Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Batuhan bey  , Mylos a soyleyin. Aylik Tex duzenli ciksin lutfen.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 13 Ocak, 2023, 14:22:04
Batuhan bey  , Mylos a soyleyin. Aylik Tex duzenli ciksin lutfen.
Daha önce dediğim gibi bu durumu ilettim.
Benim söylememle olacaksa gene söylerim.

sultanhisar

Mylos ilk aydan patladı... >:( Çizgi düşleri çok ararız...

karlıova

Beyler, hemen olumsuz görüşlerle moral bozmayalım. Batuhan dostumdan bildiğim geçen Cuma, editoryal yazılar da dahil, orijinaline sadık şekilde baskıya verildiği. Yakında dağıtımı yapılır. Burası normal, stabil bir ülke değil. Olağanüstü günler yaşıyoruz, bunlar yaşamın her alanını etkiliyor. Bu tip küçük sarkmalar da normal.

Şunu merak ettim, Çizgi Düşlerin yılda bir-iki, kendi belirsiz programına göre yayınladığı Tex performansının nesini mumla arayacağız?

Sevgiyle kalın,

İzzet K.

Dylandog

Mylos kitapı şimdiden bile ayakta alkışlıyorum editoryal yazılar dahil orjinal biçimde bize sunacaklar ise helal olsun birde her ay düzenli yayınlanırsa birde üstüne tex kartları verilirse tadından yenmez

afu

Alıntı yapılan: karlıova - 16 Şubat, 2023, 12:42:01Şunu merak ettim, Çizgi Düşlerin yılda bir-iki, kendi belirsiz programına göre yayınladığı Tex performansının nesini mumla arayacağız?

Sevgiyle kalın,

İzzet K.

tex    46,47,48,49
tex klasik    56,57,58
tex willer    3,4       

Çizgi Düşler'in 2022 de çıkardığı sayılar. Her cilt 2 sayı içerdiğine göre, toplam 18 Tex sayısı çıkarmışlar !

YzbVolkan

Telif gittiģi icin mecburiyetten bu kadar cikardilar bu yil. Yoksa cok beklerdik bu sayilarì.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Merhaba dostlar,

Mylos kitap şu an deprem yardımı ile uğraşıyor. Çalışanların bir kısmı hala sahada. Tex ve 221B nin çıkışı bu yüzden Şubat sonuna ertelendi.

Tex in baskı işlemi tamamlandı. Dağıtım için bekletiliyor. İkinci sayının da çevirisine başlandı.

Kauss

Şu dönemde gecikme bence oldukça normal. Yalnız Mylos'a genel anlamda söylemek istediğim; satış ağınızı bence genişletmeniz gerekiyor. Şahsen ben ürüne ulaşmakta zorluk çekenlerdenim. Kadıköy dışında çizgi roman evlerinde rastlamadım yada ana akım amazon gibi satıcılarda da bu ürünleriniz yok. En son Kadıköy'e gittiğimde Julia'ları toplu alabilmiştim.

afu

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 16 Şubat, 2023, 14:54:29Telif gittiģi icin mecburiyetten bu kadar cikardilar bu yil. Yoksa cok beklerdik bu sayilarì.

tex  44,45
tex klasik  53,54,55
tex magazin  4
tex renkli  9
tex maxi  9
tex willer  3,4

2021'de de toplamda 17 sayı çıkarmışlar  ;)

Kinowa59

Ben, kinowa59 olarak mylos kitap'in Tex işini çok çok iyi bir şekilde sürdüreceğine inanıyorum. Yayıncılık sektöründe güven ve okuyucuya saygı temel kıstaslardır. Mylos kitap, yayınlayacağı Tex serisinde, birebir İtalya'da ki orijinaline sadık kalarak tanıtıcı yazılarla bu süreci götürecektir. İlk sayı basılmış, ikinci sayı ise çevirideymis. Mylos kitap'i kutluyorum. Çok teşekkür ediyorum.

karlıova

AFU dostum, bilgi için teşekkürler. Anlaşılan o ki, Çizgi Düşler aylık seri, klasik ve yan seriler olarak kendi planladığı (ve telifini ödediği) çizgide bir yayın üretimi gerçekleştirmiş. Albümler arasında uzun aralar verilmesi vb. belirsizlikler okurların gönlünü biraz kırmıştı, ayrıca giderek gerek Julia gerek Tekslerde bunlar kazandırmıyor denilerek limitli sayı basılması ve ikili cilt olmasının dışında fiyatların bundan dolayı da yükselmesi Fumetti okurunun aleyhine oldu.

Gelinen noktada Mylos'un devreye girmesi ve kalan serilerin telifini de Lal'in üstlenmesiyle sorumluluk iki yayıncıya bölünmüş oldu, ki bu pozitif bir gelişmedir. Ayrıca orijinale daha sadık ve tekli cilt edisyona dönülmesi de bir artı olarak düşünüyorum. Mylos'un performansını değerlendirmek için henüz çok erken. Ülkede biraz istikrar sağlanabilirse, sanırım bir yıl sonra bir fikir oluşturabiliriz.

DAMPYR

Ben Hala Mylosun Bu işi Beceremiyeceğini Düşünüyorum Aynı Juliada olduğu gibi ilk birkaç ay düzgün yayınlayıp sonra şatış rakamlarına bakıp gene yayınlanma aralığının açılacağına inanıyorum.Çizgi Düşlere gelince Teks Uğruna elindeki bütün Fumetti Yayınlarını Harcadı Sonrada Teksin 500 Civarı sattığını söyleyip bu yayınıda savsaklamaya başlamıştı ,Lal ise Yayınları çok satmasada ilkeli bir kitapevi olduğu için Devam edeceğine inanıyorum Nediyeyim Gözlemleyip Göreceğiz İnşallah Beni Yanıltırlar...

Kinowa59

Çizgi düşler'in Tex yayınlama konusundaki gayrı ciddi tutumu pek çok Tex tutkununu, bu yayından soğuttu. Pek çok okuyucu, bu lakayt yayın politikasını ( editoryal yazıları kırpmak, sayfa sayılarını azaltmak, okuyucuya değer vermemek gibi ) protesto etmek için Tex almaktan, daha ötesi Tex okumaktan bile vazgeçti. Mylos kitap'in yeni bir başlangıç yapması, benim gibi Tex tutkunlarına yeni umutlar doğurmaktadır. Mylos kitap'in Tex yayınına hem orijinal sayıyı yazarak, hem de No 1 diye belirterek başlaması çizgi düşler'e darılan Tex okurlarını tekrar mylos kitap a kazandıracaktır.

Animvader

Tex kaç satıyor gerçekten merak ediyorum. Ne kadar yeni okuyucu çekebiliyor? Yani çok iyi satsa Çizgi Düşler böyle yavaş tempoda gitmezdi herhalde, Alita manga serisini bir çırpıda bitirdiler sonuçta.