jerry spring

Başlatan altay1944, 20 Ocak, 2013, 22:01:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Fuat Aktüre facebook hesabında ödüllü sorular soruyor.Bilenlere jerry spring 1.cilt hediye edeceğini söylüyor bu sanırım kitabın çıktığının veya çıkacağının habercisi...Bekleyelim ..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

yalcinerol345

Alıntı yapılan: altay1944 - 20 Ocak, 2013, 22:01:42
Fuat Aktüre facebook hesabında ödüllü sorular soruyor.Bilenlere jerry spring 1.cilt hediye edeceğini söylüyor bu sanırım kitabın çıktığının veya çıkacağının habercisi...Bekleyelim ..
Jerry Spring yabancı gelmedi.Bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

rumar80

En son balonlama aşamasında diye duymuştum, ama hayırlısı

V

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 20 Ocak, 2013, 22:21:57

Kara Murat dergisi içerisinde dolgu olarak kullanılmıştı Jerry Spring..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 20 Ocak, 2013, 22:21:57

Aşağıda az da olsa muhabbeti yapılmıştı.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1633.msg27927.html#msg27927

pearl jam

Keşke bunun yerine bir ara basacaklarını söyledikleri w.e.s.t. i yayımlasalardı.

yalcinerol345

Alıntı yapılan: hanac - 20 Ocak, 2013, 22:25:27
Aşağıda az da olsa muhabbeti yapılmıştı.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1633.msg27927.html#msg27927
İnceledim.Yayınlanan Frankofonlardaki seçimlerden hiç memnun değildim.Bu kez seçim mükemmel.Hem de orijinali yirmi küsür sayı imiş.Sayın Fuat Bey,sanki yine bize çizgiroman bayramı yaşatacak.

Mister NO

22 Macera 5 ciltte toplanmış. Maceralardan sonuncusu Festin/Franz ikilisine ait. İlk 21 macerada Jije'nin imzası var.

Maceralar genellikle 44 sayfa olsa da 8-16-21 sayfa gibi daha kısa maceralar da mevcut.

CİLT KAPAKLARI

Ve bazı sayfalardan örnekler

Ülkemizde sanırım Karaca Yayınları yayınlamış bu seriyi. Ancak kaç sayı çıktı bilmiyorum.

darkwood

1001 Roman yazdıklarının çeyreğini yapabilirse ortalık bayağı şenlenir doğrusu.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

1960'ların başlarında yayınlanan ve "karaca yayınlarının" yayınladığı çok kaliteli bir "çizgi roman dergisinde". "arkadaş"ta yayınlanmış..sonra "karaca yayınları" bu dergide yayınlanan maceraları toplayıp "bir kitap bir macera" şeklinde yayınlamış..bu seriden "ten ten" ve başka (marc dasier" gibi) basımlarda var..

o yıllarda dergi ,jerry spring" dahil çok iyi fransa-belçika ekolü çizgi romanları yayınlamış..jery spring bir özelliğide "jije haricinde bir çok ünlü yazar ve çizerin seriye imza atmadan destek vermesi (goscinny..).."jije" ise avrupadaki fransız-belçika okulunun efsanevi çizerlerinden..daha 50'lerin sonları ve 60'ların başlarında bir çok çizer çıraklığını yapıyor..meşhur usta "moebius"ta çok gençken "jerry spring" sayfalarının çizimlerinde rol alıyor..zaten jerry spring'teki "fırça-tarama ucu" ustalıklarını "jean giraud" (yani "moebius")  "teğmen blueberry" ,yani bizim "şimşek süvari"nin ilk albüm çizimlerinde kullanıyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

DAMPYR

1001 Roman gene Western severleri memnun edecek bir seri yayınlıyor... :D :) ;)

labirent

Ben de Jerry Spring cildi vardı. Okumuş ve pek beğenmemiştim. Demode bir çr bence. Larry Yuma yayınlasaydı daha iyi olurdu.

aa

Çizimler oldukça güzel. Umarım kısa zamanda yayınlanır.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Alıntı yapılan: labirent - 21 Ocak, 2013, 19:06:00
Ben de Jerry Spring cildi vardı. Okumuş ve pek beğenmemiştim. Demode bir çr bence...

Katılıyorum, bu çizgiroman bolluğunda okumayı düşünmem...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: labirent - 21 Ocak, 2013, 19:06:00
Ben de Jerry Spring cildi vardı. Okumuş ve pek beğenmemiştim. Demode bir çr bence. Larry Yuma yayınlasaydı daha iyi olurdu.
Onu bende isterdim labirent ama satmadığındanmıdır nedir.O işe birdaha kimse el atmadı... :-\ :'( >:(