Green Lantern Corps

Başlatan dean, 24 Haziran, 2015, 13:47:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Sinemaya uyarlanması zor hikayeler seçilmiş gibi duruyor. Fakat film tek bir Lantern'ı değil de genel anlamda tüm ekibi içereceği için büyük çaplı maceraların konu edileceği de aşikar tabii.

Açıkçası giriş filmi için fazla karmaşık olmayan ve Manhunter'lara karşı mücadele ettikleri bir film çekebilirler diye düşünüyordum. Sonrasında da Sinestro ve üçüncü film olarak da Parallax yer alabilirdi.

dean

Filmle ilgili gelişmeler var. Filmin senaryosu David Goyer ve Justin Rhodes'a emanet edilmiş. Filmin odak karakterleri Hal Jordan ve John Stewart olacakmış. Film uzayda cehennem silahı olarak tarif edilmiş.

xmenac

Güzel bir konsept. Filmin komedi yönü de olur muhtemelen.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 12 Ocak, 2017, 22:18:06
Güzel bir konsept. Filmin komedi yönü de olur muhtemelen.

Muhtemelen mizahi yanı olacaktır. Zaten DC yetkilileri bu ara ağızlarından "FUN" kelimesini düşürmüyorlar. Bende konsepti beğendim. Günahı ve sevabıyla elimizde bir evren var. Umuyorum ki işler artık daha olumlu gider.

dean

Hal Jordan adaylarıymış.

rumar80

Ryan Reynolds?
  Şaka mı bu?
  Tamam bir kez oldu ama adam artık deadpool.

xmenac

Çok ilginç bir haber bu.

Raynolds'ın tekrar Hal Jordan olması 2011'deki Green Lantern filminin DCEU ile ilişkisinde de karışıklığa sebep olmaz mı? İmaj olarak role çok uyuyor fakat ilk film beklentileri ne kadar karşıladı tartışılır. Tom Cruise epey büyük bir casting olur fakat hem rolle ne kadar uyumlu olur hem de aynı anda Universal'in de sinematik evreni olacağını düşünürsek film takvimi çok yoğun olmaz mı?

Hammer aslında en uygun isim gibi gözüküyor fakat filmle ilgili çıkan ilk haberlerde, uzun yıllardır Green Lantern olan bir Hal Jordan'dan söz ediliyordu. Hammer daha çok kariyerinin başındaki bir Lantern rolüne uygun. Bradley Cooper bu açıdan daha uygun gibi.

dean

Ryan Reynolds ve Tom Cruise beni de çok şaşırttı. Bradley Cooper ve Jake Gyllenhaal benim aklıma daha çok yatıyor. Birini seçmem gerekirse bu Jake Gyllenhaal olur.

dean

Yönetmenlik için David S. Goyer'ın adı geçti.

Nightrain

Şu saatten sonra DCEU umurumda değil.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Larfleeze, Atrocitus ve Saint Walker gibi karakterler filmde görünebilirmiş. Bu Yeşil Fener Birliği dışındaki diğer birliklerde görünecek demektir. Muhtemelen Geoff Johns serisi filmlerde izlenecek. Zira en mantıklısı o.

dean

Filmin yönetmenliği için Rupert Wyatt adı geçmeye başladı. Wyatt, 2011 yılındaki Rise of the Planet of the Apes filmini yönetmişti. Aynı zamanda bir türlü hayata geçemeyen Gambit filmininde yönetmeliğine getirilmiş daha sonra projeden ayrılmıştı.

xmenac

Son dönemde gerçekleştirilen Green Lantern kompozisyonları bana pek keyif vermiyor. Lüzumsuz bir renk cümbüşü, gereğinden fazla karikatürize edilmiş aksiyon sahneleri.

Eskisi kadar sık takip edemiyorum serileri ama ben Green Lantern öykülerinin abartıdan uzak olmasından yanayım, bu şekilde daha keyifli öyküler oluyor. Bakalım film nasıl olacak.

dean

Tyrese Gibson, Warner Bros. ile görüştüğünü onayladı.

dean

Jack Reacher ve son iki Mission: Impossible filmlerinin yönetmeni Christopher McQuarrie ile Warner Bros.'un film hakkında görüştüğü haberi geldi. Hemen ardından ise görüşme oldu ama sonuca varmadı zaten görüşme Ekim ayında gerçekleşti dendi. Aslında McQuarrie ismi bu film için fena fikir değilmiş. Ama olmayacak gibi.