İthaki Bilimkurgu Klasikleri Dizisi

Başlatan alan ford, 07 Ekim, 2015, 01:24:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kitabın ikinci baskısının yapılmayacağından emin misiniz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gamlıbaykuş

Yazar sayısının çokluğundan dolayı telif işi çok mu zormuş, neymiş, öyle bir şeymiş işte.  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Çok saçma ve sinir bozucu bir durum...Madem tekrar baskısı olmayacak, ne halt etmeye 1000 adet basılıyor?..

Adetim olduğu üzere BK klasiklerinden ilgimi çeken kitapları çıktığı hafta temin etmeye çalışıyorum ve bu kitabı da ilk haftasından almıştım ama normal olarak bir ya da birkaç ay erteleyen okurlar için inanılmaz ayıp etmişler...Madem böyle bir durum var, sınırlı basım ve ikinci baskı olmayacak, bunu en baştan tanıtım bültenlerinde belirtmeleri gerekirdi...İnsanlar da ona göre öncelikli davranırdı temin için...Kaldı ki o zaman bile 1000 adetten daha fazla talep olduğu için yetişip alamayanlar olacaktı ki gene aynı kapıya çıkacaktı...

Yakın zamanda, çizgi roman hariç hiçbir edebi kitapta böyle bir olaya denk gelmemiştim...Adını koyamadığım, çok rahatsız edici bir durum...Kendim alamamış kadar sinir oldum... >:(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Animvader

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Nisan, 2018, 08:51:09
Kitabın ikinci baskısının yapılmayacağından emin misiniz?

Hocam şöyle bir açıklama var ekşi sözlükte gördüm:

yüzyılın en iyi bilimkurgu öyküleri bir daha basılmayacak. bu yurtdışıyla yapılan anlaşmanın bir sonucu. içerisinde birçok yazar bulunması, teliflerinin bir yere toplanmasının zorluğu nedeniyle böyle bir durum söz konusu. telifleri alma süreci oldukça zorlu bir süreç oldu bu yüzden de.

fakat kitabın baskısı henüz bitmiş değil. kitapçılarda hâlâ bulunuyor. raflarda hâlâ var. edinmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun.

kitabın bu kadar tükenmesine gelirsek. kitabın baskı adedi 1000. buna kıyasla anlatış 5000 basıldı. wellsler 3000. hatırlarsanız dune 4 de basıldığı ay baskı tüketmişti. baskı adedi: 1500. buradan gerekli sonucu çıkarabileceğinizi varsayıyorum.

Ek: Yazının orjinali Kayıp Rıhtım forumda İthaki yayinlari yetkilisi tarafından soru cevap başlığında verilmiş yani resmi.

memospinoz

Gittigidiyor üzerinde 499 TL'ye satılıyormuş.   >:(

memospinoz

Alıntı yapılan: memospinoz - 03 Nisan, 2018, 15:06:19
Gittigidiyor üzerinde 499 TL'ye satılıyormuş.   >:(

Satılmış sanırım şu an yok. 199 ve 299 TL'ye satanlar var şu an. Birisi 5 bir başkası 10 tane satıyor.  >:(

worldman

Bu fiyatlarla bu kitap alınır mı bilmiyorum :(

dean

Alıntı yapılan: memospinoz - 03 Nisan, 2018, 15:11:13
Birisi 5 bir başkası 10 tane satıyor.  >:(

Ohh ne güzel valla. Millet arasın dursun. Adamlar 10 tana alıp, 4-5 katına satsınlar. Ne güzel.

Animvader

Alıntı yapılan: memospinoz - 03 Nisan, 2018, 15:11:13
Satılmış sanırım şu an yok. 199 ve 299 TL'ye satanlar var şu an. Birisi 5 bir başkası 10 tane satıyor.  >:(

İnternette stok tükendiği duyulunca kitapçıdakileri toplamışlar heralde. En nefret ettiğim şeylerden biri şu kitapların al-sat ile ticarete dökülmesi. Tabi bunda en büyük hata yayıncılarda. Zaten sahafların insafına kalmış, yıllardır bulunamayan bilimkurgu klasiklerine ilk defa düzgünce ulaşabildiğimiz bir seriden çıkan bir kitabın yine böyle fırsatçıların eline düşmesi kötü bir şaka oldu.

dean

Bu mevzu çok keyfimi kaçırdı. İthaki'ye olan güvenim kötü iletişimleri, basılmayan yayınları, eksik serileri, çeviri hataları ve yetersiz editörlük yüzünden zaten sallantıdaydı. Bu kitaptaki durum iyice okuyucuya saygısızlık. Bilim kurgu serisine devam etmek bile istemiyorum artık.

pizagor

Konuyla ilgili olarak az önce İthaki'nin e-satış platformu ilknokta'yı aradım. Yayınevinin daha doğru yanıt vereceğini ancak bildikleri kadarıyla ikinci baskının olmayacağını söyledi.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Keşke Arkadaş Kitabevi'nden toplu alım yapsaydım. Alamayan arkadaşlara aldığım fiyattan verirdim.  :(

memospinoz

Mic-Har arkadaşımız çekilişten kazanmış "Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri" kitabını. Çok şanslıymış. İyi okumalar dilerim.  :-* ;)

noir

Ben öğrenciyim ve bazen param olmuyor ve bekliyorum istediğim kitapları almak için ancak bir bakıyorum baskısı bitmiş. Madem baskılar çabuk tükeniyor daha fazla basmak ithaki için zor olmamalı diye düşünüyorum neden bu kadar az adet basıyorlar merak ediyorum. Diğer konu ise gidip 5-10 adet kitap alıp bunları 200-400 gibi fiyatlara satanlar, bu ticaret para kazanmak filan değil başka bir şey...

Gerekli taramalar

Bahsedilen kitabı duymamıştım birincil olarak ilgi alanımda değil ama ne yalan söyleyeyim bilim kurguya hoş bir giriş olabilirmiş benim için idefixte sepetimde dursa fena olmazdı

Ama konu okumamak ya da okumamak değil. Sahafların yaptığı şey afedersiniz ama terbiyesizlik, bu piyasadan çekilip fahiş fiyata satılan ne ilk kitap ne son kitap. Kazım taşkent serisinin ikinci ellerine bakıyorum hepsi uçmuş. Bir liralık çağlar boyu quidditch fantastik canavarlar kitapları olmuş 50 lira 10 liralık tübitak yayınları 100 lira. İyi olanları tenzih ederim ama bu üçkağıtçı sahaflar batıp tükense içim bir gram acımaz