Tex Willer Özel - LAL

Başlatan hanac, 18 Mart, 2024, 12:32:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tex Willer Özel Albüm 1 - Noel Hayaletleri

Tex Willer Özel Albüm'ün ilk sayısı. 128 sayfalık bu albümün özelliği iç sayfaların bir kısmının iki renk basılmış olması.

Yayın Tarihi: Mart 2024
Sayfa Sayısı: 128
Fiyat: 160 ₺

Kinowa59

Arkadaşlar, Tex willer özel seri No 1 okumayan varsa, " ben Tex tutkunuyum " demesin. Western de paranormal olaylar benim ilgimi çekmese de , özel seri No 1 Noel hayaletleri hikayesi baştan sona yaklaştıkça artan gizleriyle ismi gibi özel bir sayı olmayı hak ediyor. Ben çok beğendim.

pizagor

Tex çok uzun zamandır bana hitap edemese de Tex Willer topladığım ve okumaya başladığım bir seri. Bunun en önemli nedeni de hennesy dostumuzun, sanırım Lal'in beşinci sayısından ama yanılıyor olabilirim, gösterdiği bir panel ki bu karede genç Tex'in yanında Logan isminde ve ne tesadüftür ki bizim Marvel'dan Wolverine Logan'a aşırı benzeyen bir karakterin yer alması. Bu panelin bende yarattığı sorgu 'DC'den sonra Marvel ile de mi bir cross over oluyor yavaş yavaş, yoksa bu sayı o patikanın ilk taşı mı?' oldu. Sonrasında da hemen sağdan soldan tüm seriyi toparlamaya başladım. Kolay olmadı, bazı sayılar Kadıköy'de dahi kalmamıştı vs. Neyse ki şu anda eksiğim yok :)

Bu özel sayıyı edinmemin nedeni de sayın kinowa59'un mesajındaki paranormal kelimesi oldu. 'Fantastik western'i 'klasik western'e yeğleyen ve Teks'in fantastik hikayelerinin diğer klasik western öğeleri taşıyanlara nazaran daha keyifle okunabilir olduğunu düşünen biri olarak bu özel sayı da beni tatmin etti diyebilirim. Okuma keyfinizi kaçıracak tüyolar vermemek adına ayrıntıya giremiyorum, o yüzdem bir önceki 'diyebilirim' kelimesini açıklamıyorum. Galiba Zagor ile buluşması da bu seride olacaktı, dolayısıyla 'özel seri'ye de devam ederim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Tex willer ve Tex willer özel serilerde daha ne cevherler, mücevherler var. Sayılar ilerledikçe bu hazineleri yalnızca okumayacağız , ben ve benim gibi Tex tutkunları , Western'in başyapıtı olan bu serilerle kütüphanelerimizi antik dönem İskenderiye kütüphanesine çevireceğiz.

Kauss

Amerikan filmlerinde kamp ateşinde anlatılan korku hikayeleri olur, o tadı aldım diyebilirim. Spoiler vermemek için açık yazmayacağım ama kitap içerisinde anlatılan hikayelerin finalle pekte aman Allah'ım bir etkisi olmadı bana kalırsa. Yine de hoş bir zaman geçirtti. İleride dönüp tekrar okuyacağım bir öykü değildi :)