İstanbul Tüyap Kitap Fuarı

Başlatan michel, 30 Ekim, 2009, 11:24:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

michel

Sevgili Altin Madalyon sakinleri,
Tüyap Kitap fuari Salon 2 No:308 deyiz bekleriz
Gerekli Seyler

ümitkr

Kolay gelsin Gerekli Seyler, okuyaniniz bol olsun :)

TÜYAP'ta Çizgi Roman

28. Istanbul Kitap Fuari'nda çizgi roman yayinlayan yayinevlerinin açacaklari stantlarin yani sira çizgi roman veya çizgi romanla iliskisi olanlarin sunumlari da olacak bu sene. Laika Stanti; dogru anladiysam, hemen hemen tüm yayinlarin sergilendigi bir stant olacakmis. Ya da sadece çizgi roman stanti kurulacakmis. Thorgal, Star Wars 3 orada olacakmis. Bir kaç agizdan duydum o yüzden yanlis aktariyor olabilirim özür.

paneller -

31 EKIM 2009 CUMARTESI
INTEREXPO SALONU
Saat:12.15-13.15
Söylesi:"Gelecek ve Teknoloji"
Konusmaci: Serkan Anilir
Düzenleyen: Leman Dergisi

BÜYÜKADA SALONU
Saat:12.30-13.30
Söylesi: "Çizgilerin Diliyle Marx'in Kapital'i": Manga
Konusmacilar: Levent Cantek, Hüseyin Can Erkin, Ahmet Tonak
Düzenleyen: Yordam Kitap

2 KASIM 2009 PAZARTESI
KARADENIZ SALONU
Saat:11.30-12.30
Okuma-Söylesi:"Behiç Ak Çocuklarla Bulusuyor"
Konusmaci: Behiç Ak
Düzenleyen: Günisigi Kitapligi

4 KASIM 2009 ÇARSAMBA
BÜYÜKADA SALONU
Saat:16.00-17.00
Panel: "Okullarda Drama Çalismalari ve Çocuk Kitaplari"
Konusmacilar: Nihal Kuyumcu, Hasan Erkek, Ümit Kireççi (ÇROP üyesi)
Düzenleyen: Çocuk ve Gençlik Yayinlari Dernegi

6 KASIM 2009 CUMA
BÜYÜKADA SALONU
Saat: 16.00-17.00
Söylesi: "Mizah Dergiciligimiz 140 Yasinda"
Konusmaci: Cihan Demirci
Düzenleyen: TÜYAP

Tam Program - http://www.tuyap.com.tr/webpages/kitap09/index.php

darkwood

TÜYAP 28. Istanbul Kitap fuari bugün start aliyor, 08 Kasim 2009 da sona erecek olan tüm katilimci ve kitap severlere hayirli olsun.
Özellikle çizgiroman standlarini biran önce gezip görmek için sabirsizlaniyorum. Yagmurlu ve sert rüzgarli hava muhalefetinden dolayi bugün fuari gidip görmek kismet olmayicak gibi görünüyor. Bu fuarlari neden 1 ay filan yapmazlar baslamasi ile bitmesi bir oluyor. Fuara yakin çevrede oturanlar bu konuda bir hayli sanslilar, kiymetini bilsinler.

Yurt içi ve yurt disindan 550 yayinevi ve sivil toplum kurulusunun katilimiyla düzenlenen 28. Istanbul Kitap Fuari'nda ilgili olarak bu sene yabancilar açisindan çok önemli yenilikler var. 
27 ülkeden yayincilar, editörler ve yayincilar birligi temsilcilerinin yer alacagi, yeni açilan Uluslararasi Salon, fuarin ilk dört günü 31 Ekim - 3 Kasim 2009 tarihlerinde, 11.00-18.00 saatleri arasinda açik kalacaktir. Uluslararasi Salona bu sene ilk kez Avrupa Kültür Merkezleri: Fransa, Finlandiya, Ispanya, Hollanda, Romanya, Isveç, Isviçre ve Italya ortak bir standla katilirken, salonun diger katilimcilari Almanya, Amerika Birlesik Devletleri, Venezüela Bolivar Cumhuriyeti, Yunanistan, Romanya ve Fransa'dan yayincilar ve editörlerden olusuyor. Bagimsiz bir edebiyat toplulugu olan Literature Across Frontiers ise Bask, Çek Cumhuriyeti, Galler, Estonya, Macaristan, Katalonya, Litvanya, Letonya, Iskoçya, Irlanda, Polonya, Portekiz ve Slovenya'yi temsilen fuara katiliyor.

Darkwood Sakinleri..

AzAzEL

Ne yazikki çok uzak bugün hava muhalefeti nedeniyle göztepeden kadiköye 2 saatte gidebildim. Gerçi gittigimde Zagor KM, MM KM, Zagor aylik, Mister No aylik, Thorgal, Yürüyen Ölüler, Conan ve Kaptan Swingin yeni sayilarimi almamla yorgunlugumu unuttum. Ama fuarin tadi bambaska sadece çizgi romanlarla degil binlerce kitapla tam bir festival. Gidebilecek arkadaslarim çok sansli :) simdiden iyi eglenceler. Bol kitapli ve bol çizgi romanli günler dilerim :D

ümitkr

Tüyap Kitap fuari'nda çizgiroman basan yayinevleri bir arada. Salon 2 No:308 Laika Standinda JBC, Gerekli Seyler, Marmara Çizgi ve Laika çizgi roman okurlarini bekliyor:

Soldan saga - Marmara Çizgi / Erdem Aydogan, Gerekli Seyler / Misel Simoni ve Alisan Cengiz, Laika / Egemen Görçek, Çizgi Roman Okurlari Platformu (ÇROP) / Ümit Kireççi

tommikser

Mişel abi bu yıl fuara katılacak mısınız?

Geçen yıl yaptığınız gibi bize çok fazla çr çıkararak şok geçirirsiniz umarım.Yayınlarınızı özledik ona göre :)

pizagor

Arkabahçe'den Fantastik Dörtlü'nün dördüncü cildi geliyormuş, muhtemelen kitap fuarına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Bu sene fuar için başka hangi çizgiromanlar geliyor, duyumları olanlar paylaşabilirse harika olur.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Her geçen yılla birlikte kitap fuarı coşkusu da azalıyor. On sene öncesinin 'kitap fuarı günlükleri'nden, çizgiroman sanatçılarının imza kuyruklarından, kimsenin bahsini dahi geçirmediği noktaya geldik ne yazık ki. Coşku var mı, bilmiyorum; satış var mı, bilmiyorum. İstanbul'un taa öbür ucuna gitmeye başta kendim üşeniyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Kitaba olan ilgi azaldı insanlar artık geçim derdine düştüler, kitaba ayıracak vakitleri ve nakitleri kalmadı okuyansa parmakla gösterilecek kadar az :( ...