24. İzmir Kitap Fuarı

Başlatan Mrtekin, 06 Nisan, 2019, 23:12:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

24. İzmir Kitap Fuarı; bugün, yağmurlu bir Nisan günü açıldı. 14 Nisan'da bitecek. İlk izlenimlerim kısaca aşağıdaki gibi.

- Fuara saat 5 gibi gidebildim. Gittiğim zaman itibarı ile, çok büyük bir kalabalık yoktu.

-Arka çıkışın (sol ilk giriş) hemen sağında Marmara/Çizgi Düşlerin baya büyük ortak bir stantı var. Geçen seneki stantları küçüktü ve yer itibarı ile biraz dipte kalıyordu. Bu seneki ortak stant ise mükemmel olmuş, çok beğendim.

-Çizgi Düşlerden aldıklarım;
-Catwoman/Tweety;
-Shazam; blank fasikülleri,

ÇD'de fumettiler %50 indirimli. Hafta içi Darth Maul'un 2. fasikülü ve birkaç sürpriz yayının geleceğini söylediler. Ben biliyorum ama sürprizi bozmayım. Bu arada yeni Teks'ler gelmemiş.

-Hemen arkada Marmara Çizgi'den aldıklarım;

-Yolunu gözlediğim Lone Wolf 20-21,
-Vision,
-Babil Şerifi 1-2.

Tulgan Bey'de yeni birtakım yayınların hafta içi arzı endam edeceğini söyledi. Conan'ı sormayı unuttum:-(

-Gerekli Şeylerin stantı da baya büyük ve ilgi çekici. Ama bu sefer hep yeni yüzler vardı. Alişan Beyi göremedim. Yeni bir yayın yoktu.

-YKY;

-Olağanüstü Beyefendiler Cemiyeti de YKY'ye hafta içi gelecekmiş.

-Remzi:
-Thorgal fasikülleri 10 TL.

Ezcümle, şöyle kabaca hızlı bir saat  takıldıktan sonra çıktım, hafta içi ve hafta sonu biraz daha fazla zaman ayırarak gezeceğim.

İzmir halkı okumaya düşkündür, umarım çr yayıncılarımız da beklediklerini bulurlar.
They drew first blood...

hanac

hanac

caretta

Önce hayırlı satışlar dileyeyim.Umarım bol bol satış yaparsınız ve stoklar biraz erir ve kasanıza taze para girer.
Teks yayını için gerekli finansman buradan gelecek herhalde?

Mrtekin

Bir gözlem olarak söyleyim, tabii ki tümevarım yapmayalım ama; Çizgi Düşlerin stantında bulunduğum süre içerisinde Teks alanlar, genelde, 60 yaş üstü abilerimizdi. Ve sadece Teks aldılar.:-)

Bu arada, yukarıda çektiğim resimde de göreceğiniz üzere, Oğlak standında bolca Tex Süper Cilt-Klasik Cilt ve Büyük Albüm mevcut. 20 Tl'ye satılıyor. Ben de Goran Parlov imzalı (ki kendisini Punisher çizimlerinden hatırlayabilirsiniz.) "Yıllar Sonra" adlı albümü aldım.

Zamanında Tex Oğlak Altın/Klasik Süper Ciltleri okuyamam diye toplamamam çok büyük bir hata oldu. Bundan sonra da çok zor artık. Hayırlısı...
They drew first blood...

haziran00

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Nisan, 2019, 10:05:47
Bir gözlem olarak söyleyim, tabii ki tümevarım yapmayalım ama; Çizgi Düşlerin stantında bulunduğum süre içerisinde Teks alanlar, genelde, 60 yaş üstü abilerimizdi. Ve sadece Teks aldılar.:-)

Bu arada, yukarıda çektiğim resimde de göreceğiniz üzere, Oğlak standında bolca Tex Süper Cilt-Klasik Cilt ve Büyük Albüm mevcut. 20 Tl'ye satılıyor. Ben de Goran Parlov imzalı (ki kendisini Punisher çizimlerinden hatırlayabilirsiniz.) "Yıllar Sonra" adlı albümü aldım.

Zamanında Tex Oğlak Altın/Klasik Süper Ciltleri okuyamam diye toplamamam çok büyük bir hata oldu. Bundan sonra da çok zor artık. Hayırlısı...

O kadar dedim abi sana Klasik Teksler de çok iyi diye dinletemedim sana  ;D ama geç değil

Vega

Bu mesajım da İzmir'e ve özellikle İzmirlilere gecikmiş bir teşekkür olsun.

Kitabım Yanlış Adam'ın imza günü için oradaydım. Hayatımda ilk kez gittim. Bence muhteşem bir şehir. Eşim ve kızım ile hayran kaldık. Sadece iki günde kordon boyu, vapur sefası, sahil kenarında bira, adını hatırlamadığım çok kalabalık bir caddede (ikea'ya doğru giderken) kahve keyfi, epey güzel şey sığdırdık. Uzun zamandır görmediğim iki arkadaşımla görüştüm. Tekrar gitmek için sebep arıyoruz.

Fuar kapalı alanı biraz küçük, girişlerin sadece bir (ya da iki) kapıdan olması biraz sıkıntı. Bu kadar kalabalığa daha geniş bir mekan gerek. Belki ileride parkın içine yayılmayı düşünebilirler, harika olur.

Hepsinin üzerine bir de imza sırasında kitabımın ilk baskısının tükenmesi de İzmir2in güzelliğine ayrı bir keyif kattı. Herkese teşekkürler. Bir sonraki kitap için mutlaka tekrar gelmeye çalışacağım.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...