Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı Yap-Lal'in yeni 96 sayfalık seri aylık yayınlarının etiket fiyatları 9,5 tl., Tex ler ise 16 tl. biraz daha sayfalı Martin ise 15,5 tl. oldu.  Daha önce okuduğumuz hikayelerden oluşan Lal klasikler ise 36/4= 9 tl.oldu.
Durum böyle olunca 7,5 tl.etiket fiyatı hemde okumadığımız yeni yayınlar için bence çok uygun ve bu bahsettiğimiz çizgiromanların tamamı Bonelli nin yayınlarına ait. Bu siyah beyaz yayınların maliyetleri de renkli yayınlardan çok daha düşük, hal böyle olunca bir Tex için 16 tl. veya klasikler için 36 tl. vermek insana gerçekten zor geliyor.

Abi saygım sonsuz. Bende Klasik seri 6,25 Tl diiyorum. Bu seri yeni değil sonlandırılmış seri diyorum. Ben İlhan'In zarar etmesini değil satmasını istiyorum. Ama açılış fiyatı bu olmamalı diyorum. Nathan şu fiyat diyorlar. Nathan bir marka sizie bir soru nathan mı yoksa Legs'mi? Anlatmak istediğim bu.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Mart, 2014, 21:19:23
Nathan bir marka sizie bir soru nathan mı yoksa Legs'mi? Anlatmak istediğim bu.

Bence Legs :D

Genel olarak ülke şartlarında pahalı, diğer taraftan öteki yayınevlerine göre çok ucuz fiyat belirlenmiş. Umarım başarılı olunur.

altay1944

Eğer presstij bu yayınları seri olarak çıkarmayı başarabilirse (ki bu birazda  bizim elimizde) bu fiyat ile yakında piyasanın tozunu attırır.

Piyasayı biraz yakından izleyen biri görecektir ki çamur gibi baskı ile lal bile yayınlarının fiyatını 9,5 tlye yükseltti.

Dengi oğlak serileri ile 16 dan satılıyor. Presstij 7,5 etiket fiyatı ile çok ekonomik bir giriş yapıyor.Presstijin en büyük sorunu süreklilik.

Eğer aşılırsa benim kesinlikle favorim olacak yayınlara el attı. 3 yayın yeter fazla açılma. 2013 yılının bence en iyi yayınevi çizgidüşler idi .

O bile yayınlarının periyodunu aksatıyor. Oğlak başlıbaşına dert...Bir tek yayını aksamayan lal...

Ama fiyat kalite bakımından tamam çok yükseklerdeyiz .Sanırım sorun az olmamızda.

Bırakın ilhan işini yapsın...Destek olun ..
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HayalGücü

Cassidy zaten çok merak ettiğim serilerden biriydi. Nick Raider'ı da hem bu karaktere şans vermek hemde tekrar giriş yapan yayınevini desteklemek için alacağım.

seastar1000

konular bolumunde paylaştım cassıdy yı cok begendım hakıkaten 1970 ler tarzını mükemmel yansıtmışlar bakalım ne olacak dedırtıyor da bızde ne olacak acaba sonunu gorecekmıyız acaba
burada merak ettıgım sey su yayıncı kac adet satmayı planlayıp bu ıse koyuluyor kac adet satınca kara gecıyor
yanı kac adet cassıdy satılması lazım serının devamı ıcın
ben bugüne kadar neredeyse yenı çıkan her cızgıromanı aldım yayınevlerıne destek ıcın begenmedıgım okumadığım kıtapları ona buna ıs arkadaşlarıma hedıye edıyorum
yanı destek mevzunu artırabılırız ama hedef ne olmalı

Mister NO

Bu serileri alarak destek olacağım. Presstij'e bu şansı vereceğim.

Durango ve Efsane'nin halini görünce bu seriler düzenli olarak çıkar mı, umudun var mı derseniz, kesinlikle yok?

esattr

Bildiğim kadarıyla İlhan Beyin fumetti çıkarma sebebi biraz sermaye yapıp EFSANE, DURANGO ve hatta telifini ödediği Buddy LONGWAY'i çıkarabilmek.

hanac

Fiyat konusuna tekrar gelirsek.

LAL'in etiket fiyatı 9.5 TL, Kadıköy satışı 7.5 TL

Presstij'in etiket fiyatı 7.5 TL, Kadıköy satışı 7.5 TL

Kadıköy'den satın alan için fark yok ama D&R dan alanlar için Presstij çok uygun olacak.

kalidor

Alıntı yapılan: hanac - 10 Mart, 2014, 14:27:08
Fiyat konusuna tekrar gelirsek.

LAL'in etiket fiyatı 9.5 TL, Kadıköy satışı 7.5 TL

Presstij'in etiket fiyatı 7.5 TL, Kadıköy satışı 7.5 TL

Kadıköy'den satın alan için fark yok ama D&R dan alanlar için Presstij çok uygun olacak.

Prestijj'in yayınlarının etiket fiyatı 9.5 TL değil mi?
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

7,5. Artık Kadıköy'de bir indirim vardır.
Ben üçünün de siparişini verdim. Hem umutsuz olsam da sevgili İlhan'a destek olmak için, hem de Legs'i zaten almayı planladığım için

İlyas Erkul

Abim malesef ind.yapamıyoruz.yayıncının takdiri....

DAMPYR

Alıntı yapılan: İlyas Erkul - 10 Mart, 2014, 18:39:09
Abim malesef ind.yapamıyoruz.yayıncının takdiri....
Böylede olmazki canım.İnsan bi esneklik tanır bu konuda... :-\ :o :(

thorgal

İlhan elbette ki yaysat ile taşraya dağıtabileceği sürümden kazanabileceği fiyat olarak da göreceli olarak
uygun yayınlar çıkaracak ki bu işten ekmek yiyebilsin. Çizgi düşlerden arta kalan Bonelli ler ile yola devam etmesi de bunun kanıtı.
Benzer bir uygulamayı yıllardan beri Demirbaş da yapıyor.
Yalnız burada Teks, Martin Mystere veya Zagor ile nasıl karşılaştırılıyor bu yayınlar anlayamıyorum.
Bu Superman veya Batman ile Green Lantern veya Green Aroow u karşılaştırmak gibi.

Frankafon mevzusuna gelince eğer İlhan geçmişten ders almışsa renkli yayınlara girmez,
bilir ki bu işten para kazanmayı bırak zarar etmezsen şanslısın.
Telif, çeviri, teknik vb. herşey peşin bir düzende üstüne matbaa da deyince renkli bir frankafon için 8-10 bin TL yi gömmek demek.
Bekle ki dağıttığın dükkanlardan geri dönüş olsun. Davulun sesi uzaktan hoş geliyor bize.
Gönül istiyor tabii her ay bir Gibrat benzeri bir yayın çıksın ama bu iş Don Kişot luktan başka bir şey değil.

İlhan'ı yaşadıklarına rağmen cesaret gösterip inadına yayıncılık yaptığı için kutlamak lazım.
Fiyat ve yayın tercihi onundur işine gelmeyen almaz.

Gambit

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 10 Mart, 2014, 20:04:21
Böylede olmazki canım.İnsan bi esneklik tanır bu konuda... :-\ :o :(

daha ne yapsin ya adam  ?

7.5 LT yi yolda bulsa almayanlar var, bedavaya verip uzerine para mi odesin daha

rumar80

Açıkçası benim kanaatim forumda bir "güvensizlik" ortamı oluştuğu için Prestij'in ürünlerine tu kaka dendiği. Daha önce de yazdığım gibi her üç dergiyi de sipariş ettim. En kısa zamanda alıp okuyacağım. Ama daha önceki yayınların ortada kalması, sevgili İlhan'ın "süreli değil süreniz yayın" diye bir söylemde bulunması beni de endişelendirmiyor değil. Umarım bu sefer işler dilediği gibi olur.
Bu nedenle forum üyelerimizin de çok üstüne gidilmemesi gerektiğini düşünüyorum, ama Prestij'e eleştiriyi yaparken biraz daha beklemek gerektiğine de inanıyorum.
Sevgiler.