Dampyr (2022)

Başlatan DAMPYR, 06 Nisan, 2021, 17:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DAMPYR

Dylan Dog tan sonra Bonellinin bir kahramanı daha busene (2021)sinemaya geliyor.Umarım Sinema Filmi iyi olurda Dampyr'in hakkettiği değer anlaşılır.Anladığım kadarıyla. Dampyrin ilk Çıkış Sayısı olan 1 ve 2 deki Hikaye çekilecek.Yani Dampyr olmasının hikayesi. Dylan Dog Filmi pek ses getirmemişti umarım bu öyle olmaz :

Post prodüksiyon
Harlan Draka bir Dampyr, yarı insan ve yarı vampir, ama bunu bilmiyor. Yakında korkunç bir Gecenin Efendisini yok etmek için güçleriyle yüzleşmek zorunda kalacak.
Yönetmen: Riccardo Chemello
Yazar: Mauro Boselli (çizgi roman), Maurizio Colombo (çizgi roman)
Yıldızlar: Wade Briggs(Harlan), Stuart Martin(Kurjak), Frida Gustavsson (Tesla)

Oyuncular:

Wade Briggs   ...   Harlan

Stuart Martin   ...   Kurjak

Frida Gustavsson   ...   Tesla

Luke Roberts   ...   Draka

Sebastian Croft   ...   Yuri

David Morrissey   ...   Gorka

Diğer Oyuncular:

Radu Andrei Micu   Radu Andrei Micu   ...   Lazar
Ionut Grama   Ionut Grama   ...   Stefan
Florin Fratila   Florin Fratila   ...   Dejan
Madalina Bellariu Ion   Madalina Bellariu Ion   ...   Velma
Andreea Coff   Andreea Coff   ...   Chloe
Alice Cora Mihalache   Alice Cora Mihalache   ...   Aysha
Alexandra Poiana   Alexandra Poiana   ...   Vivien
Claudia Negroiu   Claudia Negroiu   ...   Chloe old
Aura Calarasu   Aura Calarasu   ...   Aysha old

Aktörlerde Çizgi Romandaki Karakterlere Benziyo Siz Nedersiniz

Çekilecek olan hikaye :

Dampyr Sayı 01   Şeytanın Oğlu
Dampyr Sayı 02   Gece Soylular

kırkambar

Bildiğim kadarıyla film olarak çekildi ancak salgından dolayı 2020'de gösterime giremedi.

hanac

Alıntı yapılan: kırkambar - 06 Nisan, 2021, 22:16:52
Bildiğim kadarıyla film olarak çekildi ancak salgından dolayı 2020'de gösterime giremedi.

2021 bitiyor ve bu film hala ortalıkta yok.

Animvader

Dampyr filmi çıkartıyordu Bonelli, galası falan da yapılmıştı akıbeti ne oldu bilen var mı?

hanac

Alıntı yapılan: Animvader - 25 Temmuz, 2022, 15:18:06
Dampyr filmi çıkartıyordu Bonelli, galası falan da yapılmıştı akıbeti ne oldu bilen var mı?

https://www.imdb.com/title/tt10315050/?ref_=nv_sr_srsg_0

22 Ekim de vizyonda

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 25 Temmuz, 2022, 15:57:15
https://www.imdb.com/title/tt10315050/?ref_=nv_sr_srsg_0

22 Ekim de vizyonda
İşte bu güzel haber inşallah dylan dog gibi hayal kırıklığı yaratmaz

allan quatermain

28 Ekim'de gösterime giriyormuş, Türkiye'de de gösterime girecek mi acaba, ben bulamadım bir şey ama...  :(

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

kırkambar

Dampyr çizgi romanının uyarlaması film Apple TV'de 18,99'a ön siparişte. Gösterimin başlayacağı tarih 11 Ağustos 2023.

Mrtekin

Filmi seyrettim, çok büyük bir beklentiniz olmaz ise fena değil, ortalama bir düzeyi var. Cast'ı da beğendim.

Fena olan filmin gişede patlaması. 15 milyon dolar bütçelik film, gişede anca 320.000 dolar kazanabilmiş.

Bu, bir bakıma Bonelli'nin kurmaya çalıştığı, Bonelli Cinematic Universe'e de büyük bir darbe vurdu.
They drew first blood...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mrtekin - 13 Ağustos, 2023, 10:12:44Filmi seyrettim, çok büyük bir beklentiniz olmaz ise fena değil, ortalama bir düzeyi var. Cast'ı da beğendim.

Fena olan filmin gişede patlaması. 15 milyon dolar bütçelik film, gişede anca 320.000 dolar kazanabilmiş.

Bu, bir bakıma Bonelli'nin kurmaya çalıştığı, Bonelli Cinematic Universe'e de büyük bir darbe vurdu.
Sana katılıyorum yanlız bu film Dylan Dog filminden ,seyredirilirlik bakımından daha iyi olmuş artık vampir filmlerinin modası geçtiği için insanlar bu filme ilgi göstermemişler oda normaldir.Yanlız tipleri kahramanlara iyi benzetmişler Bonelli başka film kahramanına el atarmı orası bilinmez...

doktor1881

Filmi bugün ben de seyrettim Üst seviye bir film değil ama  beni tatmin etti Bu kadar uzun bir seri 90-100 dk da anlatılamazdı zaten Dampyr çizgiromana bağlı olarak ilk sayılarının anlatıldığı film de Kurjak  ve Tesla ile tanışması ve ilk gece efendisi ile savaşı anlatılıyor Filmin gişe hezimeti devam filminin olmayacağının garantisi aynı zamanda sinema evrenine Bonelli'nin bir daha ayak ayak atmayacağının teminatı Dampyr'i Amerikan endüstrisi bir dizi olarak çekse daha başarılı olacağı kanaatindeyim ama bu durum çoook zor

Film Notu:5/10 (Ama yine de seyredilir)

-brendon-

Bonelli sinema evrenine Zagor ile başlasaydı böle olmazdı

kırkambar

Film genel olarak hoşuma gitti. Elbette konuya aşina olmamın da etkisi var. Oyuncu seçimi başarılı, hiç yadırgamadım. Ama bir dizi olarak düşünülse sanki daha doğru olurdu. Filmin girişindeki Bonelli evrenine göndermeler yapan (Marvelvari) hareketli logoyu da çok beğendiğimi eklemeliyim. Puanım 8/10

Kuzgun

Filmi izledim ve çok beğendim. Filmdeki Harlan, Kurjak ve Tesla, çizgi romandakilere o kadar çok benziyor ki çizgi roman atmosferiyle film atmosferi iç içe geçiyor (tabi okuyanlar için). Hatta öteki karakterler de (Kurjak'ın takımındaki askerler, Yuri) epeyce benziyor. Oyuncu seçiminde bunun için epey bir inceleme, seçme yapmışlar.

Film, vampir filmlerine "dampyr" motifini eklemesiyle değişik bir tat vermiş. Kısacası sevdim bu filmi. Sonra aklıma Türkiye'de çizgi roman yayınının durması geldi, üzüldüm.

İster eğlence için, isterse alt metni/metinleri göz önüne alarak okuyun, Dampyr çok güzel bir çizgi roman dizisi. Alt metni kendiniz yorumlayarak da belirleyebilirsiniz; bu da ayrı bir güzellik. Bana göre "gecenin efendileri" dünyanın kanını -mecaz anlamda- emen küresel sermayeyi simgeliyor. Kahramanlarımız da bunlara karşı direnenleri. Harlan "gecenin efendileri"nden birinin soyundan gelmesine karşın onların düşmanı (küresel sermayenin içinden çıkıp onların iğrençliklerine karşı savaşan kahraman). Kurjak gerçek savaşın "gecenin efendileri"ne karşı yapılan savaş olduğunu düşünen eski bir asker (insanlığın asıl düşmanının küresel sermaye olduğunu anlamış kahraman). Tesla ise "gecenin efendileri"ne karşı durmayı başaran bir vampir (küresel sermayenin sömürüsüne, köleliğe başkaldıran halktan biri; belki de "biz").

Tabi bunlar Dampyr dizisinini benim zihnimde uyandırdığı çağrışımlar. Siz de farklı olabilir. Ama temelde köleliğe, zulme, sömürüye başkaldırı diyebiliriz...

E tabi böyle çetrefilli okuma olanakları sunan bir çizgi roman, ülkemizde tutmaz...