BOŞ İŞLER

Başlatan 1001roman, 15 Eylül, 2011, 00:39:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Fuat Aktüre'nin mesajını tekrar tekrar okuyurum ama gerçekten anlamıyorum, anlayamıyorum. Bu kızgınlık niye, bu hakaretler kime? Neden? 

Anlaşılan Gerçek orada bir yerde, onu da sadece Fuat Aktüre görebiliyor. Bende "saçmasalak ve anlamsız"  meraklarımın peşine düştüğümden, adam olmaya da pek niyetim olmadığından göremiyorum bu gerçeği.

Doğa Demiray
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Benim anlamadığım ve üzülerek gördüğüm şey biz gün içinde stresli bir ortamda çalışan insanlarız çoğumuz akşam eve gelince çizgi romanların içine dalıp tüm sıkıntı dertlerden uzaklaşıp kafamızı dinlemeye çalışıyoruz kendimize sormalıyız Türkiye de kaç kişiyiz ki bu kadar bir birimizi kırmaya üzmeye yada soğutmaya çalışalım bir birimize destek olmalıyız ki bu hobimiz devam etsin

Saygılarımla,
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Fuat ya da Gunes beyleri tanimam ama Fuat beyin olayi biraz abarttigini dusunuyorum.

Ayrica kimsenin su kadar kitap cikarttim, sunu yaptim bunu yaptim tarzi cok havaya girmesi de tasvip edilecek bir davranis degildir.

bence bu konuyu hanac silsin ve forumdan kalksin bir an once. Hennesy nin dedigi gibi SIKINTI dertlerden uzalkasmak icin bir hobiden ote bir sey degil cizgi roman ya da forum.

NIC

Yapım itibariyle Forumda genelde tartışmalardan uzak durma yanlısıyım,ki iki-üç haftadır acaip gergin burası,ama alanen Güneşe haksızlık yapılınca dayanamadım artık.Bu nedir abicim ya,bu tarz tartışmalarda elimize ne geçiyor,birisi çıkıyor sen şirke düştün diyor ortlığı ayağa kaldırıyor,gidiyor resimliromanda altin madalyonu kesiyor,ötekisi kanıt olmadan güneşe yükleniyor.Hasan abi sana özeldende mesaj attım,bu tarz durumlara kim olursa olsun izin vermeyin.Bana kızan arkadaşlar da olursa özel mesaj atsın,istediğini orada söylesin ama buraya taşımasın lütfen.son olarak sevgili  Güneş çok  güzel cevap vermişsin,istediğinde beni arayabilirsin SEVİNİRSİN  >:(

tommikser

Behzat'ım beniiiiiim çok sağol kardeşim.Bugün destek veren herkes çok sağolsun.Neyin ne olduğunu görüyor herkes.
Diyecek birşey yok daha fazla.

Ben seni arar soracaklarımı sorar öğrenirim. Merak etme,çok sağol biraderim.

drfuhrer

Aslında birebir tanımasam da sıcak bir kardeşim güneş. Emin olun öyle.

Fuat beye gelince bu sinir, saldırı tamamen bir birikimdir kanımca. Yoksa anlatılan sebepler yeterli değil.
Sadece önceden biriken ve patlak veren bir hınç gibi görünüyor.

Neyse güneş sen canını sıkma, biz seni seviyoruz, cevap verme tarzın da 10 numara...

FerdiFon

Aslında Bu Konuyu  Buraya Açmak  (  Boş İşler  ) 

1001 Roman  Zagor Kadrosunu  Ülkemize Getirince  Lal Kitap Evi'ni  Bonbardımana  Tutmuştular  Mail İle  Yıllardır  Zagor Yayınlıyorsunuz  Adamların Zagor İle Alakaları Olmadığı Halde  Tüm Kadroyu  Getirdiler Diye  Ayıplamıştı  Bir Sürü Çizgi Roman'a Gönül Vermiş Kişiler  Fakat  Lal Kitap Evi'nden  Çıt Çıkmadı  Adamlar Bu Eleştirilere  Bir Yorum Bile Yazamadılar  Vatandaşın Dedikleri Doğruydu Çünkü , 1001 Roman  Kadrosuda  Hep Övgü Almayacak Ya Eleştirilerede  Açık Olması  Gerek Biraz Yayıncı Kuruluşların ,
                                                                                                Geniş Olun Biraz  Fuat Efendi  ...

rumar80

Alıntı yapılan: Gambit - 15 Eylül, 2011, 14:25:57
Fuat ya da Gunes beyleri tanimam ama Fuat beyin olayi biraz abarttigini dusunuyorum.

Ayrica kimsenin su kadar kitap cikarttim, sunu yaptim bunu yaptim tarzi cok havaya girmesi de tasvip edilecek bir davranis degildir.

bence bu konuyu hanac silsin ve forumdan kalksin bir an once. Hennesy nin dedigi gibi SIKINTI dertlerden uzalkasmak icin bir hobiden ote bir sey degil cizgi roman ya da forum.

Gambit hoşgeldin.

Nerelerdeydin ?

rumar80

Sevgili arkadaşlar,
   Snırım bu ay elimize doğru dürüst çizgi romanın geçmemesi forumda bir gerginliğe yol açmış. Havaları sıcak olması da tuz biber olunca maalesef bazı gerginlikler yaşanıyor. Burada bir çizgi roman sever ve forumun bir üyesi olarak son konu ile ilgili fikirlerimi paylaşmak istiyorum:
  Geçen yılki kitap fuarından beri hem Güneş'i hem de Fuat Bey'i tanıma şansına kavuştum. Fuar boyunca Güneş 1001 roman grubuna yardımcı olmak için didindi durdu.
  Güneş gerçekten deli dolu, aklına geleni hemen yapan, bu nedenle bazen tozu dumana katan biridir. Bu nedenle de hem benden hem de Hasan'dan bazen uyarılar da almıştır. Ancak bu güne kadar HİÇBİR ZAMAN kötü niyetini görmedim.
  Fuat Bey ise bu kadar sancılı bir ortamda çizgi roman sektörüne girmiş ve gerçekten forum tarafından da takdir edilen bir yayınevini kurmayı başarmıştır. Kendi doğrularında hareket eden ama hatasını da kabul edebilen olgunlukta biridir.
  Son olaya gelince:
   Öncelikle Hasan'ın da belirttiği gibi Ferri ile buluşma gerçekten Fuat Bey'in katkıları ile çok güzel olmuştur. Ancak Fuat Bey de düşününce hatırlayacaktır kahvaltı diye planlanan organizasyon konukların fuara yetişmek istemeleri üzerine lobide fotoğraf çekinme ve biraz muhabbetle tamamlanmıştır.
   Başka bir mekânda (İlyas'ın dükkânında) olan ya da olmayan bir konuşma öncelikle ASLA tüm foruma mal edilemez. Böyle bir noktaya gelmesi için forumda bir üyemizin: "Bugün .... ile konuştum 1001 roman JUkia'yı bırakıyormuş" veya bir benzeri yazıyı yazması gerekmektedir. İki-üç kişinin arasındaki muhabbet asla bizi bağlamadığı gibi böyle bir "dedikodu" da gerçek olmadığı sürece okuyucunun uzaklaşmasına neden olmaz. Ayrıca böyle bir "dedikodu"ya verilebilecek en iyi cevap dergilerin çıkarılmasıdır ki Fuat Bey en kısa zamanda çıkacağını burada deklare etmişti. Bu nedenle yapılan/yapılmayan bir muhabbete dayanarak bu kadar kırıcı olmak bence sevgili Fuat Bey'e yakışmamıştır.
   İkinci konuya gelince; birçoğumuz yakın gördüğümüz dostlarla (kendimden örnek vermek gerekirse İlyas, Altan, Mişel ve Marmaradan Emre) yayınlar hakkında sık sık konuşmaktayız. Büyük ihtimalle İstanbul dışında yaşadığı için Güneş te sık sık telefonla bu konularda konuşmaktadır. Daha geçen gün Maceraperest ile ilgili haberi o vermiştir.
   Ferri'nin tekrar getirileceğini bilmiyordum. Bu ilginç bir sürpriz oldu. Bu konuda soru sormak ve bilgi almaya çalışmak ta doğaldır. Bunda da kızacak birşey maalesef göremiyorum. Hani Güneş "Villa'yı getiriyordunuz? Lal getiriyor ne oldu???" gibi birşey sorsa belki biraz alınganlık kabul edilebilir, ancak siz sadece Ferri'yi değil (ki o da bir olaydır) Verni, Berardi vs birçok yazar ve çizeri getirdiniz. Ferri'nin tekrar gelmesi bu başarınızı ASLA sıfırlayamaz. Hatta sizin açtığınız kapı sayesinde olduğu için bir övgüyü daha alırsınız.
   Bu arada Güneş böyle bir konuşma yapmadığını söylüyor. Bu konuda bir karışıklık olduğu ortadadır. Bu kadar zamandır telefonda sık sık konuştuğunuz Güneş ile de bu konuyu konuşabilirdiniz kanaatindeyim.
   Fuat Bey'in hem yayıncı hem dernek başkanı olarak yoğun bir çalışma temposu olduğuna inanıyorum. Bu tempoda ters bir anında, bir kızgınlık anında böyle bir yazı yazdığına inanmak istiyorum. Umarım en kısa zamanda gerçek Fuat Bey'i burada görürüz.
    Yazımın biraz uzun olduğunun farkındayım. Sabrınız için teşekkür ederim. Son olarak tüm üyelerimizden birkaç ricada bulunacağım:
   1) Lütfen aldığımız duyumları paylaşırken açık ve net olarak isim verelim. Böylece ileride bir sorun çıkması halinde açık açık konuşabiliriz.
   2) Yazımızı yazmadan önce iyice bir düşünelim. Yazımız nerelere gidiyor. Ne anlam taşıyor. Birileri kırılacak mı düşünelim. Koca koca adamız ama olanlar ortada
   3) Ortak zevkleri paylaşmak, tat almak varken kırıcı olmayalım.
   4) Bol bol çizgi roman okuyalım. Hangi tür olursa olsun okuyalım
   Sevgiler

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Eylül, 2011, 16:17:42

Gambit hoşgeldin.

Nerelerdeydin ?

Selamlar rumar80 ve herkese

6 aydir Hollanda daydim, yeni bir proje icin yogun bir sekilde calisiyorduk. Elimdeki islerde kolaylandi, daha fazla katilacagim onumuzdeki aylarda foruma, ve belki Ferri li ya da Ferri'siz toplantilara da gelmeye calisacagim.

gorusmek dilegiyle, bol cizgiromanli tartismasiz gunler herkese :) 

alpi

meraklısı Reşad Ekrem Koçu ve otuz yılını veripte tamamlayamadığı eseri İstanbul Ansiklopedisi'ni bilir..1944'te fasikülleri yayınlamaya başlayan üstad 34.fasikülde yayını bırakmak zorunda kalmıştır..Temmuz 1958'de tüccar Mehmet Ali Akbay'ın ortaklığında çalışmayı tekrar baştan almışsa da 1975'te vefatına kadar ancak 11.cildi yarılayabilmiştir..istanbullu hemşerilerinin ilgisizliğinden yakınsa da üstad hiç bir zaman  'kırıcı'olmamıştır..günümüz internet ortamında okur ve yayıncı kolayca bir araya gelebiliyor..kişisel fikrimdir katılmasanız da saygı duyarım;okurdan 'çıktı mı,çıkacak mı,niye gecikti'gibi sorular yoğun olarak geldikçe yayınevi sahibinde 'bana muhtaçlar'fikri yerleşiyor..yoksa okumanın bir tutku ,'olmazsa olmaz'ının da merak saiki olduğunu yayınevi sahibi hepimizden iyi biliyor..ancak ilgi fazlalığı, olmayacak bir şeyden beyefendiye'saçmasalak ve bir o kadar anlamsız merak'kelimelerini yazdırabiliyor..meraklısına Reşad Ekrem'in yayıncılık hayatını incelemelerini öneriyorum..güneşsemerci'nin kızgınlık ve üzüntüsünü paylaşıyorum...

hanac

Evet, herkes görüşünü açıkladı.

Aşağı yukarı aynı sonuçlara ulaştık.

Şimdi söz sırası (tabii kullanmak isterse) Fuat Bey'de.

essegesse

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Eylül, 2011, 13:39:54
Benim anlamadığım ve üzülerek gördüğüm şey biz gün içinde stresli bir ortamda çalışan insanlarız çoğumuz akşam eve gelince çizgi romanların içine dalıp tüm sıkıntı dertlerden uzaklaşıp kafamızı dinlemeye çalışıyoruz kendimize sormalıyız Türkiye de kaç kişiyiz ki bu kadar bir birimizi kırmaya üzmeye yada soğutmaya çalışalım bir birimize destek olmalıyız ki bu hobimiz devam etsin

Saygılarımla,

Konuya en güzel cevap budur.

Uzatmadan konuyu kapatalım. Savunma ve saldırı huzursuzluk yaratır.

Haklı olan haksızım demez,haksız olan zaten hep haklıyım der.

Saygılarımla.
Altan.

yunusmeyra

Fuat Bey, bu sinirle giderse "balataları" yakar..o demiş, bu demiş değil sen neye sinirleniyorsun derler adama..bir de forum mekanı her türlü "saçmalamanın" ve "merakın" ,birbirini kırmamak kaydıyla "özgürce" paylaşıldığı yerdir arkadaş..öyle, bir iki lafta geçerken forum sakinlerine "dokundurayım" olmaz..derdin varsa her türlü sert eleştirini ,adabıyla ister herkese ister "nokta" atışıyla istediğin kişiye yaparsın..cevabı varsa verilir..Güneş Bey ise kendini hiç sinir etmesin,anladığımız kadarıyla gerekli cevapları vermiş..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR