The Amazing Spiderman / Marmara Çizgi

Başlatan ilke, 20 Mayıs, 2011, 11:46:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kauss

Baskısı tükenenleri tekrar bassalar keşke demek istiyorumda, o da zor.

hanac

Amazing Spider-Man Cilt: 31 - Tehlike Bölgesi

Yazar: Dan Slott
Çizer: Giuseppe Camuncoli
Sayfa Sayısı: 136
Fiyat: 110 ₺

Yeryüzündeki en güçlü varlığın adı Alpha. Güçlerini, Peter Parker'ın yönetimindeki bir deney esnasında yaşanan bir laboratuvar kazasında kazanan, çelimsiz ve tembel bir Midtown Lisesi öğrencisi olan Alpha! Dünya çapında karmaşa yaratmamak için önce --ve hızlı bir şekilde kahramanlığın ne anlama geldiğini öğrenmesi gerekiyor ki bu da Örümcek Adam ilk kez yanına bir çömez alıyor demek! Sonrasında ise Örümcek, başka bir devasa karmaşayla karşı karşıya kalıyor: Hobgoblinlerin savaşı! Phil Urich, zebanileri andıran maskesini Kingpin'in birincil infazcısı olmak için takıyordu ancak Roderick Kingsley yeniden ortaya çıkıyor ve cinai kimliğini geri istiyor. Üstelik Kingsley, bir şeyler isteyen yegâne eski Goblin olmayabilir!

hanac

Amazing Spider-Man Cilt: 32 - Son Arzu

Yazar: Dan Slott
Çizer: Giuseppe Camuncoli
Sayfa Sayısı: 136
Fiyat: 110 ₺

Hayatı boyunca baş düşmanı Örümcek Adam'la yaptığı savaşlar yüzünden vücudu ve bedeni ölümcül hasarlar alan Dr. Octopus'a bir yıllık ömrünün kaldığı söylenmişti. Deli dâhi de bu zamanı tam da ondan beklendiği gibi kullandı: Önce Manhattan'ı ele geçirmek için Octobot ordusunu şehre saldı, sonra da Norman Osborn'un çocuğunu kaçırmak için altı zalim süper haini bir araya getirdi. En son olarak da gezegeni küle dönüştürme tehditleri savururken Örümcek Adam'ı dünyanın her yerinde kovaladı. Hırsla yaptığı planlar her seferinde başarısızlıkla sonuçlandı. Yoksa durum farklı mıydı? Acaba bu yenilgileri, deliliğinin mi yoksa dehasının mı kanıtlarıydı? Örümcek Adam, Dr. Octopus'un hayattaki son birkaç saatinde bu sorunun cevabını öğrenecek ve eski düşmanlarından biri, son arzusuyla Peter Parker ile sevdiği herkesin felaketine yol açacak!

pizagor

Artık bu da sonu getirilen serinin nazar boncuğu olsun; son cildin sırtında 32 cilt numarası unutulmuş. Oysa şu son düzlüğe kadar hep sırtta yer alan cilt numarasıyla gelinmişti.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Forsythe

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Haziran, 2022, 21:16:59
Artık bu da sonu getirilen serinin nazar boncuğu olsun; son cildin sırtında 32 cilt numarası unutulmuş. Oysa şu son düzlüğe kadar hep sırtta yer alan cilt numarasıyla gelinmişti.

Aslında unutulma değil, hikaye oradan Superior Spider-Man'e bağlandığı için bilerek yapılmış. Mesela Superior Spider-Man ciltlerinden başlayacak birisinin rafında Cilt 32 ~ 1-6 değil de
Son Arzu ~ Superior 1-6 diye görünecektir. İçinde ve başka yerlerde cilt 32 olarak geçiyor ama sorun yok

Forsythe

Cilt 32 Son Arzu cildindeki asıl sorun maalesef ki çizimlerin çözünürlüğünün düşük olması, çizimler 480p gibi görünüyor ama yazılar ve balonlar net. Bunun Marmara Çizgi hatası değil matbaa hatası olduğunu düşünüyorum. Marmara'da sorun olsaydı diğer ciltlerde de aynı hata olurdu ama onların hiçbirinde sorun yok ben ilk kez böyle bir şey gördüm, dediğim gibi matbaa'nın suçu olduğunu düşünüyorum. İkinci baskıda çok büyük ihtimal düzelecektir ama her zaman olduğu gibi satılır mı maalesef bilinmez  :'(

pizagor

Gramajı düşük bir kağıda geçilmiş. İyi de olmuş, ciltler artık daha ince, daha az hacimli, daha hafif. Aslında ideali, orijinal TPB kağıtları ama sanıyorum memlekette kolay bulunmuyor o kağıttan.

YzbVolkan

Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

battlehammer

Alıntı yapılan: Forsythe - 12 Haziran, 2022, 22:32:35
Cilt 32 Son Arzu cildindeki asıl sorun maalesef ki çizimlerin çözünürlüğünün düşük olması, çizimler 480p gibi görünüyor ama yazılar ve balonlar net. Bunun Marmara Çizgi hatası değil matbaa hatası olduğunu düşünüyorum. Marmara'da sorun olsaydı diğer ciltlerde de aynı hata olurdu ama onların hiçbirinde sorun yok ben ilk kez böyle bir şey gördüm, dediğim gibi matbaa'nın suçu olduğunu düşünüyorum. İkinci baskıda çok büyük ihtimal düzelecektir ama her zaman olduğu gibi satılır mı maalesef bilinmez  :'(

Bunu fotoğraflayabilir misiniz?

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Haziran, 2022, 15:12:07
Vol 5'i hızlandırırlar sanırım.

Fiyatlardan, ekonomik buhrandan dertliler. Gerçi kim değil ki! Sanıyorum son dönemdeki gaza basmadan sonra bir rölanti dönemi, bir dinginlik evresi gelecek...

dayıcomics

Marmara Amazing Spider-Man'leri tekrar basacağım demişti ama kastettikleri New Amazing Spider-Man imiş  ;D