Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

İlhan Abi senin gibi bu işi gönlüyle yapan yayıncıları her daim destekliyoruz. Tex ve superheroları kısarak bütçede senin yayınlara yer açarız.
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 13 Şubat, 2015, 11:31:32

Fiyatlar el yakıyor ama ben de alacağım Buddy ve Orbital'i. Daha önce farakofonlar için orijinal boyutunda olsun 5 kuruş fazla olsun diye çok söylendiğim için şimdi söyleyecek bir şey yok. ::)

ayni durumdayim  :)

caretta

Buddy Longway bana göre de şu Efsane ve Orbital hangi alanda?Fumetti mi?

rumar80

Alıntı yapılan: caretta - 13 Şubat, 2015, 16:26:15
Buddy Longway bana göre de şu Efsane ve Orbital hangi alanda?Fumetti mi?

Hepsi Frankofon abi

rumar80

alan ford

Alıntı yapılan: Presstij - 13 Şubat, 2015, 13:52:49
Buddy Longway kapak fiyatı 24 liradır arkadaşlar. D&R ve idefix hatalı olarak sisteme 27 lira kapak fiyatı girmiş. İlgili departmana hatalarını bildirdim. Fakat an itibariyle bir düzeltme yapılmadı. Buralardan sipariş edecek olan arkadaşlar Buddy'nin fiyatı düzeltilinceye kadar sipariş geçmesinler. Güncel fiyat politikamızla ilgili ise polemiğe girmek istemiyorum. Aksi taktirde zülfiyare dokunmak zorunda kalabilirim. Fiyatlarımızı bazı kitaplarla kıyaslamak ve neticede birilerini karşımıza almak veya birilerini kırmak zorunda kalabilirim. Bunu yapmak istemediğim için fiyatlarla ilgili polemiğe girmeyeceğim. fakat madem muhatabımız şu an itibariyle bu forum müdavimleridir, ilk ve son olarak size şunu söyleyeceğim ve bir daha bu topa girmeyeceğim; Muadil kitaplar o tarihte daha yeni 9,5 lira olmuşken biz 7,50 liradan fumetti çıkardık bu ülkede. Ama birileri çıkıp "5 lira olsaydı alırdım" diyebildi... Satıcılar ise; "kardeşim, x yayınevinden çıkan y kitabını indirimli 7,5 liraya alıyorsun zaten, bu da indirimsiz 7,5 lira. Aynı hesaba geliyor, Allah'tan belanı mı istiyorsun?" diyemedi. "Yayıncı indirimli satmamızı istemiyor" demeyi tercih ettiler bazıları. Neyse, söylenecek o kadar çok söz var ki aslında bu konuda... Ama bu kadar yeter. Dediğim gibi, bir daha bu topa girmeyeceğim.

Keşke hiç girmeseydiniz bu topa , ya da girmişken maça devam edin bari. Şimdi benim sizin  bu açıklamanızdan ne anlamam gerekiyor. Söylemek istediğiniz şu mu:" Ben etiket fiyatını uygun tuttuğumda bile pahalı diye yaftalandım o zaman alın size pahalı etiket fiyatı , görün gününüzü " Yukarıdaki açıklamadan benim anladığım bu çünkü. Ayıp. Hem böyle bir açıklama yapın hem de üzerine  fiyat konusunda polemiğe girmeyeceğim deyin. Oh ne şahane iş. Size bu yolda başarılar.

Kimsenin sizi desteklemediğinden yakınmışsınız. El insaf. Sadece bu başlığın geçmiş iletilerine bakın da kaç kişi sizin fiyat politikalarınızı savunmak için helak olmuş bir görün. Bana değil ama bu arkadaşlara ayıp ediyorsunuz .
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pardus88

bende bazı çizgiroman yayıncılarının bu sert uslübu nu anlamıyorum. okuyucuyu döver gibi sonuçta çizgiroman zevk işi temel gıda maddesi değilki ben bu fiyattan satıyorum işinize gelirse alın birde hep okuyucu suçlanmış bence biraz özeleştiri yapmak gerek prestij bastığı  hangi yayını bitirmişki ne bastıysa yarım bırakmış . lal 13 yıldır her yayınını düzenli çıkarıyor çizgidüşler desen her ay bir sürü yayın çıkarıyor bikere olsun okuyucuya böyle bir üslupta cevap vermediler .

İlhan Yılmaz

Uslupta bir sıkıntı yok arkadaşlar sadece yanlış anlaşılma var... Biz kendimizi sizlerden biri gördüğümüz için burada yazıyoruz... Yoksa bizde çekiliriz kendi kabuğumuza olur biter... Tek sıkıntı buysa...

Alan ford arkadaş bizi yanlış anlamış ama yine özür dileyen biz olalım... Ben fiyat ile ilgili yazı yazarken "önceden ucuz çıkarttım eleştirdiniz alın size fiyat" demek istemedim ama siz öyle anladınız canınız sağolsun... Demek istediğim 7.5 tl'ye fumetti çıkarttığımda da eleştirildim... Destek olanlar tabi ki oldu hepsine tek tek teşekkür ederim...

Hala karşılaştırma yapıp dostlarımızı, arkadaşlarımızı kırmak ya da kırılmak istemiyoruz... Ama Bir çizgiroman, bir frankofon nasıl basılması gerekiyorsa o şekilde basmaya özen gösteriyoruz... Gönül isterdi ki hiç olmazsa yeni başlayacak serilerimizi tam orj yapalım Hard cover yapalım... Ama ileride ne olacağını bilmediğimizden ve maliyetleri aşırı şişirdiğinden bu şekilde yapmaktan vaz geçtik... İleride softa dönmek mecburiyetinde kalacağımıza şimdi soft basarız daha iyi olur diye düşündük... Ama yine de iç kağıdıyla, kapak kağıdıyla, grafikleriyle frankofon gibi frankofon bastık... Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın... "Orjinal basınca fire çok oluyormuş..." Fiyatını Firesiz ve küçük ebatta aldığınız çizgiromanlar ile bir karşılaştırın...

Lal 13 yıldır çizgiroman çıkarıyor ve Türk çizgiromancılığına yaptıkları katkılar için teşekkür ediyoruz... Ama kabul edersiniz ki ellerinde ki seriler lokomotif seriler ve başka yayınlara girmeye gerek bile görmüyorlar... Zarar eden yayınları kesmek konusunda ise hiç bir tereddür göstermiyorlar... Ama ben bu işi tek başıma sadece çizgiromanı sevdiğim için yaptığımdan Durango'ya da devam ediyorum Efsaneye de, Fumettilerde devam edecek diğerleride... Ama periyodları tamamen geri dönüşlerle alakalı hiç kimse kusura bakmasın... Ben her ay 5 frankofon 10 fumetti basmak istemez miyim?... Olmayınca olmuyor demek ki... ;)

İyi akşamlar...

Mrtekin

Keşke Durango'yu da çıkartsanız? :)

Cassidy, Legs, ve Nick Raider ne zaman çıkar?
They drew first blood...

sulkesen

arkadaşlar Fransız serisi kitaplar zor alıcı buluyor. bu fiyatlarlar çok fazla alıcı olmadığını düşünürsek fazla eleştirmeyelim çünkü telif, renkli kaliteli kağıt olduğu için baskı maliyetleri çok fazla biz sadece destek olmaya çalışalım çünkü İlhan bu işi sevdiği için yapan bir çizgi roman sever kar için yapan birisi değil.

esattr

İlhan Bey, size kalpten teşekkürler. Frankofon aşığı biri olarak orijinalleri gibi olacağını inandığım 5 yeni albüm Durango'larımın ve Efsane'nin yanında süper duracak. Heyecanla bekliyorum...

NOT: Çizgiromanları asla fiyatları ile yargılamadım. Gücümün yettiğince alıyorum, fumetti ve comicslerde almadıklarım olsa da maalesef frankofonlarda ayırım yapamıyor, ucuz pahalı alıyorum...

guneseral

Fiyatlar bence gayet uygun Türkiyecizgi roman piyasasının halini gözönünde de bulundurursak.
çıkan bütün frankofonlari alıyorum,hatta en son Hermann'in MANHATTAN BEACH /saf Comics 54 sayfa
Alabilmek için 40 tl verince o da gerekli şeylerde rastladigimdan veya Bernet in DARK TALES / 40 sayfa
yurtdışından 76 TL ödeyerek  getirtebilince bu fiyatlar bana çok makul geliyor , Fumettici dostlar alınmasın ama
bütün enerjilerini, butcelerini zembla kit karson,tex, vb harcarlarsa , FRankofon icin yeterli taleb olusmaz ise THORGAL gibi seriler bu ülkede satmaz
Tardi güç bela yayinlanabilir  ise bu fiyatlar gerçekten çok uygun,  FRANKOFON yayınlanmak için çaba gösteren her yayıncıya sonuna kadar destek borcumuz dur  ve ilhan bey cesaretiniz içinde ayrıca  tebrikler

.

kalidor

Alıntı yapılan: guneseral - 13 Şubat, 2015, 21:23:14
Fiyatlar bence gayet uygun Türkiyecizgi roman piyasasının halini gözönünde de bulundurursak.
çıkan bütün frankofonlari alıyorum,hatta en son Hermann'in MANHATTAN BEACH /saf Comics 54 sayfa
Alabilmek için 40 tl verince o da gerekli şeylerde rastladigimdan veya Bernet in DARK TALES / 40 sayfa
yurtdışından 76 TL ödeyerek  getirtebilince bu fiyatlar bana çok makul geliyor , Fumettici dostlar alınmasın ama
bütün enerjilerini, butcelerini zembla kit karson,tex, vb harcarlarsa , FRankofon icin yeterli taleb olusmaz ise THORGAL gibi seriler bu ülkede satmaz
Tardi güç bela yayinlanabilir  ise bu fiyatlar gerçekten çok uygun,  FRANKOFON yayınlanmak için çaba gösteren her yayıncıya sonuna kadar destek borcumuz dur  ve ilhan bey cesaretiniz içinde ayrıca  tebrikle

Thorgal'i de layığıyla okuyamadik. Tablo gibi çizimler o ebatta heder oldu. Çizgi Düsler'e haksızlik yapmak istemem. Thorgal'den para kazanamadıklarini da biliyoruz. Ama en azindan bir collectioner edition yapsalar 50 adet veya isme özel nebiliyim peşinat, kaparo felan yatırsak da Thorgal'i hakettiği gibi şu fani dünyada bir görsek:-\
Crom! Ölüleri Say...

guneseral

Haklısınız gercek ebatlarinda harika olurdu 2 ay önce Paris te dolaştım dükkanları hele o
özel edisyonlar  bakmaya kiyamazsiniz, insan fransızca bilmediğine pişman olur, ingilizce frankofon yayınlar ile idare etmek zorunda kalıyorsunuz ki Okyanusta bir damla gibi o da. ozel edisyon sinirli sayida bassinlar talebe gore fiyat belirlesinler kapora vs ne lazım ise biz destek olalım da ahır ömrümüz de görelim bari.

Özel edisyon da
FLANEUR gibi yayıncı ların  artması dileği ve umudu ile

alan ford

Alıntı yapılan: Presstij - 13 Şubat, 2015, 19:21:13
Uslupta bir sıkıntı yok arkadaşlar sadece yanlış anlaşılma var... Biz kendimizi sizlerden biri gördüğümüz için burada yazıyoruz... Yoksa bizde çekiliriz kendi kabuğumuza olur biter... Tek sıkıntı buysa...

Alan ford arkadaş bizi yanlış anlamış ama yine özür dileyen biz olalım... Ben fiyat ile ilgili yazı yazarken "önceden ucuz çıkarttım eleştirdiniz alın size fiyat" demek istemedim ama siz öyle anladınız canınız sağolsun... Demek istediğim 7.5 tl'ye fumetti çıkarttığımda da eleştirildim... Destek olanlar tabi ki oldu hepsine tek tek teşekkür ederim...

Hala karşılaştırma yapıp dostlarımızı, arkadaşlarımızı kırmak ya da kırılmak istemiyoruz... Ama Bir çizgiroman, bir frankofon nasıl basılması gerekiyorsa o şekilde basmaya özen gösteriyoruz... Gönül isterdi ki hiç olmazsa yeni başlayacak serilerimizi tam orj yapalım Hard cover yapalım... Ama ileride ne olacağını bilmediğimizden ve maliyetleri aşırı şişirdiğinden bu şekilde yapmaktan vaz geçtik... İleride softa dönmek mecburiyetinde kalacağımıza şimdi soft basarız daha iyi olur diye düşündük... Ama yine de iç kağıdıyla, kapak kağıdıyla, grafikleriyle frankofon gibi frankofon bastık... Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın... "Orjinal basınca fire çok oluyormuş..." Fiyatını Firesiz ve küçük ebatta aldığınız çizgiromanlar ile bir karşılaştırın...

Lal 13 yıldır çizgiroman çıkarıyor ve Türk çizgiromancılığına yaptıkları katkılar için teşekkür ediyoruz... Ama kabul edersiniz ki ellerinde ki seriler lokomotif seriler ve başka yayınlara girmeye gerek bile görmüyorlar... Zarar eden yayınları kesmek konusunda ise hiç bir tereddür göstermiyorlar... Ama ben bu işi tek başıma sadece çizgiromanı sevdiğim için yaptığımdan Durango'ya da devam ediyorum Efsaneye de, Fumettilerde devam edecek diğerleride... Ama periyodları tamamen geri dönüşlerle alakalı hiç kimse kusura bakmasın... Ben her ay 5 frankofon 10 fumetti basmak istemez miyim?... Olmayınca olmuyor demek ki... ;)

İyi akşamlar...

Yanlış anladıysam elbet ben de özrü borç bilirim. Lakin söylemeden duramayacağım şeyler olacak. Presstij ,yayınlarına gösterdiği özenin onda birini okuyucuyla iletişimine de gösterse çok daha iyi olacak. "  Gönül isterdi ki hiç olmazsa yeni başlayacak serilerimizi tam orj yapalım Hard cover yapalım... Ama ileride ne olacağını bilmediğimizden ve maliyetleri aşırı şişirdiğinden bu şekilde yapmaktan vaz geçtik... İleride softa dönmek mecburiyetinde kalacağımıza şimdi soft basarız daha iyi olur diye düşündük... Ama yine de iç kağıdıyla, kapak kağıdıyla, grafikleriyle frankofon gibi frankofon bastık... Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın... " Şu cümleyi başta kursanız hiç bir sorun yok zaten. Ama siz baştan biz ne yapsak beğendiremiyoruz zaten size mantığıyla bir açıklama yapıyorsunuz ki gerçekten size (ve hatta hiç bir yayıncıya ) yakışmıyor.

Durango ile başlayan frakofonlar gerçekten şahaneydi . Kapak , çeviri , baskı , fontuna kadar , benim aslında çok da takılmadığım konulara kadar her sayfasına kafa patlatılmış çizgi romanlar. Konu itibarıyla beni pek açmasalar da aldım , almaya da  devam edeceğim . Fumetti atağına açıkçası pek sıcak bakmamış ve daha önce almayacağımı söylemiştim ama geçenlerde bir arkadaşım sayesinde Cassidiy'leri okuyunca bu lafımı da yutmak zorunda kaldım. En kısa zamanda alınacaklar. Orbital zaten yıllardır beklediğim bir çizgi romandı ve orijinal boyutuyla yayımlanacağı için bile teşekkür borçluyum size. Ama bu yine de bu eserlerin uygun fiyatlı olduğu anlamına gelmiyor.  Şu anda ilk aklıma gelen Red Kit ( orijinal ve frankofon olması sebebiyle ) ve etiket fiyatı tam yarısı. Tamam orası YKY, imkanlar çok vs. vs. Ama etiket fiyatı da iki katı işte. Kimse lütfen bu fiyatlara uygun falan demesin ( Burada lafım yayınevine değil ama yanlış anlaşılmasın , ben yayınevinden beklediğim açıklamayı aldım ) )

Benim her yayınevinden beklediğim karşısındakini ciddiye alan bir açıklama. İkinci mesajınızdaki gibi bir açıklama yeter de artar bile. Lakin ucuz bastık demediğinizi bırakmadınız mealindeki açıklamadan ne anlamamı bekliyordunuz ki gerçekten anlamadım.

Velhasıl kelam yayıncılık maceranızı ilgiyle takip ediyor ve başarılı olmanızı canı gönülden diliyorum. En azından şu konuda kafam rahat. Bu işte başarılı olursanız size dönen para bana yeni ve düzgün edisyonlu çizgi romanlar olarak dönecek. Ama şu toplara girmekten sakınmayın artık. Karşınızda ki kaale alıp açıklamalarınızı  yaparsanız emin olun  uzun vadede kazanan siz olursunuz.

Doğa
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir