Sergi: Boş Kapak

Başlatan Harun Ça, 24 Nisan, 2018, 20:04:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Bant Mag. Havuz, bu kez çizgi roman tutkunlarının kaçırmaması gereken bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: "Boş Kapak".

Marmara Çizgi'nin yayımladığı "Örümcek Adam Düğün Özel" fasikülünün limitli sayıda üretilen "boş kapaklı" versiyonları farklı alanlarda üretim yapan tam 41 çizerin yorumlamasıyla "Boş Kapak" sergisinde bir araya geliyor. 4-10 Mayıs tarihleri arasında görülebilecek sergide satılan kapakların bütün geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı'na bağışlanacak.

4 Mayıs Cuma akşamı 19:00'daki açılışın ardından birlikte çalmaya bayılan "kankalar" Kamufle ve Furkan "Nuka" Birgün, hiphop'tan funk'a birçok türde sevdiği parçaları çalacakları DJ setle Bant Mag. Havuz / Bina'da olacak.

"Boş Kapak" sergisinde çalışmalarıyla yer alacak çizerlerin tam listesi şu şekilde:

Emrah Ablak
Bilge Yıldız Abur
Necip Aptioğlu
Yılmaz Aslantürk "Otisabi"
Mahmud Asrar
Diren Ayhan
Ethem Onur Bilgiç
Furkan "Nuka" Birgün
Cansın Çağlar
Yıldıray Çınar
Görkem Demir
Görkem Emir
A. Gökhan Gültekin
Ergün Gündüz
Sadi Güran
Nisan Hakan
Murat Karadan
Şerif Karasu
Mehmet Arif Kaymak
Sümeyye Kesgin
Cihan Kılıç
Celal Koç "Celor"
Devrim Kunter
Oky
Selçuk Ören
Zeynep Özatalay
Cem Özduru
Berat Pekmezci
Tamer Poyraz
Memo Tembelçizer
Ahmet Torun
Sercan Tunalı
Emrah Tümer
Rıza Türker
Erdem Ustaoğlu
Bülent Üstün
Cengiz Üstün
Kenan Yarar
Özgür Yıldırım
Ender Yıldızhan
Ozan Yüksel

Daha fazla detay için facebook etkinlik sayfasının linki; https://www.facebook.com/events/614417652231313/

Harun Ça

Oky'nin çizdiği kapak.

kedidiro

Bu başlığa yazılanları ilk andan itibaren takip etsem de az önce farkettim ki şu ana kadar başlıktaki sergi ifadesini serci diye okuyordum . Sanki fransız veya italyan birinin çalışmasıymış gibi :) :)

ilke

Arkadaşlar,

ufak bir proje olarak yola çıktığımız bu sergi, ilk başta 41 çizer olarak duyurulmasın rağmen şu an 44 çizere ulaştı. Toplam 50'den fazla renkli ve siyah/beyaz kapak sergilenecek. Bütün gelir ÇYDD'ye bağışlanıyor ve ne çizerler, ne Marmara Çizgi ne de sergiyi düzenleyen Bantmag tek kuruş para almıyor.

Çizimlerin çok büyük bir kısmı elimize ulaştı ama biraz daha gizem katmak amacıyla çizerlerin paylaşımları dışında biz paylaşmayacağız, hepinizi sergiye bekliyoruz.

alan ford

Alıntı yapılan: ilke - 30 Nisan, 2018, 22:23:06
Arkadaşlar,

ufak bir proje olarak yola çıktığımız bu sergi, ilk başta 41 çizer olarak duyurulmasın rağmen şu an 44 çizere ulaştı. Toplam 50'den fazla renkli ve siyah/beyaz kapak sergilenecek. Bütün gelir ÇYDD'ye bağışlanıyor ve ne çizerler, ne Marmara Çizgi ne de sergiyi düzenleyen Bantmag tek kuruş para almıyor.

Çizimlerin çok büyük bir kısmı elimize ulaştı ama biraz daha gizem katmak amacıyla çizerlerin paylaşımları dışında biz paylaşmayacağız, hepinizi sergiye bekliyoruz.

Helal olsun .
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Harun Ça

Takip ettiğim, gözüme çarpan çizerlerin sergi için çizdiği kapaklardan paylaşımlar;

Yıldıray Çınar

Mahmud Asrar

Selçuk Ören

Özgür Yıldırım

Memo Tembelçizer

Ergün Gündüz

Cihan Kılıç

Cansın Çağlar

Sadi Güran

ferzan

Favorim, Emrah Ablak ile Cihan Kılıç 'ın kapakları oldu...Bilhassa Kılıç 'ın kapağını almayı çok isterdim...Diğerlerinin çoğu normal varyant kapak, batılı çizer usulü boş kapak alternatifi falan ama bu iki isim, zaten çizgi öykülerinde de olan absürt mizahı çok güzel veriyor...Memo, Oky ve Cansın 'ın kapaklarını da ayrı yere koyarım elbette...Diğerleri süper kaliteli, sanatsal, batılı normlarda profesyonel kapaklar ama beni vuran ismini saydıklarım oldu...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

gamlıbaykuş

Ergün Gündüz ve Cihan Kılıç' ın çizdiği kapaklar şahaneymis...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Ergün Gündüz'ün kapağı şahane olmuş.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

Ve tabii ki Ergün Gündüz....
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kedidiro

Oylama yapmıyoruz ama sergilenenler içinde benim de favorim cihan kılıç'ın kapağı..

alan ford

Memo tembelçizer, Cihan Kılıç ve Emrah Ablak
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Bu kapaklar açık arttırma ile satılacak değil mi?

tulgan

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Mayıs, 2018, 08:41:01
Bu kapaklar açık arttırma ile satılacak değil mi?

Sergi süresince siyah ve renkli olarak sabit fiyatları olacak, sergide satılmayanlar için daha sonra açık artırma yapılacak.

pizagor

Sergi süresince renklilerin 900, diğerlerinin 450 TL'den satılacağını duydum. Tüm gelir de ÇYDD'ne gidecek. Umuyorum hepsi koleksiyocularını bulur. Çok değerli bir girişim olmuş.