Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

İlker Özer yeni Teks yayınına başlamadan sahaflardan ve okuyuculardan fikir alamaz mı?En çok Teks satan sahaflar.İlyas,Demirbaş,Altan.Bu
sahaflar neredeyse Teks satın alanları ismen biliyorlar.Forumlardan da Teks meraklılarının yazdıklarına kulak verilmeli.Hatta İlker Bey bir toplantı
ayarlayabilir.Bir fikir birliğine varılabilir.
      Ayda 4 yayın ve Oğlak Yayınları'nın formatına dokunulmasın.Tam 372 sayı böyle çıkmış.Cilt alanlar 4'lü formata alışmış.Ayda 4 yayın 4 kapak
demek.Yayıncı 2 kapakta 4 kitap diyebilir.Büyük ihtimalle maliyeti düşürmek için.Bu nasıl aşılabilir.Teks zaten 16 liraya satılıyordu.Ne bileyim
makul bir zam mı olur? Artık İlker Bey karar verecek.
      Bu bir fırsat.Teks okuyucusu artık Teks yayınılarında taraf olsun,kaale alınsın.Teks'in çok ciddi,belli bir yaş ortalamasına sahip bir okuyucu
kitlesi var.Kesinlikle bu kitleye kulak verilmeli.

seastar1000

cızgı roman pıyasasında yayın perıyodunu cıddı olarak ızleyen bır lal bırde oğlak vardı.bırı gıttı kaldı lal
ben hıcbır yayıncı kuruluşta lal dekı perıyod cıddıyetını goremedım daha buna cızgı düşler de dahıl
cıddı cıddı konuşursak oğlak cızgı roman ısınden kar edemedıgı ıcın çıkmıştır tex dıyoruz ama demekkı yeterı kadar yanı yayımcının ıstedıgı kadar satamıyormuş
artık çıktıkça alıcaz
ıtalyancayı bı turlu sokemedık kı ıtalya ya abone olalım

DAMPYR

Arkadaşlar Teks yayını süreli bir yayın.İlker beyin çıkardığı süreli yayınlara bakarsak, Teksin Oğlaktan çıktığı süreli yayına uymuyor.Birde biz Teks için konuşuyoruz ama bu işin birde ticari boyutu var.Elbetteki buna İlker bey karar verecek ama Maliyet bize zam olarak dönecek gibi.Bırakalım İlker bey nası isterse öyle çıkarsın.Hiç çıkmamasından iyidir... :-\ :D :)

Deadman

Bir önceki mesajımda da belirttim... Ve korkularım gerçek olacak gibi... Geçmiş olsun...

Yayıncının işine karışmak haddimiz değil... Para onun paşa gönlü bilir yalnız tek temennim, çok geç olmadan İlker beyinde gerçeği görmesi... Oğlak edisyonunu bozmaması, 168 ve 204'ten devam etmesi ki doğru olanın bu olması yanında böyle bir teşebbüs Tex okuruna gösterilen saygınında nişanesi olacaktır...

Oğlak'ın fiyat politikasının uçuk olduğu gerçeği yeni fiyat politikasına bir ayar çekecektir ama... Aması uzun mevzu...

V

Hoz'un Rodeo'dan Dylan Dog'u alıp, devam ettirdiği şekilde;edisyon ve sayı numaralarında devamlılık olacak  şekilde devam edilirse

kimse üzülmez ama gel de bunu yayıncıya anlat.

Bu arada Dampyr için sevindik en azındam eski halinden daha iyi yayınlanacak..
"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

İlker bey çıkarttığı süreli yayınlarda hep bir önceki yayınevinin kaldığı yerden devam etti.Ama Tekste nasıl olur bilemeyiz.Çünkü Tekste 2 çeşit yayın vardı.(İlk sayılar ve yeni sayılar)Bu iş nerden başlar bilinmez.... ??? ::) :o

hennessy

Bugün Tex süper cilt ilk iki sayıyı bitirdim son çıkan kitabın. Abi Tex okutuyor o çizimler o aksiyon Tex ölmez vatan bölünmez. Beni zorla altın seriye sokacaksınız :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

seastar1000

tex yada martın mıster veya zagor sevıyorsak ne var ne yok çıkan her yayını takıp etmelı almalı okumalıyız

caretta

İlker Bey,
     Teks'in bütün teliflerini siz almışsınız.Hayırlı olsun.Ümit ederim Teks'i Oğlak Yayıncılık'ın bıraktığı yarım kalmış maceralardan devam ettirirsiniz.
Bir de formata dokunmayın.Yine 114 sayfalık sayılar olarak çıksın.Ayda 6 sayı da çıkarırsanız benim kabulüm.Hele Altın Seri denilen orijinal 168.sayıda kalan seri ayda 3 tane de çıkabilir.Bir de çevirmenleriniz umarım yine Ay Barka ve İnci Aslıer olurlar. Dev albüm,maksi,almanak da arada
çıkar.Orijinal sayıların iç kapaklarındaki editoryal yazılar,tanıtımlar için ne düşünüyorsunuz?
      Eminim ki uzun yıllardır Teks okuyan birçok okur da Oğlak'ın bu formatından memnundur ve devamını isterler.Basacağınız tek sayıları 4'lü ciltler
için de kullanabilirsiniz.
       Teks için yüklü bir telif ödediniz veya ödemeyi taahhüt ettiniz.Doğal olarak iyi satış yapmak ve kar etmek hedefiniz.Ama 50 yıllık bir Teks okuru
olarak bu sıraladığım önerileri düşünün.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: caretta - 20 Nisan, 2014, 22:48:48
İlker Bey,
     Teks'in bütün teliflerini siz almışsınız.Hayırlı olsun.Ümit ederim Teks'i Oğlak Yayıncılık'ın bıraktığı yarım kalmış maceralardan devam ettirirsiniz.
Bir de formata dokunmayın.Yine 114 sayfalık sayılar olarak çıksın.Ayda 6 sayı da çıkarırsanız benim kabulüm.Hele Altın Seri denilen orijinal 168.sayıda kalan seri ayda 3 tane de çıkabilir.Bir de çevirmenleriniz umarım yine Ay Barka ve İnci Aslıer olurlar. Dev albüm,maksi,almanak da arada
çıkar.Orijinal sayıların iç kapaklarındaki editoryal yazılar,tanıtımlar için ne düşünüyorsunuz?
      Eminim ki uzun yıllardır Teks okuyan birçok okur da Oğlak'ın bu formatından memnundur ve devamını isterler.Basacağınız tek sayıları 4'lü ciltler
için de kullanabilirsiniz.
       Teks için yüklü bir telif ödediniz veya ödemeyi taahhüt ettiniz.Doğal olarak iyi satış yapmak ve kar etmek hedefiniz.Ama 50 yıllık bir Teks okuru
olarak bu sıraladığım önerileri düşünün.

Caretta üstadın yazdıkları pek çok "teks sever"in ve tabii çizgi roman severin altına imza atacağı istek,uyarı ve temenniler.. eğer yukarıdaki paragrafta yazanlar dışında farklı uygulama ve yayın şekilleri düşünülüyorsa proje aşamasında bile olsa "okurların" aydınlatılması çok iyi olacaktır.. böylelikle samimi "teks severler"in  isteklerinin "bir kısmı" ( ki bunlar yukarıda da sıralandığı gibi hem "teks yayını"nın hem de "teks okuyucusu" yerli çizgi roman severlerin hakettikleridir ) karşılanamayacaksa bile "makul" sebepler öğrenilmiş ve yayıncı okuyucu arasındaki diyalog ,yeni yayınlarda başarıyı da getirir.. yeni yayıncımıza şimdiden kolaylıklar ve "bereketli" bir yayın dileriz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

s.b

Sayın caretta Ağabeyimizin hassasiyetini çok iyi anlıyorum. Tex sıralaması mutlaka kaldığı yerden yayınlanacaktır. İlker Bey bu işi iyi bilen ve severek yapan bir arkadaşımız. Seriye gereken ihtimamı göstereceğinden eminim. Ben her iki seriyi de kalın cilt formatında okuyordum. Aynı şekilde devam etmesini isterdim ama öyle olamayacak galiba.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

altay1944

Teks serisini büyük albümleri tam olarak aldım ama tekli albümleri genelde süper cilt olarak basılan 4 kitabın ciltlenmişi şeklinde olanı takip ediyordum.Oğlak en son 46.sayıyı bastı dağıttı .Şimdi merak ediyorum geriye kalan telif hakkı oğlakta olan bu süper sayılara ne olacak?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Bildiğim kadarıyla Çizgi Düşler Yayınevi hem Yeni Seriyi hem de Altın Seriyi iki kitabın ciltlenmişi olarak yayınlayacak. Yani Oğlak gibi 4 sayılık değil 2 sayılık ciltler halinde yayınlanacak. Şangay Şeytanı gibi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Merhaba,
takma isimden de anlaşılacağı üzere, ben size "çizgi düşler" hakkında bilgi vermekle görevlendirilen "çizgi düşler"in resmi köstebeğiyim. Çizgi düşer hakkında sorabileceğiniz her şeyi bana sorabilirsiniz. Şimdi Teks meselesine gelelim.
Elbette sayılar oğlak'ın kaldığı yerden devam edecek. Fakat biraz değişiklikle... Anlatayım. Tex artık İtalyanların "raccolta" dediği şekilde ikili çıkacak. Bunu değiştiremiyoruz; çünkü anlaşmalar bu şekilde yapıldı. Tekli basmak şu an için söz konusu değil.
"Altın Seri" kaldığı yerden devam edecek, yani 169. sayıdan. Aylık seri de aynı şekilde .... Yani toplamda yine ayda dört sayı vereceğiz. Çevirmen konusuna gelince... O konuda da çok iyi bir seçim yaptığımızı düşünüyoruz. Teks konusuna hiç yabancı olmayan bir isim.

Bu arada önümüzdeki hafta, belki bu hafta sonu ilk Renkli Teks'imiz piyasaya çıkıyor... Sakın unutmayın. İtalya için bile yepyeni bir seri. topu topu dört sayısı yayınlandı. Tex severler için büyük keyif. Macera silahlı çatışmayla başlıyor ve son sayfaya kadar kaç kişinin öldüğü sayılamıyor.... İyi okumalar...

can amca

Bari boyutunu değiştirmeyin ve sırta her iki maceranın da ismini yazın lütfen! Numaralamayı kaldığı yerden devam ettirin diyeceğim ama  iki numarayı birden yazmak mümkün olacak mı? Yani Altın Seri'nin ilk sayısının sırtında 169-170 yazacak mı? Yoksa "1" den mi başlayacaksınız?