklarını iyi düşünsün.

Bende daha da ağır yazardım ama babamla aynı yaştasınız.Sadece yaşınıza hürmetten yazmıyorum.Bundan sonra selamet sizinle olsun.

hanac

Alıntı yapılan: 1001roman - 15 Eylül, 2011, 00:39:10
Ben forum üyelerinize geçen yıl rüyalarında görseler inanamayacakları bir sabah kahvaltısı organize etmedim mi ?

Bu hoş bir cümle olmamış Fuat Bey.

Biz otele geldik ve misafirlerinizle sohbet edip fotoğraf çektirdik.

Kahvaltı olmadı.

Levent Çakır geldi, güzel anılar oldu.

Bu cümlenize gerçekten çok üzüldüm.

pearl jam

Hoş olmayan daha çok cümle var o mesajda :

"Saçmalamayı ve kerameti kendinden menkul hareket etmeyi bırakın beyler.."

"..saçmasalak ve bir o kadar da anlamsız meraklarınızla bizi sinirlendirmeyin !"

Şu üsluba bakar mısınız? Dikkat ederseniz tüm foruma hitaben yazılmış bir yazı bu. Bunu yazan da forumda açık ara en çok takdir edilen adam. Türkiye'de bir insana gereğinden fazla değer verirsen olacağı budur işte! Hemen tepenize çıkıverirler! Kibir en sevdiğimiz günahtır. Maalesef biz çizgi roman okuyucuları olarak tüm iyi niyetimize rağmen bir türlü "müşteri" olarak değer görmüyoruz. Başka hiç bir sektörde de böyle bir şey yoktur herhalde. Adama hem malını alarak hem de reklamını yaparak maddi, sürekli takdir ederek de manevi bir tatmin sağlıyoruz. Karşılığında da yukarıdaki cümlelerde saklı bir imaja sahip oluyoruz, adam bizi marabası falan zannetmeye başlıyor. İşte asıl saçmalık burada.

Gandalf

Ortada bir yanlış anlaşılma veyahutta yanlış aksettirilme olduğu aşikar. Bence bu duruma değerli site yöneticilerimizin bir elatması ve varsa ortada olan bir yanlış anlaşılma veyahutta  kırgınlığın enkısa sürede giderilmesi gerekmektedir.
Bence Fuat beyle Görüşüp durumun iç yüzünün tam anlamıyla ne olduğu dinlenmesi ve gerekirse Güneş Beylede yüzleştirilip arada çıkan bu kırgınlığın giderilmesi mutlaka sağlanmalıdır.
Bu tür yaralayıcı konuşmalar , inanın kimseye fayda vermez.
Oluşan bu durumdan dolayı çok üzüldüğümü belirtir, dostluklarımızın daim olmasını ve nice uzun yıllara aks ettirilmesini temenni ederim.

boca1907

gunessemerci'nin cevap belgesel tadında olmuş yalnız...çok başarılı...

Topiğin ismiyle ilk mesaj çok uyumlu...

Mister NO

Neydi bu şimdi canına yandığım?Koca koca insanlar nelere kızıyor neleri dert ediyor?
Bir avuç çizgi roman severiz şunun şurasında.Nedir bu öfke ve kızgınlık?

Yaklaşık 2 aydır bu foruma üyeyim.Forumdan kimseyi şahsen tanımam.Sadece Kadıköy'deki çizgi roman satıcılarını tanırım ki onlar da beni ismen tanımazlar.

Tamamen tarafsız bir gözle fikrimi belirtmek istiyorum.

Söz konusu dedikodu İlyas'ın dükkanında olduysa bu konu kendisine sorulabilir.Kim neye dayanarak bu yorumları yapmış?
Dedikodu,söylenti topluluk olan yerlerde olağan şeylerdir.Kimisi doğrudur kimisi ise yalan.Yalan,iftira,asılsız söylenti sahibini bağlar.Bütün bir toplumu ya da forum üyelerini rencide edecek bir yaklaşım kabul edilemez.Fuat Bey'in kızgınlığının nedeni bu söylentilerin yayılıp Julia ve Brendon tamamlanmaz devam etmeyelim düşüncesi ile satışların etkilenmesi olabilir.Ancak ben kendi adıma buradan yazıyorum.Aldığım hiç bir çizgi romanı tamamlanacağı garantisi ile almıyorum.Bu işin zorluklarının farkındayım.Sevdiğim serileri çıktığı sürece alacağım.Hiç bir yayınevi (Lal ve Oğlak dahil) bir seriyi bitireceğim garantisi veremez bu koşullarda.

Fuat Bey'e tavsiye verme şansım olsa ilk ağızdan iletişim kurabildiği bu siteden bizlere seslenip bu söylentilerin doğru olmadığını uygun bir üslupla yazması olurdu.Yine seslendi ve yazdı ama kırıcı,rencide edici bir şekilde.

2.Konuyu ise hiç anlamadım.Bir arkadaş Fuat Bey'in yanında çalışan birine bir soru sormuş.(Kendisi sormadığını söylüyor ayrıca)Diyelim ki sordu ne çıkar bundan?Ferri'yi 1 yıl önce getirmiş kişilerin konu hakkında daha fazla bilgisi olduğunu düşünüp sormanın ne gibi bir mahsuru var anlayamadım.Ferri patentli bir mal mıdır?İsteyen gerekli bağlantıyı yapar çağırır O da istiyorsa gelir.Yine bu siteden birisi ilgi alanı gereği Ferri'nin gelip gelmeyeceğini öğrenmek istese ve bunu forumdan müjde şeklinde yayınlasa ne olur?

Bazı yayınların çıkacağı yine yayınevi sahipleri ile görüşülerek buradan ilan edilmiyor mu?Yayınlar müjdelenirken araştırmacı gazetecilik gibi sıfatlar yazılmıyor da konu Ferri olunca bu yorumlar neden.

Yine bu forumdan gözlediğim 1001 Roman bir çok üye tarafından yayınları,kalitesi,iş disiplini ile en çok takdir edilen yayınevi.

Dostlarınızı okurlarınızı kırmayın Fuat Bey.2 Günlük ölümlü dünyada birbirimizi kırıp üzmeye değmez.Bence yazığınız nedenlerle hiç değmez.

Biraz daha sakin ve anlayışlı olalım konuşarak çözülemeyecek hiç bir sorun yoktur.

Bütün üyelere saygılarımla

BAHADIR

Arkadaşlar burada taraf tutmak, o doğru demiş, bu yanlış yapmış, olayından ziyade yanlış anlaşılmaları toparlamak ve yapıcı olmak adına mesaj atılmalı yoksa ortada hiç bir şey yok...Velhasıl olduğunu farzedelim birileri çıkmış 1001 Roman bir takım yayınları bırakıyor demiş...Desin...Ne var bunda...Telifleri 1001 romanda olduğu müddetçe hiç bir sakınca yok...

Bu yılda başka birileri Ferri'yi getirecekmiş...Getirsinler...Her şeyin yeri ayrı...1001 Roman'ın gerçekleştirdiği o güzel günü tadamasamda Türk Çizgiromancılığı için bir ilki gerçekleştirmiştir...2. yi 3. yü de başkaları getirsin...Yada getirmesin,dedikodu çıkartsın...Bunun neresi problem...

Fuat bey'in bir sinirle yazılmış mesajına Sevgili Güneş kendi ismi geçtiği için  kırılarak ve haklı olarak tepki vermiş...

Ama dedik ya; "zaten kaç kişiyiz..." Ülkemin bir ucundan öbür ucuna şu platformda üç beş satır, bizim gibiler için dünyanın en keyifli hobisi olan çizgiromanı konuşuyoruz...Bunun dışına çıkmak hiç kimseye bir şey kazandırmaz...

Zamanında Resimliromanda da bu tip durumlar yaşandı... Kırgınlıklar, küslükler, hakaretler, vs, vs kime ne faydası oldu...Hiç... Yok bu işin duayeni oymuş...Yok bu şunu demiş, şu bunu demiş... Herkes kendi  çizgiromanını okuyor ve alıyor...Zevkini de paylaşıyor...Gerisi boş...

Sevgiyle kalın...

siyahderikoltuk

Tuhaf.... Forum son 2 haftadır hiç olmadığı kadar gergin...
Daha önceleri Demirbaş ve Hoz'un sahiplerinin minimum eleştiriye dahi küsüp, forumdan uzaklaştıklarına tanık olmuştum.. Ama bu sefer... Fuat Bey'in sahibi olduğu 1001 Roman zannediyorumki, ürünlerine en çok olumlu eleştiri alan, topiclerine en çok katılım olan hatta adına anketler açılan yayınevidir.. Bir anlık sinirle yazdığı mesaj hiç hoş durmadı..
Konunun muhatabı olan İlyas'ın dükkanındaki birileri ve Güneş'le özel mesaj aracılığıyla konuşsaydınız keşke.. Bence bu mesaj forumdakilerin size bakış açısını değiştirecektir.. İnşallah yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar...

hanac

Forum yönetimi olarak çıkan tartışmalardan bizde rahatsızız.

Son haftalarda üstüste geldi.

Fuat Bey'in mesajına gelirsek;

Açıkçası geceyarısından sonra attığı mesajın içeriğini yadırgadım.

Fuat Bey'in üslubuna uygun olmayan bir dil kullanılmış.

Bakalım belki düşüncelerinde bir değişiklik olmuştur.