26 Mart 2011 Kadıköy ÇR Toplantısı

Başlatan hanac, 17 Mart, 2011, 10:51:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Tayfun Bey (meraklı çizgi) getirdi o Pekos Bill ve diğer 1950'lerde basılmış frankofon ve Tenten'leri. O zamanki baskının hala nasıl düzgün durduğunu göstermek için. Bu arada frankofonlar ve Tenten renkli basılmıştı.

hanac

Marmara Çizgi Erdem Bey ve Prestij Yayın İlhan Bey de bu fotoda yer almaktadır.

rumar80

Eren'in yanındaki bıyıklı arkadaş ile Henessy'nin arkasındaki kim? Ben gittikten sonra gelmişler. Tanımıyorum

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 29 Mart, 2011, 15:46:01
   Eren'in yanındaki bıyıklı arkadaş ile Henessy'nin arkasındaki kim? Ben gittikten sonra gelmişler. Tanımıyorum

Yan masadan geldiler  :)

Oturdular biraz muhabbet ettiler.

kalidor

Sinan Baba'dan fotoları bekliyoruz. Hasan Abi baskı yap ;D
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 02 Nisan, 2011, 11:51:42
Sinan Baba'dan fotoları bekliyoruz. Hasan Abi baskı yap ;D

Fotolar geldi, yukarıda Erdem Bey'li foto ondan.

Diğer fotolar benzer ama bu farklı  :)

Soldan: mcyz, kalidor, henessy

nacho_grande

kalidor' un t-shirt' e bayıldım, ben de isterim. :)

kalidor

Kızkardeşim bu T-shirti alakasız bir yerde bulmuş, yine denk gelirse size de temin etmeye çalışırım  ;)
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Taksim'de Atlas pasajında rahmetli Metin Demirhan'ın dükkanının olduğu yerde bir de hemen arka pasajda (kırk anbarın olduğu pasaj adını hatırlamıyorum) buna benzer t-shirtler gördüm.
   Wolverine'li hatırlıyorum da Conan hatırlamadım yine de

alan ford

Arkadaki pasajın adı Anabala. Çizgi Roman kahramanlı tişörtleri basanlar ise pasajın köşesinde, Galatasaray Hamamının sokağında. Zagor, Mister No , Çiko tişörtleri vardı ama Conan'ı bende görmedim. Ama bildiğim kadarıyla sipariş üzerine de tişört yapıyorlar. Rahmetli Metin Demirhan'da Atlas pasajından sonra buraya taşınmıştı( alt kata).  Bir zamanlar bu pasaj İstanbul punk ve underground aleminin can damarlarından biriydi. Şimdilerde o ruhu kaybetmiş. Nurtap hanım'ın kırkambar'ı o zamanlardan kalan belkide tek dükkan. Ama onuda açık bulmak çok zor. Umar pasajı yazınca bunlar aklıma geldi gece gece. yazayım dedim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Hakikaten kırk anbarı açık bulmak nerdeyse imkansız. Sevgili Doğa'nın o bahsettiği yere Hasan, Güneş ve Hakan ile gitmiştik. Kızılmaske, Tommiks, Mandrake hatta yüzbaşı Volkan basılı tişörtler vardı. Benim wolverine'li t-shirti gördüğüm yer Atılganın eski yerinin yanıydı

nacho_grande

Bilgiler için teşekkürler. Ben de uzuuun yıllardır o pasajlara girmedim ne yalan söylim.

Artık tişört basan bir dolu yer var. En kötü elimdeki arşivden resim beğeniriz, ben baskıya uygun boyutlara getiririm, bastırırız.

Saint2

Eski günleri hatırladım gene....  :( :( :(
Çizer bir arkadaşım vardı.... O, sevgilisi ve ben haftanın 3-4 günü beraber gezerdik. Bu 3-4 günün 2-3 günü de illaki Metin'e uğrardık. Ulan ne günlerdi be....   :'( :'( :'( :'(
Nurtap'ı, Erdem beyi o zamanlar tanıdım.

Metin'in rahatsızlandığından toprağa verdiğimiz, yaşadığım süreç filmlere konu olur.  Toprağın bol olsun.

Kusura bakmayın, koptum gene.....    :-X :-X :-X

hanac

hanac