1001 Roman yayınevinde sorun mu var?

Başlatan DAMPYR, 04 Nisan, 2012, 18:12:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Evet Ahmet bey bu iş hep böyle dönüyor işte. Bunu bildikten sonra başka lafa gerek yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

altay1944

Merak ediyorum herkes biliyorda mı konuşuyor yoksa kuyuya taş atanlardan mıyız?Çıksa bir yetkili(!)...Yok arkadaş biz yola devam ediyoruz veya buraya kadar herşey dese.Eh bizde julia için kampanya başlatsak.Bir okuyucu olarak çok şey mi istiyoruz.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

geçen mesajı yazış uslubum için özür dilerim.ben çok sevdiğim Julianın akibiyeti ne olacağını sormak üzere yayınevini aramıştım.geçen ay baskıda dediler bende size burada açık açık baskıda olduğunu yazdım.Şimdi yayınevinin bu konuda ne durumda olduğunu öğrenmek için arıyorum telefonlar reddi cevaba geçiyor.bu sizede tuhaf gelmiyormu ?Ben dedikodu üzerine değil gerçekler üzerine durumu öğrenmek amacıyla orayı aradım.ama karşımda bana bir açıklama yapacak bir yetkili bulamadım.Yayınevlerinin en azından kendi sayfasından bizi bilgilendirmeleri gerektiğini düşünüyorum.Bu konuda hiçbir yayınevinin yada bir şahısın bize kızmaya hakkı yok.bu konuda bir açıklama bekliyoruz.Julia ve diğer yayınlar devam edecekmi yoksa buraya kadarmı?eğer etmiyecekse altay 1944 arkadaşımızın söylediği gibi Julia için kampanya başlatsak Bir okuyucu olarak çok şey mi istiyoruz.herkeze hayırlı işler bol kazançlar dilerim.

poe

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 05 Nisan, 2012, 12:35:32
eğer etmiyecekse altay 1944 arkadaşımızın söylediği gibi Julia için kampanya başlatsak Bir okuyucu olarak çok şey mi istiyoruz.

sağolsun fuat bey de facebook da NTV yayınları Batman yayınlasın kampanyasına üye yapılmış ve görüş bildirmiş.
Facebook kullanıyorsanız o mesajın altına da "kardeş hani benim Julia'm nerede" usulü bir yazı yazabilirsiniz.
Biraz sinirli yada asabi bir insan olabilir ama o da kütüphanesinde diğer 1001 roman kitapları arasında serilerinin yeni yayınlarını görmek-göstermek istiyordur.
Fuat bey'e de buradan selam ve saygı yolluyorum...

Bir kampanya başlatmayı da NTV yayınları batman yayınlasın kampanyası hala 1000 kişiye ulaşamadığı için hayal kırıklığı gözü ile bakıyorum.
Ben batman okuyacak 10bin kişi bulurum ama malesef benim ve bir kaç arkadaşın guruba eklediği arkadaşları haricinde gruba hiç yeni katılım yok...

tommikser

bence  kampanyamız ölü doğmuş gibi umarım yanılıyorumdur.Yalnız ben artık ingilizce çalışmaya daha da hız verdim.Ölmeden Allah izin verirse bu çr'ları okuyacağım arkadaş!!!

Peyami

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Nisan, 2012, 01:05:22
   Forumların amacı ortak bir konuda paylaşım olduğuna göre bu paylaşım olumlu ya da olumsuz olabilir. Bu bir gerçektir ve reddedilemez.
   Bizim forumda da değişik başlıklar altında değişik yayınevleri değişik derecelerde eleştirilmiştir. Bizzat ben ikmal istasyonu konusunda 1001 romanı, düzensiz yayıncılık yaptığı dönemde HOZ'u, ve diğer yayınevlerini eleştirmişimdir ki bunlar benim kişisel düşüncelerimdir. Düşüncelerimi nasıl yazacağım konusunda kimse bana bir yaptırımda bulunamaz.
   Forumumuzun bu konudaki TEK kuralı üsluptur. Eleştiri hakaret boyutlarına ulaştığı zaman forum yöetimi tarafından yazan üyemiz uyarıldığı gibi, yazısı da silinebilmektedir. Bu tür olayları zamanında düzenli üyelerimiz zaten fark etmiştir.
   Sami abinin endişesine şu açıdan hak veriyorum: Kulaktan dolma söylentiler ile sonuca varıp eleştirmek bazen sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Sevgili Kızılmaske'nin yaptığı ise bu duyumlar hakkında bilgi almak bu nedenle böyle bir başlık açmış olması yadırganmamalı, ama bu duyumun nereden geldiği de bazen önem kazanıyor.
    Başlığa dönersek; aylardır Fuat Bey'in esas işine ağırlık verdiği, çizgi roman işini arka plana attığına dair bir söylenti mevcut. Yayınların düzensizliği de soru işaretlerini arttırmaktadır. İnsanların bu nedenle de soru sorması doğaldır. Benim bildiklerim de daha fazla değil, o nedenle daha açıklayıcı olamayacağım.
    Yayınevlerinin temsilcilerinin forumumuzda olması bizi gerçekten mutlu eder. Böylece birebir paylaşımda bulunabiliriz. Ancak maalesef bu dostlarımız genel olarak forumlardan onlara destek olmalarını, ASLA eleştirmemelerini beklemektedir. Bu nedenle bazı dostlarımız (Fuat Bey, zamanında Cem Demirbaş, HOZ) forumdan ayrılmış, bazıları ise üyeliklerini sürdürmekle birlikte sadece okuyucu olarak iştirak etmektedirler (mişel bey, HOZ, özer vs) Ben her türlü karara saygı duyarım, ama benden ne olur daima övgü beklemesinler. İnanıyorsam üslubu içinde eleştirimi yaparım.
   Arkadaşlar bu forum herhangi bir yayınevi sponsorluğunda hayatını sürdürmüyor. Birbirimizden, ortak zevkimizden destek alıyoruz. Aman kimseyi kırmayalım, onlar da kırılıp çizgi roman basmayı bırakmasın demek bize düşmez. Eğer pire için yorgan yakılırsa biz de kendimize başka yorganlar buluruz.
   Soralım arkadaşlar, aklımızda ne varsa soralım, ama birbirimizi kırmadan, üslubumuzu koruyarak. Bu nedenle herkesin kafasındaki soruyu açık açık soran sevgili Kızılmaske'ye de teşekkürler.
   Gece gece kafanızı bulandırdıysam kusura bakmayın.
   Sevgiler.

Sevgili Rıza ılımlı ama kesin cümlelerle adeta işin manifestosunu yazmış. Söylediklerine aynen katılıyorum. Tarif ettiği tarz bir ortamda bulunmak beni de mutlu eder.

İşi uzatıp birbirimizi kırmanın anlamı yok. Herkes düşüncesini söyledi. Zaten benim için önemli olan düşünceler, şahıslar gelir geçer.  Yarın yine benzer olaylar olursa, yine tartışılır, yine tepki konulur, o ayrı.   

darkwood

Forum ile ilgili arkadaşlarımız gerekenleri yazdı, bende birkaç şey eklemek istiyorum. 
Bu forum, yönetimi dahil tamamen "tarafsız" çizgiroman severlerden oluşmaktadır. Yurtdışında ve yurdun çeşitli yerlerinde yaşayan sevgili arkadaşlarımızın değerli katkılarıyla varlığını sürdürmektedir.
Arkadaşlarımız ile burada ortak tutkumuz çizgiromanlar etrafında güzel bir şeyler yapmaya gayret ederken, kimseden maddi veya manevi herhangi bir beklentimiz olmadığı gibi, tamamen işimizden ve özel hayatımızdan feragat ederek bu forumun varlığını sürdürmek için gayret gösteriyoruz.
Bizi sürekli takip eden üyelerimiz daha iyi bilir. Eleştirilerimizde ve övgülerimizde her yayın evine, kurum ve kişiye aynı mesafede kalmaya gayret gösteriyoruz.

Konumuza dönersek  yayınlar ile ilgili uslubu ile bilgi istemek okuyucu olarak tabiki en doğal hakkımız.
Yayınevlerinin maalesef güncel bir siteleri olmadığı gibi, kendilerine bizzat ulaşmakta oldukça zor.  Ancak forumlar yoluyla bir şekilde kendilerine ulaşma şansımız oluyor.
Yayınevi sahibide okuyucuya bir parça değer veriyorsa  forumları takip ediyorsa  veya ettiriyorsa, yeni yayınla veya mesaj yolu ile bize bir şekilde dönüş yapacaktır sanıyorum.

Batman konusunda ise, sevgili Güneş e katılıyorum. İngilizce kurslarına şimdiden başlamanın zamanı geldi.  :)

Sağlıcakla kalın..
Darkwood Sakinleri..

aa

Eğer bir arkadaşımız yayınevine telefonla dahi ulaşamayıp bilgi alamıyorsa tabii ki foruma yazacak ve varsa bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isteyecektir. Bence bundan tabii hiç bir şey olamaz.
Esse Gesse Hayranı...

Gambit

1001 roman yayinevinde sorun var mi yok mu bilmiyorum ama benim sahsi olarak 1001 roman ile sorunum var.

Az once bir arkadasimin telefonda, Cizgi roman derneginin facebook sayfasinda, Umit Kirecci'ye kufur edildigini, Umit in sayfadan ayrildigini ama Fuat Akture nin kufurlu mesaji silmedigini soylemesi uzerine, facebook sayfalarini acip baktim ve cidden boyle bir durum yasandigini gordum.

Fuat bey, anlasmazliginiz olur ya da olmaz, seversiniz sevmezsiniz, cizgi roman adina bir seyler yapmaya calisan, yapan birisine nasil olurda sayfanizda kufur edilmesine izin verirsiniz, nasil olurda bu kufuru silmeden mesajlasmaya devam edersiniz.  Bu durumda kendi kurdugunuz dernege yeni uyelerin gelmesini nasil beklersiniz. Bu mudur yapicilik, bu mudur dernekcilik.

Sahsi kararim olarak sizi kiniyorum ve aciklama yaparak bu hatayi duzeltmediginiz surece, bu gunden itibaren 1001 roman dan cikardiginiz hic bir yayini almiyorum.