1001 Roman yayınevinde sorun mu var?

Başlatan DAMPYR, 04 Nisan, 2012, 18:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Arkadaşlar 1001 Roman yayınevi ile ilgili kulağıma hoş olmuyan söylentiler geldi.Bunun öyle olmadığını teyit etmek üzere yayınevini aradığımda Telefonların Karşı arama reddine alındığını gördüm.1001 roman yayınevinin yayınları herhalde yarım kalacak.bununla ilgili bilgisi olan varmı?...... :-\ :'( >:(

s.b

Lütfen söylenti möylenti gibi şeylerle bir yayınevi hakkında olumsuz başlıklar açmayalım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 04 Nisan, 2012, 20:14:01
Lütfen söylenti möylenti gibi şeylerle bir yayınevi hakkında olumsuz başlıklar açmayalım.

Sami babanın dediği gibi bu tür konuların açılmasını istemiyoruz....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Başlık soru cümlesi olarak değiştirilmiştir.

Konuyla ilgili bilgisi olan paylaşsın lütfen.Sadece duyumlarınız varsa peşinen paylaşmadan,gelişmeleri bekleyin..
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Fuat beyin yeni telifler aldığını biliyorum sanırım bu yayıncılığı bırakmadığı anlamına gelir.

altay1944

Ayrıca elinde parası ödenmiş telifler varken ...Bekleyelim elbet bir açıklama gelir.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

haysat

Bencede beklemek.

Bizlere çizgi roman adına bir çok güzellikler yaşatan Fuat Bey'in mutlaka bir düşündüğü vardır.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Gambit

internet iletisiminin bu kadar guclu oldugu bir devirde, bir yayinevi yetklilisi cikip da bir aciklama yapmiyorsa, her turlu baslik acilabilir her turlu yorum yapilabilmelidir bence

yayinevi yetkilileri de kendilerini tanrilarin bulundugu gokyuzu katmanindan az asagi indirip biz zavalli okuyuculara bir aciklama zahmetinde katilsinlar cok zor olmazsa bu tur basliklardan rahatsiz olacaklarsa

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 04 Nisan, 2012, 22:20:12
internet iletisiminin bu kadar guclu oldugu bir devirde, bir yayinevi yetklilisi cikip da bir aciklama yapmiyorsa, her turlu baslik acilabilir her turlu yorum yapilabilmelidir bence

yayinevi yetkilileri de kendilerini tanrilarin bulundugu gokyuzu katmanindan az asagi indirip biz zavalli okuyuculara bir aciklama zahmetinde katilsinlar cok zor olmazsa bu tur basliklardan rahatsiz olacaklarsa

Gambitim olsun bize düşmez böyle başlık açmaya bekliyeceğiz göreceğiz.Bu zamanda ayakta durmak zor Fuat bey'de bize en güzel şekilde kitaplarını sunmak ister.

Peyami

Alıntı YapLütfen söylenti möylenti gibi şeylerle bir yayınevi hakkında olumsuz başlıklar açmayalım.

Alıntı YapGambitim olsun bize düşmez böyle başlık açmaya bekliyeceğiz göreceğiz

Alıntı YapSami babanın dediği gibi bu tür konuların açılmasını istemiyoruz....

Allah Allah...ne alakası var...
Ne demek bize düşmez..? Kime düşüyor? Hangi yüce mertebeye ulaşmış olmak gerekiyor?

Adam telefonla ulaşamadım, bir terslik mi var diye soruyor...kesin birşey söylemiyor ki...İddia doğru değilse söylersin olur biter.

Türk çizgiromancılığını koruyacağız maskesi altında yayınevlerini
kayıtsız şartsız kollamak serbestse, ben de buna karşıyım. Yayınevini öveceğim, teşekkür edeceğim diye yalan söyleyen abileri de gördüm. Mesajları bende saklı. Birisinin bu soruyu sorması rahatsız ediyorsa orada ters bir ilişki vardır...

Alıntı Yapyayinevi yetkilileri de kendilerini tanrilarin bulundugu gokyuzu katmanindan az asagi indirip biz zavalli okuyuculara bir aciklama zahmetinde katilsinlar cok zor olmazsa bu tur basliklardan rahatsiz olacaklarsa

Ayrıca Gambit'in söylediklerine de katılıyorum. İsteyen istediği yayınevini eleştirir, ki burada öyle bir şey de yok. Telefonla bile aramış. Şahsen ben de yayınevlerinin borazanı olmuş bir site istemiyorum. Maalesef gereksiz saldırılar yapanlar olduğu gibi, gereksiz korumacılıklar yapan, durumdan vazife çıkaran insanlar da var.

İkisi de dengesizlik.

Hatasını görürsem istediğim yayınevini eleştiririm.
Kimseyi ilgilendirmez.

rumar80

Öncelikle Süleyman ve Peyami'ye katıldığımı belirterek giriş yapmak istiyorum.
   Forumların amacı ortak bir konuda paylaşım olduğuna göre bu paylaşım olumlu ya da olabilir. Bu bir gerçektir ve reddedilemez.
   Bizim forumda da değişik başlıklar altında değişik yayınevleri değişik derecelerde eleştirilmiştir. Bizzat ben ikmal istasyonu konusunda 1001 romanı, düzensiz yayıncılık yaptığı dönemde HOZ'u, ve diğer yayınevlerini eleştirmişimdir ki bunlar benim kişisel düşüncelerimdir. Düşüncelerimi nasıl yazacağım konusunda kimse bana bir yaptırımda bulunamaz.
   Forumumuzun bu konudaki TEK kuralı üsluptur. Eleştiri hakaret boyutlarına ulaştığı zaman forum yöetimi tarafından yazan üyemiz uyarıldığı gibi, yazısı da silinebilmektedir. Bu tür olayları zamanında düzenli üyelerimiz zaten fark etmiştir.
   Sami abinin endişesine şu açıdan hak veriyorum: Kulaktan dolma söylentiler ile sonuca varıp eleştirmek bazen sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Sevgili Kızılmaske'nin yaptığı ise bu duyumlar hakkında bilgi almak bu nedenle böyle bir başlık açmış olması yadırganmamalı, ama bu duyumun nereden geldiği de bazen önem kazanıyor.
    Başlığa dönersek; aylardır Fuat Bey'in esas işine ağırlık verdiği, çizgi roman işini arka plana attığına dair bir söylenti mevcut. Yayınların düzensizliği de soru işaretlerini arttırmaktadır. İnsanların bu nedenle de soru sorması doğaldır. Benim bildiklerim de daha fazla değil, o nedenle daha açıklayıcı olamayacağım.
    Yayınevlerinin temsilcilerinin forumumuzda olması bizi gerçekten mutlu eder. Böylece birebir paylaşımda bulunabiliriz. Ancak maalesef bu dostlarımız genel olarak forumlardan onlara destek olmalarını, ASLA eleştirmemelerini beklemektedir. Bu nedenle bazı dostlarımız (Fuat Bey, zamanında Cem Demirbaş, HOZ) forumdan ayrılmış, bazıları ise üyeliklerini sürdürmekle birlikte sadece okuyucu olarak iştirak etmektedirler (mişel bey, HOZ, özer vs) Ben her türlü karara saygı duyarım, ama benden ne olur daima övgü beklemesinler. İnanıyorsam üslubu içinde eleştirimi yaparım.
   Arkadaşlar bu forum herhangi bir yayınevi sponsorluğunda hayatını sürdürmüyor. Birbirimizden, ortak zevkimizden destek alıyoruz. Aman kimseyi kırmayalım, onlar da kırılıp çizgi roman basmayı bırakmasın demek bize düşmez. Eğer pire için yorgan yakılırsa biz de kendimize başka yorganlar buluruz.
   Soralım arkadaşlar, aklımızda ne varsa soralım, ama birbirimizi kırmadan, üslubumuzu koruyarak. Bu nedenle herkesin kafasındaki soruyu açık açık soran sevgili Kızılmaske'ye de teşekkürler.
   Gece gece kafanızı bulandırdıysam kusura bakmayın.
   Sevgiler.

hennessy

-Arkadaşlar 1001 Roman yayınevi ile ilgili kulağıma hoş olmuyan söylentiler geldi.

Ben bu cümle için söyleyeceğimi söyledim.Bu soru arkadaşlar haberiniz varmı 1001 roman yayın çıkarmıyor olarak sorulabilirdi.

-Ne demek bize düşmez..? Kime düşüyor? Hangi yüce mertebeye ulaşmış olmak gerekiyor?

Tabiki bize düşer ben gene altını çizerek kulağa hoş olmayan söylentiler geliyor kelimesinin altını çiziyorum bu tarz söylenmez.Gidersiniz yayınevine sorarsınız adam gibi cevap alır başlık açarsınız.

-Yayınevini öveceğim, teşekkür edeceğim diye yalan söyleyen abileri de gördüm. Mesajları bende saklı.

Sayın Peyami ya bu mailleri size atanları söyleyin yada hiç yazmayın........

Yayınevlerini tabiki övdüğümüz kadar eleştireceğiz ki burda bilirleri ile bu yüzden 1001 romanın bir kitabı yüzünden neler yaşadım.Övmek ve eleştirmek başka yukarda yazdığım gibi yazmak başka buda benim fikrim.

s.b

Yayınevlerini haksız yere kollamak gibi bir niyetimiz yok. Elbetteki olumlu veya olumsuz yorumlarımızı yapacağız. Ama bunun da bir dayanağı olmalı. Arkadaşımızın bahsettiği dedikoduları bizler de biliyoruz zaten. Ama bunun ne kadarı doğru acaba.
Arkadaşlar söylemekten ve yazmaktan yorulduğum şey şu: bu piyasa çok ....... bir piyasa. Kimsenin dedikodusuyla ve gazıyla değerlendirme yapmayın.
Bir başka yayınevi sahibi de çizgiromancılığı bırakıp zeytinciliğe başlayacaktı hatırlarsanız.
Daha önce Cem ve Haşim beyler benim yazdıklarım yüzünden forumdan ayrılmışlardı. Yani kimseyi kayırmak, kollamak gibi bir niyetimiz yok. Gerektiğinde ben hepinizi sollarım eleştirirken merak etmeyin. Ama bir forum sorumluluğum varsa ve burayı da bir aile gibi görüyorsam desteksiz atamam.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Cantürk

Sevgili Altan belki açıklama yapar.

Julia'yı ben de merak etmeye başladım.

İyi niyetli olduktan sonra, başlık açmakta bir sakınca yok bence.

sb'nin hassasiyetini de anlıyorum.

poe

Bu iş hep böyle dönmüyor mu?
Birileri dedikodu yapıyor, dedikodular ayyuka çıkıyor. Sonra yayıncı birinin kulağına fısıldıyor, şu kitap şu zaman çıkıyor diye, kitap çıkınca dedikodu bitiyor, yine yayınevi en iyi yayınevi oluyor, sonra yine okurun üç ay yayın çıkmayınca canı sıkılıyor, bir deli kuyuya taş atıyor, 100 akıllı çıkartamıyor, sonra yayıncı bu sefer 3 kitap basıyor, yine en iyi yayıncı oluyor.

isteyen arşivimize baksın, bu iş böyle gelmiş böyle gider. kimse kimseyi üzmesin, kırmasın...
bir yayıncı gelir diğeri gider
zagor'un şimdiye kadar kaç yayıncısı oldu, ya teks'in... benim rahmetli babam da okumuştu, ben kırkımı geçtim hala okuyorum.
gelecek kuşaklar da okumaya devam edecek, "eski" yayıncıları keyifle, takdirle anacaklardır...
Allah başka dert vermesin...